کد خبر : 79213
/ 10:48
گزارشی درباره مسائل حقوقی که هنرمندان با آن دست به گریبان هستند

به دنبال قانون

در شهر و استان ما هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری مشغول فعالیت هستند و انجمن‌هایی نیز در هر کدام از این رشته‌ها تشکیل شده است تا به مسائل صنفی هنرمندان بپردازد. اما آیا این نهادها در رسیدگی به اختلافات و مشکلات درون گروهی خود، درست عمل کرده‌اند و آیا هنرمندان می‌توانند برای پیگیری مشکلات حقوقی پیش آمده‌ متقابل به انجمن‌ها اعتماد کنند؟ و آیا اصلا این انجمن‌ها توان پیگیری مطالبات هنرمندان را دارند؟

به دنبال قانون

روند طولانی رسیدگی به شکایات
رضا احمدی کارگردان تئاتر با عنوان اینکه قراردادی در تئاتر وجود ندارد، عنوان کرد: همه کارها براساس قول و حرف پیش می‌رود و هیچ نوشته مکتوبی وجود ندارد و اگر اختلافی ایجاد شود، نهایتا نامه اعتراضی به انجمن نمایشی می‌نویسند و اصلا هم معلوم نیست آن اعتراض به نتیجه‌ای برسد؛ اگر هم به نتیجه‌ای برسد نهایت کاری که انجام شود مثلا طرف متخلف را یک مدت ممنوع الکار می‌کنند که فایده ندارد و آن فرد می‌رود شهر دیگری کار می‌کند و پولی برنمی‌گردد. البته که همین ممنوع الکار شدن هم فعلا در حد حرف است. وی افزود: کل دعواها شاید برسر ٢٠٠ یا ۵٠٠ هزار تومان باشد و باتوجه به روند اداری طولانی برای به نتیجه رسیدن شکایات و اینکه درنهایت هم پولی برنمی‌گردد، معمولا افراد از پیگیری منصرف می‌شوند.
این کارگردان با تاکید بر اینکه انجمن هنرهای نمایشی استان باید فکری برای حل این موضوع کند،گفت: باید ساز و کاری برای این قبیل از مسائل وجود داشته باشد. مثلا سرپرست یک گروه و آن فردی که در رأس گروه است برای کار با همه‌ اعضایی که در گروه درگیر هستند و حتی امکاناتی که قرار است برای آن نمایش استفاده شود، تفاهم‌نامه معتبری امضا کند و انجمن صنفی شکل بگیرد که این تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها را پیگیری کند مثلا بگوید براساس این بند کدام فرد متخلف است و چه کاری باید انجام شود.کار سختی هم نیست همه اصناف هم این انجمن‌ها را دارند.
 
حقوق بازیگران رعایت نمی‌شود
پرستش سلطانی بازیگر تئاتر با اشاره به این موضوع که در تئاتر مشهد باند و باند‌بازی زیاد است، گفت: یک عده هستند که همه جا هستند و همه کارها را آن‌ها ارائه می‌کنند، قرار داد‌های ما ثبت نمی‌شود و وقتی به پایان کار یک تئاتر می‌رسیم خیلی راحت از آن مبلغی که اول قرار بود بگیرم کم می‌کنند. وی ادامه داد: وقتی از من در جشنواره‌ای تقدیر می‌شود، کارگردان می‌گوید شما که این مقدار را از جشنواره گرفتی، بنابراین معادل مبلغ جایزه، از آنچه که به عنوان دستمزد قرار گذاشتیم کم می‌شود! درحالی که من با زحمت خودم آن جایزه را گرفتم و با تلاش من آن کاراکتر دیده شده‌است. در واقع من به آن کاراکتر شخصیت دادم. این بازیگر است که به کار یک کارگردان موجودیت می‌دهد و بازیگر اولین چیزی است که تماشاگر با آن روبه‌رو می‌شود ولی در آخر بازیگر را با در و تخته یکی می‌کنند و در واقع احترامی برای او قائل نیستند. سلطانی در پایان افزود:به نظر من یک نهاد خصوصی قانونمند باید ایجاد شود که هیچ رابطه‌ای در آن دخیل نباشد تا بتواند حقوق هنرمندان را پیگیری کند.
 
انجمن صنفی موسیقی ناکارآمد است
مهدی سالاری مدرس آواز نیز از شرایط حقوقی هنرمندان موسیقی گفت: غالبا قرارداد رسمی وجود ندارد و معمولا هم ماه‌ها طول می‌کشد تا حق و حقوق بچه‌ها داده شود. ما انجمن صنفی برای پیگیری حقوق هنرمندان داریم ولی آنچنان که باید قوی عمل نمی‌کند.البته به این دلیل نیست که مدیریت خوبی ندارد،دلیل اصلی این است که اکثر هنرمندان از وجود انجمن حمایت و استقبال نکردند و در نتیجه انجمن آن‌طور که باید کارآمد نیست.این هنرمند با اشاره به اینکه بهتر است این مسائل به جای پیگیری از مراجع قضایی درون انجمن‌های صنفی حل شود، گفت: یک انجمن صنفی، مهم‌ترین مسئولیتش حفاظت از حقوق هنرمندان است. وقتی مشکلی برای هنرمندی پیش می‌آید و حقی از او پایمال می‌شود، قطعا پیگیری آن از طریق انجمن صنفی باعث می‌شود هنرمند یک نیروی پشتیبان داشته‌باشد.
وی همچنین افزود: هنرمندان هم وقتی می‌خواهند قرارداد ببندند بهتر است انجمن صنفی را در جریان بگذارند و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کنند. مثلا انجمن به آن‌ها بگوید این قرارداد منطقی است یا خیر.
 
کمیته حقوقی در داخل انجمن‌ها
حمیدرضا آفرین وکیل دادگستری در ابتدای صحبت‌هایش ضمن تاکید بر لزوم وجود قرارداد، گفت: لازمه اولیه کار این است که قرارداد وجود داشته باشد و هنرمند برای پیگیری هر قرارداد، ناگزیر است از مجرای قانونی پیش‌بینی شده اقدام کند. اما برای اینکه حل این اختلافات زودتر به نتیجه برسد و پروسه پیگیری زمانبر نباشد، باید قراردادها سامان‌دهی شوند و بندی در نظر گرفته شود تا اختلافات بدون رفتن به دادگاه،در داخل مجموعه حل شود و سریع‌تر به نتیجه برسد.وی ادامه داد: مثلا برای اینکه در مجموعه تئاتر این دست از مسائل به مراحل قضایی نرسد، بهتر است یک کمیته حقوقی در داخل انجمن در نظر گرفته‌ شود تا بین طرفین درگیر در دعوا داوری و اختلافات را حل کند.
آفرین تصریح کرد: یک قرارداد متحدالشکل بین بازیگران و کارگردان یا هرکسی که رأس کار هست، تنظیم شود و یک بندی پیش‌بینی شود که اختلافات از طریق کمیته حقوقی رسیدگی می‌شود.وقتی این بند در قرارداد ذکر شود حکمی که کمیته می‌دهد معتبر و لازم الاجراست و جنبه قانونی دارد.


 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی