کد خبر : 79226
/ 13:45
سرمربی مشهدی تیم ملی کوراش بانوان:

هدف ما کسب طلای آسیاست

هدف و شعار ما در این مدت فقط کسب مدال طلای آسیا در جاکارتاست و می‌خواهیم جواب اعتماد فدراسیون را در میدان رقابت به بهترین شکل بدهیم

هدف ما کسب طلای آسیاست

به گزارش شهرآراآنلاین، اردوی آماده‌سازی تیم ملی کوراش بانوان در بجنورد درحال برگزاری است که در این دوره محدثه حسینی و فاطمه شبانی به‌عنوان ورزشکار مشهدی حضور دارند و مهری مهرپور به‌عنوان سرمربی تیم ملی کوراش بانوان، هدایت این تیم را برعهده دارد. این اردو برای آمادگی ورزشکاران برای حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا با حضور 20 کوراش‌کار برگزار شده و تا 22 دی‌ماه ادامه دارد.

مهری مهرپور درخصوص این اردو و برنامه‌های پیش‌رو برای تیم ملی کوراش بانوان اظهار کرد: افراد حاضر در این اردو نفرات اول تا سوم مسابقات کشوری در سمنان هستند و قرار است خود را برای حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا که مردادماه سال97 برگزار می‌شود، آماده کنیم.

وی ادامه داد: به‌همین‌دلیل 11 مرحله اردو برای کوراش بانوان در نظر گرفته شده است که دوسه ‌مرحله از این اردوها برون‌مرزی خواهد بود. این نخستین‌بار است که چنین‌برنامه منسجمی برای کوراش بانوان در نظر گرفته می‌شود و فدراسیون حمایت کامل و مستقیم خود را از کوراش بانوان اعلام کرده و ازلحاظ مالی نیز مشکلی وجود نخواهد داشت و در مقابل از تیم ملی کوراش بانوان مدال طلای مسابقات آسیایی خواسته شده است و ما نیز تمام تلاشمان را در مسیر کسب طلای آسیا خواهیم کرد.

مهرپور با بیان اینکه مسیر بسیار سختی را در پیش داریم، گفت: کشورهای ازبکستان و ترکمنستان حریفان اصلی ما در این رشته هستند و کشورهایی مانند مغولستان و ژاپن نیز در این چند سال اخیر خیلی خوب ظاهر شده‌اند. رشته کوراش بسیار نزدیک به رشته جودو است و ما جودوکاران خوبی داریم که به کوراش گرایش پیدا کرده‌اند و ورزشکاران حاضر در اردو همگی مقام‌ کسب کرده‌اند. می‌توان گفت در ابتدای راه تیم متوسط خوبی داریم، اما قطعا برای کسب مدال باید بر روی بدن‌سازی، مباحث فنی و کسب تجربه تمرکز کرد.

سرمربی تیم ملی کوراش بانوان ادامه داد: متأسفانه در کوراش بانوان از قوانین جدید اطلاعی نداشتند و برای حل این مشکل پیش از هر تمرین فیلم‌های ورزشکاران خارجی و مسابقات آنالیز می‌شود و در مباحث روان‌شناسی نیز برنامه‌های خوبی برای ورزشکاران چیده شده است.

مهرپور افزود: برای اعزام به مسابقات جاکارتا باید چهار ورزشکار انتخاب کنیم که در دو وزن باید مسابقات انتخابی برگزار کنیم. چهارم فروردین‌ماه نیز مسابقات آسیایی هند را در پیش داریم که ورزشکاران برای کسب تجربه و محک توانایی به این مسابقات اعزام خواهند شد. وی با اشاره به حضور مشهدی‌ها در این اردو اظهار کرد: وضعیت این کوراش‌کاران نیز خوب است و در مسابقات نتایج خوبی را کسب کردند، اما درمجموع سطح کوراش بانوان ایران از آسیا فاصله زیادی دارد و باید در این مدت خودمان را به این سطح برسانیم. هدف و شعار ما در این مدت فقط کسب مدال طلای آسیا در جاکارتاست و می‌خواهیم جواب اعتماد فدراسیون را در میدان رقابت به بهترین شکل بدهیم.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی