کد خبر : 79166
/ 12:20
در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر صورت گرفت

تقدیر شورا از 3 پیش‌کسوت کشتی مشهد

تقدیر از پیشکسوتان کشتی استان، حمید توکل، امیر توکلیان و ناصر زینعلیان، در دوازدهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

تقدیر شورا از 3 پیش‌کسوت کشتی مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد هم‌زمان با سالگرد درگذشت جهان‌پهلوان تختی، در نشست روز دوشنبه خود طی مراسمی از حمید توکل، امیر توکلیان و ناصر زینل‌نیا، پیش‌کسوتان کشتی خراسان رضوی، تقدیر کردند. در این جلسه که صبح دیروز در تالار شهر برگزار شد، ابتدا مسعود ریاضی به‌عنوان رئیس هیئت کشتی طی سخنانی در نطق پیش از دستور به جایگاه جهان‌پهلوان تختی در پنجاهمین سالروز درگذشت وی اشاره کرد و در ادامه از سه موسپید کشتی خراسان رضوی تقدیر شد. حمید توکل، پهلوان پیش‌کسوت نامی خراسان و از مدال‌آوران بین‌المللی کشتی، در این مراسم گفت: خراسان همواره مهد پرورش پهلوانان بزرگ در کشتی ایران بوده، ولی ورزش کشتی طی چند دهه اخیر مظلوم واقع شده است. وی افزود: چندسالی است که کشتی مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به‌دلیل مسائل مالی مورد بی‌مهری واقع شده است. او همچنین به انتخاب مسعود ریاضی، از اعضای شورای شهر مشهد، به‌عنوان رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: از شورای شهر مشهد می‌خواهم از کشتی حمایت کنند تا جلال گذشته خود را به دست آورد.

دیدار پیش‌کسوتان کشتی کشور از گنجینه مدال آستان قدس

هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت مرحوم غلامرضا تختی، جمعی از پیش‌کسوتان کشتی کشور با حضور در گنجینه مدال موزه مرکزی آستان قدس رضوی از ویترین ویژه مدال‌های این جهان‌پهلوانِ نامی دیدن کردند. پیش از برنامه دیروز شورای شهر برای پیش‌کسوتان، هیئت کشتی برنامه دیگری هم برای اهالی کشتی در سالروز درگذشت تختی داشت. براین‌اساس گروهی از اهالی کشتی، مسئولان ورزشی استان و کشور و اعضای شورای شهر از موزه مدال‌های آستان قدس رضوی بازدید کردند. امیر توکلیان در جریان این بازدید گفت: بخش اعظم مدال‌هایی که در موزه آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته شده، متعلق به کشتی‌گیران کشور است و این موضوع مایه افتخار ماست. همچنین نشان می‌دهد فرهنگ پهلوانی مرحوم تختی در کشتی کشور جاری است. مربی تیم ملی کشتی با اشاره به اینکه زندگی جهان‌پهلوان تختی باید سرلوحه ورزشکاران تمامی رشته‌های ورزشی قرار گیرد، ادامه داد: حفظ خاطرات و زندگی‌نامه پهلوانان و قهرمانان ورزشی کار ارزشمندی است و باید این پیش‌کسوتان را به نسل جدید معرفی کرد. توکلیان درباره اهدای مدال توسط قهرمانان ورزشی به موزه حرم مطهر رضوی ابراز کرد: ورزشکاران کشور اعتقاد ویژه‌ای به الطاف امام‌رضا(ع) در موفقیت‌های خود دارند و با اهدای مدال‌هایشان به این بارگاه ملکوتی می‌خواهند عنایتی را که این امام همام در کسب موفقیت‌های آن‌ها دارد، نشان دهند که این امر ستودنی است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی