• خانه
  • ورزشی
  • «‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نه»کی روش به ورزشگاه شیک
کد خبر : 79165
/ 14:11
پرونده استادیوم امام‌رضا(ع) برای تیم ملی هم بسته شد

«‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نه»کی روش به ورزشگاه شیک

دبیرکل فدراسیون فوتبال به‌طورکامل آب پاکی را روی دست علاقه‌مندان به تیم ملی در مشهد ریخت و گفت ورزشگاه امام‌رضا (ع) نمی‌تواند میزبان بازی‌های فوتبال تیم ملی یا اردوهای این تیم باشد.

«‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نه»کی روش به ورزشگاه شیک

جواد طاری بخش- شهرآراآنلاین، از زمانی که ورزشگاه شیک و مدرن امام‌رضا(ع) در مشهد ساخته شد، مسئولان زیادی از این استادیوم بازدید کردند و اتفاقا قول‌های زیادی هم برای برگزاری بازی‌های ویژه فوتبال یا برپایی اردوهای آمادگی این رشته در مشهد دادند. این موضوع حتی به رشته دوومیدانی نیز تعمیم پیدا کرد و مسئولان فدراسیون دوومیدانی نیز در بازدیدی که از این مجموعه داشتند، قول برگزاری مسابقات دوومیدانی بین‌المللی را در این ورزشگاه دادند؛ اما نه وعده مسئولین فدراسیون فوتبال محقق شد و نه وعده فدراسیون‌نشینان دوومیدانی. دراین‌بین حتی برگزاری بازی‌های لیگ برتر فوتبال هم این‌روزها تحت‌الشعاع قرار گرفت و تیم‌های پدیده و مشکی‌پوشان نیز بازی‌های خود را به دلایلی از برگزاری در ورزشگاه امام‌رضا(ع) معاف کردند تا این ورزشگاه رنگ برگزاری بازی‌های فوتبال را نبیند. اما دراین‌بین دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز که برای شرکت در مراسم اختتامیه دوره مربیگری  B فوتبال آسیا به مشهد سفر کرده بود، به‌طورکامل آب پاکی را روی دست علاقه‌مندان به تیم ملی در مشهد ریخت و گفت ورزشگاه امام‌رضا (ع) نمی‌تواند میزبان بازی‌های فوتبال تیم ملی یا اردوهای این تیم باشد.

محمدرضا ساکت درباره اینکه چرا وعده‌هایی که درباره برگزاری بازی‌های تیم ملی در ورزشگاه مدرن شهر مشهد داده شده بود عملی نشده است، گفت: ورزشگاه امام‌رضا(ع) تمامی ظرفیت‌های برگزاری رویدادهای فوتبالی ملی و بین‌المللی را دارد و علاوه‌براین ظرفیت برگزاری اردوهای کامل را دارد، چراکه از کیفیت بالایی برخوردار است؛ اما ما نیز مشکلاتی داریم که نمی‌توانیم بازی‌ها یا اردوی تیم ملی را در این ورزشگاه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: پیش‌از‌این، هم من و هم تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بازدیدهای زیادی را از این ورزشگاه داشتیم و اتفاقا تعاملات خوبی هم با آستان قدس رضوی ایجاد شد، اما با توجه به نزدیک‌بودن جام‌جهانی و برنامه‌های تیم ملی امکان برگزاری بازی‌های دوستانه تیم ملی یا اردو در مشهد و این ورزشگاه میسر نیست.

ساکت افزود: ما برای برگزاری دیدار دوستانه یا اردوی تدارکاتی تیم ملی در این ورزشگاه نیاز به یک زمان‌بندی بلندمدت داریم، چون برای برگزاری یک دیدار دوستانه باید با تیم حریف هم هماهنگی‌های لازم انجام شود. در بازی‌های دوستانه تیم‌هایی که پیشنهاد بازی با تیم ملی ایران را قبول می‌کنند و این بازی‌ها نیز قرار می‌شود که در ایران برگزار شود، در پروتکل خود فقط نام تهران را برای برگزاری بازی انتخاب می‌کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اظهار کرد: شخصا بارها با کی‌روش درباره امکانات ورزشگاه امام‌رضا(ع) مشهد صحبت کردم، اما سرمربی تیم ملی برنامه زمان‌بندی و محل برگزاری اردوهای خود را از مدت‌ها قبل چیده بود و با توجه به اینکه ما در راه آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام‌جهانی نمی‌توانیم ریسک کنیم، عملا برگزاری بازی یا اردوهای تیم ملی در مشهد را نیز لغو کردیم و اصلا درباره آن برنامه‌ریزی دیگری انجام ندادیم.

وی اظهار کرد: همان‌طور که تاج هم گفته است، استفاده از این مجموعه در دستورکار فدراسیون قرار دارد؛ اما الان و در این فرصت کوتاه با توجه به برنامه‌ریزی کی‌روش و محدودیت روزهای فیفادی این امکان وجود ندارد و زمینه آن فراهم نیست، ولی حتما در زمان مقتضی و با برنامه‌ریزی مناسب قطعا این فرصت بالقوه را به بالفعل تبدیل خواهیم کرد. ما می‌دانیم که مردم مشهد مشتاق حضور اعضای تیم ملی در شهرشان هستند، ولی خب باید شرایط را هم بسنجیم و بر اساس برنامه‌ریزی کی‌روش پیش برویم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه درخصوص تیم‌های لیگ‌برتری مشهد نیز گفت: ما واقعا خوش‌حالیم که تیم‌های پدیده و مشکی‌پوشان به‌عنوان نماینده مشهد و خراسان رضوی در لیگ برتر حضو دارند. ما به مشکلات این دو تیم نیز واقف هستیم، اما به نظر می‌آید که این دو باشگاه به‌عنوان بخش خصوصی باید ساز‌وکارهای مدیریتی خود را تقویت کنند.

وی درباره کسر شش امتیاز از تیم پدیده مشهد و پیگیری فدراسیون فوتبال در برگشت این امتیازات، گفت: ما اصلا در فدراسیون فوتبال از موضوع کسر امتیاز تیم‌هایمان به دلایل مالی خوش‌حال نیستیم. تیم پدیده نیز بعد از کسر شش امتیاز طرح دعاوی کرده است و پیگیر بازگشت این امتیاز است؛ اما موضوع این است که فیفا بدون مدرک کاری را انجام نمی‌دهد و براساس ادله مشخص و قوانینی که دارد، کسر امتیاز از تیم‌های متخلف را اعمال و به فدراسیون‌های تابعه ارسال می‌کند و وقتی حکمی درخصوص کسر امتیاز انجام می‌شود، بازگرداندن آن بسیار سخت است. باوجود‌این فدراسیون پیگیری‌های خود را انجام داده و رایزنی‌هایی هم دراین‌باره با فیفا داشته است و باشگاه پدیده نیز مستندات خود را ارسال کرده و باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا فیفا این مستندات را قبول می‌کند یا خیر. هرچند که بازهم تکرار می‌کنم که بازگرداندن امتیازات کسرشده توسط فیفا از باشگاه بسیار سخت و مشکل است.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی