کد خبر : 79212
/ 10:48
استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

افزایش ١٣درصدی اعطای تسهیلات در استان

استاندار خراسان رضوی گفت: بانک‌ها سال گذشته با عملکرد بسیار مطلوب خود در ارتقای شاخص‌های کسب و کار و اشتغال استان نقش بی بدیلی داشتند.

افزایش ١٣درصدی اعطای تسهیلات در استان

به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا رشیدیان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به رشد ١٣ درصدی اعطای تسهیلات طی هفت ماه امسال از سوی بانک‌های استان،گفت: انتظار است درحوزه تسهیلات رونق تولید، این منابع به اشتغال و اقتصاد اختصاص یابد و با حساسیت و نگرش قبل به تولید و اشتغال استان کمک شود.
رشیدیان بر ضرورت پایش تسهیلات اختصاصی به واحدهای صنعتی که تا کنون از این منابع استفاده کرده‌اند تاکید و اظهارکرد: همه دستگاه‌ها اعم از سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی و... کمک کنند تا این موضوع پایش و کنترل شود .
رشیدیان در ادامه با تاکید بر تسریع در روند معرفی واحدهای تولیدی و جذب تسهیلات رونق تولید استان ، به بانک های عامل، گفت: باید دستگاه‌های مربوط یعنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و گردشگری و صنایع دستی و بانک‌های عامل طی تعامل و هماهنگی بیشتر از زمان باقی‌مانده تا انتهای سال که فرصت چندانی هم نیست؛ عقب ماندگی در این حوزه را به منظور رونق بیشتر اقتصاد و تولید، جبران کنند.
وی با بیان اینکه بانک‌ها سال گذشته با عملکرد بسیار مطلوب خود در ارتقای شاخص‌های کسب و کار و اشتغال استان نقش بی بدیلی داشتند، افزود: در سایه این تعامل و هماهنگی بانک‌ها با بخش‌های دولتی و خصوصی، رتبه استان در شاخص کسب و کار از٢٠ به جایگاه
سوم ارتقا یافت.
رشیدیان با بیان اینکه گاهی رفع موانع و گره‌هایی که ایجاد می‌شود خارج از حیطه اختیار مدیران است؛ خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت شوراهای بالادستی که قانون اختیارات ویژه‌ای برای آن دیده و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و عملیاتی و اجرایی شدن سیاست‌های ٢۴ گانه ابلاغیه رهبر معظم انقلاب، استفاده شود.
گفتنی است؛ در این جلسه مسائل و مشکلات هفت واحد تولیدی و صنعتی اعم از معدنی، روغن، چوب، فراورده های لبنی، برق و الکتریک و مانند آن و نیز شهرک صنعتی مشهد در جاده کلات (کلات ) نیز مطرح و تصمیماتی برای حل مسائل آن‌ها گرفته و مصوب شد.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی