کد خبر : 79191
/ 23:56
استاندار خراسان رضوی:

اجازه گران کردن کالا را به سودجویان نمی دهیم

استاندار خراسان رضوی گفت: اجازه نمی دهیم عده ای بخواهند با سوءاستفاده از مناسبت های مختلف کالایی را گران و مردم را نگران کنند.

اجازه گران کردن کالا را به سودجویان نمی دهیم

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رشیدیان سه شنبه شب در نشست کمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: اگر جایی احساس شود که بازار قابل کنترل نیست، جلو افزایش قیمت را به صورت سلبی از طریق اداره تعزیرات و یا ایجابی از طریق عرضه مستقیم کالا خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: اگر واحدهای صنفی و اتحادیه ها قیمت های مصوب را رعایت کنند نیازی به عرضه مستقیم نیست اما اگر از این حالت خارج شود در کوتاهترین زمان ممکن و تا کنترل قیمت بازار، توزیع مستقیم انجام می شود.

وی با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار از تولید کننده، شبکه توزیع و مصرف کننده حمایت می کنیم، افزود: یکی از دغدغه های مسئولان تامین کالاهای اساسی و پرمصرف است و همه وظیفه داریم برای زندگی همراه با آرامش و امنیت مردم تلاش کنیم.

استاندار خراسن رضوی گفت: تاکید همه مسئولان این است که کار جهادی انجام شود تا مردم در خصوص گرانی، نگرانی نداشته باشند.

رشیدیان اظهار کرد: مردم باید توجه کنند بعضی اوقات که افزایش قیمتها مطرح می شود، حجم تغییرات و افزایش قیمت را با ۶ سال پیش مقایسه کنند؛ هرچند که ما هم از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی کنیم.

وی ادامه داد: نگرانی هایی که در خصوص گرانی به جامعه پمپاژ می شود بیش از واقعیت بیرونی است که با اطلاع رسانی شفاف نگرانی ها و حساسیت ها رفع می شود و مسئولان دستگاههای دولتی، نظارتی و غیردولتی مانند اصناف و اتحادیه ها هم باید اطلاع رسانی مستمر برای مردم داشته باشند.

وی، رفع دغدغه مردم در خصوص گرانی را وظیفه مسئولان دانست و افزود: مردم نباید نسبت به قدرت خرید خود هیچ نگرانی داشته باشند.

وی گفت: هر مقدار بتوانیم از نظارت اصناف کمک بگیریم و نظارت مردمی بیشتر باشد برخوردهای حقوقی و دولتی و تنش کمتر خواهد شد.

رشیدیان افزود: درخواست ما افزایش نظارت بر نحوه ارائه، توزیع خرد و اطمینان بخشی به مردم است که تفاوتی بین قیمت ها در بالا و پایین شهر نباشد بلکه قیمتها بر حسب سود مشروع و متعارف باشد.

وی اظهار کرد: طبق مصوبه چهارم دی ماه دولت تا پایان فروردین سال آینده در کالاهای مصرفی و حمل و نقل اجازه افزایشی وجود ندارد.

وی در خصوص پرداخت مطالبات چغندرکاران استان هم گفت: پرداخت مطالبات چغندرکاران از روز شنبه ۲۳ دیماه آغاز می شود.

 

کاهش، میزان درصد گرانی

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم با اشاره به گران شدن مواد پروتئینی، گفت: قیمت گوشت گوسفندی در بازه زمانی ۸۴ تا ۹۲ به میزان ۴۸۹ درصد افزایش یافت و حال آنکه از ۹۲ تا ۹۵ تنها ۲۴ درصد رشد داشته است.

سیدحمیدرضا جوادی ادامه داد: گوشت مرغ هم از ۸۴ تا ۹۲ به میزان ۳۷۹ درصد و تخم مرغ در همین بازه ۳۴۰ درصد افزایش قیمت یافت و همین اقلام از سال ۹۲ تا ۹۵ به ترتیب ۸ و ۲ درصد افزایش قیمت یافتند.

وی ادامه داد: برنج ایرانی درجه یک هم از سال ۸۴ تا ۹۲ به میزان ۴۱۳ درصد و شیر ۲۵۲ درصد افزایش قیمت داشت و از سال ۹۲ تا ۹۵ قیمت برنج ۳۹ درصد و شیر ۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

در این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و مدیرکل دامپزشکی استان هم بر آمادگی لازم برای تامین همه مایحتاج ضروری مردم در بخش های کشاورزی و دامی تاکید کردند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی