• خانه
  • ورزشی
  • سرمربی مشکی‌پوشان: بازی آسان‌تری پیش‌رو داریم
کد خبر : 79228
/ 14:06
هفته پایانی دوربرگشت سوپرلیگ بسکتبال بانوان

سرمربی مشکی‌پوشان: بازی آسان‌تری پیش‌رو داریم

سوپرلیگ بسکتبال A بانوان کشور با حضور هشت تیم پالایش نفت آبادان، شرکت ملی گاز تهران، گروه بهمن، هیئت اصفهان، شهرداری تبریز، مشکی‌پوشان خراسان، استقلال جنوب و ساسان کرمان پیگیری می‌شود.

سرمربی مشکی‌پوشان: بازی آسان‌تری پیش‌رو داریم

به گزارش شهرآراآنلاین، هفته سوم و پایانی دور برگشت سوپرلیگ A بسکتبال بانوان در روزهای پنجشنبه و جمعه 21 و 22 دی‌ماه در کرمان برگزار خواهد شد و تیم مشکی‌پوشان، نماینده خراسان رضوی نیز در این مسابقات به‌دنبال پیروزی و حفظ جایگاه در رده چهارم جدول است تا بتواند در مرحله پلی‌آف کار آسان‌تری را داشته باشد و در کنار حریفان قدرتمند این دوره همچون پالایش نفت آبادان، گاز تهران و گروه بهمن بتواند حرفی برای گرفتن داشته باشد. سوپرلیگ بسکتبال A بانوان کشور با حضور هشت تیم پالایش نفت آبادان، شرکت ملی گاز تهران، گروه بهمن، هیئت اصفهان، شهرداری تبریز، مشکی‌پوشان خراسان، استقلال جنوب و ساسان کرمان پیگیری می‌شود.

سمانه سقا که هدایت تیم دختران مشکی‌پوش را برعهده دارد، در آستانه این مرحله از مسابقات اظهار کرد: آخرین هفته از دور برگشت مسابقات برای مشخص‌شدن جایگاه نهایی تیم‌ها در کرمان برگزار می‌شود و آخرین فرصت تیم‌ها برای ارتقای جایگاه خود در جدول خواهد بود؛ زیرا در مرحله پلی‌آف در روزهای 5 و 12 بهمن‌ماه، تیم‌ها باید به‌صورت رفت‌وبرگشت با تیم‌های بالا یا پایین جدول در تهران رقابت کنند.   وی ادامه داد: پس از مرحله حذفی چهار تیم نخست در مرحله نهایی برای کسب جایگاه اول تا سوم با یکدیگر رقابت خواهند کرد و تیم‌های پایین جدول نیز برای رده‌بندی مقابل یکدیگر به میدان می‌روند.

سرمربی تیم بسکتبال مشکی‌پوشان درباره دیدارهای این هفته تیمش بیان کرد: می‌توان گفت بازی‌های بهتری برخلاف هفته‌های گذشته در پیش داریم. در دیدار نخست ما که روز پنجشنبه برگزار می‌شود، باید به‌مصاف تیم استقلال جنوب برویم؛ اما این تیم در دو هفته پیشین در مسابقات خود شرکت نکرده است و احتمال می‌رود در این هفته نیز بازی برگزار نشود. دلایل مختلفی همچون مشکلات مالی و اختلافات، برای حضور‌نیافتن این تیم شنیده شده است، اما هنوز به‌طور‌رسمی انصراف نداده‌اند و می‌توانند در پلی‌آف دوباره در مسابقات شرکت کنند.

وی افزود: در دیدار روز جمعه نیز مقابل شهرداری تبریز به میدان می‌رویم که در دور رفت این تیم را با اختلاف هفت امتیاز شکست داده‌ایم و امید زیادی داریم تا این بازی را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم. سقا با بیان اینکه درحال‌حاضر با دو تیم دیگر در جدول هم‌امتیاز هستند، تصریح کرد: مشکی‌پوشان با تیم‌های هیئت اصفهان و ساسان کرمان هم‌امتیاز است و در رده‌های چهارم تا ششم قرار داریم که در پایان هفته پیش‌رو، جایگاه نهایی تیم‌ها مشخص می‌شود که امیدوار به کسب جایگاه چهارم هستیم.

سرمربی تیم بسکتبال مشکی‌پوشان گفت: در هفته گذشته متأسفانه به‌دلیل فوت برادر کاپیتان تیم، تمرینات تحت‌تأثیر این اتفاق بود؛ اما پس از آن بازیکنان تیم تمرینات را از سر گرفته و درحال‌حاضر در آمادگی خوبی به سر می‌برند.

وی درباره محل تمرینات این تیم نیز اظهار کرد: تمرینات ما در یکی از سالن‌های شهرداری انجام می‌شود، اما هفته گذشته خانه بسکتبال مشهد اعلام کرد طبق نامه اداره کل ورزش و جوانان، طی هفته، دو جلسه تیم مشکی‌پوشان می‌تواند در خانه بسکتبال تمرین کند.

سقا درخصوص اینکه برخی تیم‌های غیرتهرانی از برگزاری مرحله پلی‌آف به‌صورت متمرکز در تهران گلایه‌ دارند، گفت: یکی از دلایل مهم متمرکزبودن مسابقات در تهران، موضوع داوری است؛ زیرا پلی‌آف از سطح بالایی برخوردار است و حساسیت‌های خود را دارد، به‌همین‌دلیل باید هم‌زمان برگزار شوند.

وی ادامه داد: با توجه به چنین‌شرایطی مدیریت داوران در استان‌های دیگر سخت می‌شود، این درحالی است که قطعا برای تیم‌های غیرتهرانی راحت‌تر است که یک بازی در شهر خود و یک بازی در شهر حریف داشته باشند؛ اما فعلا چنین‌شرایطی برای فدراسیون مهیا نیست.

سرمربی تیم بسکتبال مشکی‌پوشان با اشاره به عملکرد داوران در طول فصل اظهار کرد: خوشبختانه داوری‌ها قابل‌قبول بوده‌اند و حداقل در دیدارهای مشکی‌پوشان عملکرد داوری، نتیجه بازی را رقم نزده است که امیدواریم این سطح از داوری را در مراحل پایانی لیگ نیز شاهد باشیم.  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی