کد خبر : 79229
/ 14:22
طی دو روز گذشته:

20 اتوبوس آلاینده از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج شد

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی مشهد گفت: در دو روز گذشته حدود 20 اتوبوس توسط گشت ویژه مقابله با آلودگی هوا، شناسایی و از ادامه فعالیت آن‌ها به طور موقت جلوگیری شده است.

20 اتوبوس آلاینده از ناوگان حمل و نقل عمومی خارج شد

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، علی اصغر نیشابوری گفت: باتوجه به اجرای قانون هوای پاک که در سال جاری به تصویب رسید، به تمام شرکت‌های خصوصی اعلام شد که هیچ خودروی دودزایی اجازه تردد در خطوط اتوبوس‌رانی را ندارند و باید به سرعت خارج و تعمیر شود.

وی اظهار داشت: با توجه به وجود تعدادی اتوبوس و مینی‌بوس با عمر بالای ده سال در ناوگان با ورود 333 دستگاه جایگزین تا پایان سال می‌توانیم حدود 80 درصد از ناوگان فرسوده را نوسازی کنیم.

 مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی مشهد گفت: دودزایی فقط از ناحیه اتوبوس‌های فرسوده نیست و گاهی در عمر مفید وسایل نقلیه به‌دلیل نقص‌فنی این اتفاق می‌افتد. این موضوع با حساسیت بسیار دنبال می‌شود و بدون هیچ ملاحضه‌ای جلوی فعالیت اتوبوس گرفته خواهد شد.

 نیشابوری عنوان کرد: از دو روز گذشته با همکاری معاونت خدمات محیط زیست شهری شهرداری، پلیس راهور و سازمان اتوبوس‌رانی مشهد گروه مشترک گشت شهری مجهز به دستگاه تست آلاینده 4 گاز برای بازرسی اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها فعال شده است که علاوه بر دودزا بودن، میزان انتشار آلاینده‌های نامرئی را نیز می‌سنجند. از این رو در دو روز گذشته حدود 20 اتوبوس توسط این گشت شناسایی و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شده است.

وی بیان کرد:۲۳۳ دستگاه اتوبوس ویژه معلولین تا پایان سال به ناوگان اتوبوس‌رانی مشهد اضافه خواهد شد که با توجه به تاکید شهردار مشهد مبنی بر تسریع در بهره‌برداری از این وسایل نقلیه، بخشی از آن‌ها به زودی وارد خطوط خواهند شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد اظهار داشت: فراخوانی برای واگذاری این 233 دستگاه اتوبوس‌ و همچنین 100 مینی‌بوس به بخش خصوصی منتشر شده است و در مدل پیش‌بینی شده، سعی بر کاهش ریسک بخش خصوصی در سرمایه گذاری این بخش شده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی