• خانه
  • اقتصادی
  • اولویت اصلی برای ایجاد توسعه توجه به سرمایه گذاری است
کد خبر : 79245
/ 17:52
مدیر کل صنعت و معدن خراسان رضوی:

اولویت اصلی برای ایجاد توسعه توجه به سرمایه گذاری است

مدیرکل صنعت و معدن خراسان رضوی گفت: اولویت اصلی ما برای توسعه کشور توجه به سرمایه گذاری است.

اولویت اصلی برای ایجاد توسعه توجه به سرمایه گذاری است

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از مهر، راضیه علیرضایی ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان پروانه بهره‌برداری، ۱۵۴ هزار شاغل صنعتی، ۳ هزار و ۴۹۲ جواز تاسیس، ۸۵۶ پروانه معدنی، ۱۷۷ هزار و ۴۰۲ مورد پروانه‌های صنفی، ۳۱ هزار پروانه واحد تولیدی، ۸۶ هزار واحد توزیعی و ۲۵ هزار واحد خدماتی در استان صادر شده است. 

وی گفت: رویکردهای متفاوتی برای جذب سرمایه‌گذاری نیاز داریم.  در سال ۹۲ صنعت استان با ۲۹۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به پایان رسید و با حمایت های استانداری و همکاری دستگاه‌های زیر بنایی در ۹ ماهه امسال توانستیم ۳هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروانه صادر کردیم. 

مدیرکل صنعت و معدن خراسان رضوی ادامه داد: سیمان و برخی محصولات ساختمانی به دلیل رکود بازار کاهش و در حوزه خودرو رشد داشته‌ایم. تاکنون ۱۲۱ هزار دستگاه خودرو در استان تولید شده که امیدواریم به ۱۷۱ هزار برسیم. صدور ۶ هزار و ۴۴۰ جواز تاسیس با سرمایه ۳۶۶ هزار و ۶۱ میلیارد تومان و اشتغال ۱۵۱ هزار و ۹۳۱ نفر از ابتدای دولت یازدهم تاکنون در خراسان رضوی محقق شده است. 

علیرضایی تصریح کرد: امسال ۱۱ و نیم میلیارد تومان یارانه برای بخش صنعت درنظر گرفته ایم و در تولید فولاد و آهن سرمایه‌گذاری کرده ایم.

در ادامه رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: یکی از شاخص‌های امنیت در جامعه توسعه زیرساخت‌ها بوده که اولین اولویت ما برای ایجاد توسعه سرمایه‌گذاری است. 

حسینی افزود: موانع اداری و بوروکراسی پیچیده یکی دیگر از موانع سرمایه‌گذاری است. جوی به وجود آمده که حمایت از تولید و اشتغال صورت نمی گیرد و رفتار زیر مجموعه مدیران ارشد اجرایی استان و عدم رفتار نامناسب کارشناسان را شاهد هستیم. 

وی تاکید کرد: سایه سنگین سیاست بر اقتصاد به خصوص در بخش روابط بین الملل را می بینیم و کاهش شدید قدرت خرید مردم از دیگر مواردی است که نیاز به بررسی دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی