کد خبر : 79227
/ 14:07
حسام سامری زاده هنرمندی مشهدی

یک نفر را برای پاسخ گویی پیدا کنید

چه فیلمی بسازیم که از ما حمایت کنند.چرا هنر به صاحبانش بر نمی گردد

یک نفر را برای پاسخ گویی پیدا کنید

حمیده وحیدی-شهرآراآنلاین، فیلم نامه نویس مشهدی ضمن گلایه از فضای موجود در سینما و تلوزیون در مشهد گفت: یکی از عمده دلایلی که بعد از مدت‌ها تلاش فیلم سینمایی«زنانی که با گرگ ها دویدند» نتوانست به طور کامل به دبیرخانه جشنواره فجر برسد مشکلات مالی بود.

 حسام سامری زاده که جوایز زیادی را در عرصه فیلم نامه نویسی برای مشهد کسب کرده است ادامه داد: من از حرف زدن و انتقاد کردن واهمه ای ندارم. بالاخره مسئولین تکلیف ما را روشن کنند چه فیلمی بسازیم تا از ما حمایت کنند!

وی اضافه کرد:«زنانی که با گرگ دویدند» کاری ارزشی و در حوزه دفاع مقدس بود که هویت ایرانی بودن را برای ما تداعی می کرد. تمام عوامل  این فیلم را مشهدی ها تشکیل داده اند.منظور از تولید بومی چیست چرا کسی هنرمندان مشهدی را نمی بیند؟

این هنرمندان مشهدی اظهار کرد: کار برای مسئولین ارشاد استان از انفعال و بیخیالی هم گذشته است، دیگر حتی شعار هم نمی دهند، آنها فقط زمانی یاد هنر می کنند که قرار باشد عکسی به یادگار بی اندازند. همه چیز در دنیای هنری شهر ما بر عکس شده است، هنرمندان باید کفش آهنی بپوشند و به دنبال مسئولینی بدوند که حتی بوی هنر را استشمام نکرده اند.

وی افزود: برخی مسئولین از روی سلیقه شخصی و سیاسی نمایشگاه مشهد دوست داشتنی را درست کردند و مبالغ کلانی در این مکان هزینه شد. آیا تئاتری که در آنجا کار شد نتیجه ای هم داشت؟ تا کی خودمان را گول بزنیم و به به و چه چه کنیم.

سامری زاده ادامه داد:همان زمان گروه تولید ما از مسئولین مربوطه درخواست همکاری کردند اما حتی هنرمندان این فیلم سینمایی را به اتاقشان راه ندادند.

وی که از عدم توجه برخی مسئولین ارشاد اسلامی دلخور بود اضافه کرد: تا وقتی تعارف را در شهرمان کنار نگذاریم این وضعیت ادامه دارد. ما عادت کردیم در ظاهر از هم حمایت کنیم. حداقل از شورای شهر پنجم می خواهم سر و سامانی به وضعیت هنر مشهد دهند.

این هنرمند مشهدی اضافه کرد: چرا هنرمندان مشهدی به فکر مهاجرت به تهران هستند.از دست دادن این همه استعداد بس نیست.صدایمان را کجا بلند کنیم تا مسئولین بشنوند.چرا هنر را  به صاحبانش بر نمی گردانید.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی