کد خبر : 79158
/ 10:37
مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری

آیت الله حامی مشارکت زنان در جامعه بودند

آیت الله هاشمی رفسنجانی فرمودند:همیشه این سوال برایم بوده است که چرا زنان به هم رای نمی دهند.

آیت الله حامی مشارکت زنان در جامعه بودند


حمیده وحیدی-به گزارش شهرآراآنلاین ،مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شهرآراگفت: تفکرات مرحوم هاشمی رفسنجانی در حوزه  زنان و خانواده به اندازه ای روشنگرانه بود که با استناد به صحبت های ایشان همیشه  مسیر را مشخص می کردیم.ایشان حامی همیشگی مشارکت زنان در جامعه بودند.

فرشته سلجوقی افزد:با توجه به اینکه ایشان قرآن پژوه و قرآن شناس بودند روزی در جلسه ای از ایشان  تقاضا کردم درجلسات و  سخنرانی هایشان باز هم تاکید کنند؛ توجه به مطالبات زنان عملی خیر نیست بلکه فراتر از آن عملی صالح است چرا که   عمل خیر  اثرات مقطعی دارد اما عمل صالح از نظر قرآن  ماندگار و پایدارتر است.

وی افزود:آیت الله با صبر و تحمل و  روی باز مثال زدنی شان بحث را گوش کردند و پاسخ دادند:ما همیشه اعتقاد داشتیم زنان نقش بی بدیلی در انقلاب داشتند.  در تربیت و مبارزین زمان شاه بسیار تلاش کردند و  پیشاپیش صف مقدم تظاهرات حرکت می کردند. اولین شهدای ما را زنان تشکیل دادند.در سال های دفاع مقدس زنان نه تنها در پشت جبهه که در درون جبهه هم حضورفعال داشتند .بلطبع بعد از جنگ در حوزه سازندگی و برنامه هایی که برای توسعه اجتماعی فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی تاثیر گذار بودند.

سلجوقی با تاکید بر روحیه تعامل گرایانه آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد:  آیت الله نهایتا  از من پرسیدند :مگراحساس شما اینگونه است که خلاف این مسئله اتفاق افتاده است و  برخورد نظام با زنان غیر از عمل صالح بوده است؟ در پاسخ دادن کمی تعلل کردم ایشان  وقتی  تردیدم را دیدند گفتند:اگرنتوانستید برداشت تان را بیان کنید و  تردید کردید مشکل در رفتار ما است.بهتر است یک دوره دیگر مواضع حضرت امام«ره» را نسبت به زنان بررسی کنید و ببینید به عنوان معمار انقلاب و مجتهد فقیه چه فرمودند.

مدیر کل امور بانوان استانداری با اشاره به دیداری که در سال 94 به اتفاق  جمعی از بانوان در تالار آینه آستان قدس رضوی داشته اند ادامه داد: در آن جلسه من مواردی را جهت تایید گرفتن از ایشان بیان کردم.آیت الله کاملا صحبت هایم را تصدیق کردندو فرمودند می دانید مشکل از جایی است که زنان به هم رای نمی دهند من همیشه این سئوال را داشتم که چرا زنان در انتخابات از هم حمایت نمی کنند؟

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی