کد خبر : 79247
/ 18:49

استقبال 30 هزار هنرمند از فراخوان جشنواره هنر شهری مشهد

مصطفی حسن زاده سرپرست مدیریت امور هنری شهرداری مشهد از استقبال 30 هزار هنرمند از فراخوان جشنواره هنر شهری مشهد ویژه نوروز 97 در سراسر کشور خبر داد.

استقبال 30 هزار هنرمند از فراخوان جشنواره هنر شهری مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسن زاده اظهار کرد: فراخوان جشنواره هنر شهری مشهد «خانه بهار» ویژه نوروز 97 که از یک ماه پیش آغاز شده، تنها در فضای مجازی و سایت این جشنواره منتشر شده و برخلاف رویه سال‌های گذشته به منظور حفظ محیط زیست، هیچ‌گونه تبلیغی به صورت چاپی منتشر نشده است. با این وجود تاکنون 30 هزار نفر از علاقه‌مندان به موضوعات هنری فراخوان‌های منتشر شده در فضاهای مجازی و اینترنتی را مشاهده کرده و هنرمندانی از شهرهای اصفهان، تهران، کاشان، تبریز و غیره آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره در مشهد ارسال کرده‌اند.

وی با اشاره به تفاوت‌‎های فراخوان جشنواره هنر شهری مشهد ویژه نوروز 97 به نسبت سال‌های گذشته، بیان کرد: امسال جشنواره «خانه بهار» در 8 قالب مختلف یادمان‌های دائم شهری، هنرهای موقت شهری، نقاشی دیواری و نقش برجسته، گرافیک شهری، آذین‌بندی و تزیینات شهری، نمایش‌های خیابانی و جشن‌های آیینی و نورپردازی و ویدئوی شهری، هنر گل‌آرایی شهری منتشر شده است اما سال‌های گذشته همه این قالب‌ها در یک فراخوان منتشر می‌گردد.

سرپرست مدیریت امور هنری شهرداری مشهد به اختصاص هیات‌های داوری ویژه هر بخش اشاره کرد و گفت: داوران مشخص شدند و برای هر بخش هیاتی از داورانی با تجربه به کارگیری شدند اما در دروه‌های پیشین شاهد داوری یک هیات واحد برای همه آیتم‌های فراخوان بودیم.

حسن‌زاده به ارسال نامحدود آثار در سال‌های گذشته اشاره کرد و توضیح داد: سال‌های گذشته هنرمندان به هر تعداد که مایل بودند می‌توانستند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند در نتیجه گاها یک هنرمند تا 50 اثر را برای شرکت در جشنواره ارسال می‌کرد.

 اما با توجه به اینکه 10 سال از اکران آثار استقبال از بهار در مشهد می‌گذرد، ضرورت دارد کار به صورت تخصصی به پیش رود. به همین منظور محدودیت برای ارسال آثار گذاشته شده است. بدین ترتیب هنرمندان تنها مجاز هستند در 3 بخش و هر بخش حداکثر 5 اثر را به جشنواره «خانه بهار» ارسال کنند. در این صورت اولین مرحله داوری آثار از سوی خود هنرمند صورت می‌پذیرد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی