• خانه
  • سیاسی
  • قشقاوی: درمورد زنده بودن یا نبودن خدمه کشتی گمانه زنی نمی کنیم
کد خبر : 79221
/ 11:41

قشقاوی: درمورد زنده بودن یا نبودن خدمه کشتی گمانه زنی نمی کنیم

معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت امورخارجه با بیان اینکه درمورد زنده بودن یا نبودن خدمه نفکش ایرانی گمانه زنی نمی کنیم، گفت: احتمال حضور خدمه در طبقه زیرین کشتی که به آب نزدیک و خنک تر است، وجود دارد.

قشقاوی: درمورد زنده بودن یا نبودن خدمه کشتی گمانه زنی نمی کنیم

به گزارش شهرآراآنلاین حسین قشقاوی در گفت وگویی درباره آخرین وضعیت نفتکش ایرانی در سواحل چین افزود: از صبح امروز شعله های آتش به مراتب کاهش یافته است و امید آن است که تا امشب شعله های آتش خاموش شود.
وی با بیان اینکه طرف ایرانی به طرف چینی آمادگی خود را برای کمک رسانی اعلام کرده است، اظهار داشت: طرف چینی اعلام کرده است که به دلیل گرمای زیاد، ریسک زیادی برای خاموش کردن کشتی وجود دارد، اما ایرانی ها اعلام کردند که آمادگی دارند این ریسک نسبی بالا را بپذیرد و هرکاری که برای نجات جان سرنشینان کشتی لازم است، انجام دهند، حتی اعزام هیاتی زبده از ایران. در حال حاضر منتظر مجوز طرف چینی هستیم.
معاون وزیر اموخارجه گفت: درخواست شده است که یک کشتی آتش نشان ژاپنی، فردا 7.30 صبح به وقت چین به محل حادثه بیاید و اگر نیاز به کمک رسانی بود، این کار را انجام دهد.
وی درباره زنده بودن و یا عدم زنده بودن سرنشینان کشتی ایرانی تصریح کرد: امیدواریم زنده باشند و احتمال این است که به قسمت موتورخانه و هرجایی که به نزدیک طبقه زیرین کشتی که به آب نزدیکتر وخنک تر است، رفته باشند تا خود را از آتش دور کنند و نجات یابند.
به گزارش ایرنا، یک فروند کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناما (ساخت سال 2008 میلادی) که حامل 136 هزار تن میعانات گازی از بندرعسلویه به کره جنوبی بود، در محدوده دریایی چین (160 مایلی بندر شانگهای چین) روز شنبه گذشته با کشتی باری چینی برخورد کرد و بر اثر این اتفاق بلافاصله کشتی نفتکش دچار انفجار و حریق شد.
این کشتی نفتکش‌ 32 خدمه داشت که 30 نفر آن ایرانی و دو نفر تبعه کشور بنگلادش بودند؛ تاکنون جسد یکی از خدمه ایرانی این نفتکش از آبهای اطراف این حادثه شناسایی شده است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی