کد خبر : 79264
/ 12:28
مصاف تیم‌های مشهدی لیگ برتر با سرخ پوشان تهران و آبی پوشان اهواز

سه‌گانه مشکی‌ها در روز امید پدیده

پدیده و مشکی‌پوشان که در هفته گذشته نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده‌اند، حالا در بازی‌های این هفته باید به‌ترتیب با تیم‌های استقلال خوزستان و پرسپولیس بازی کنند

سه‌گانه مشکی‌ها در روز امید پدیده

جواد طاری بخش-شهرآراآنلاین، هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور امروز و فردا با برگزاری دو دیدار مهم تیم‌های مشهدی مقابل رقبایشان پیگیری خواهد شد. پدیده و مشکی‌پوشان در هفته گذشته نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده‌اند و حالا در بازی‌های این هفته باید به‌ترتیب با تیم‌های استقلال خوزستان و پرسپولیس بازی کنند؛ با این تفاوت که پدیده در اهواز بازی دارد و مشکی‌پوشان در مشهد پذیرای حریف خود است.

مشکی‌پوشان- پرسپولیس

شاگردان رضا عنایتی که این‌روزها نمایش قابل‌قبولی داشته‌اند، باید از ساعت 14:30 فردا جمعه در ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) مشهد از پرسپولیس برانکو پذیرایی کنند. مشکی‌پوشان در آخرین بازی خانگی خود با دو گل سپیدرود را از پیش‌رو برداشت و بعد از آن مقابل فولاد رده‌دومی نیز در اهواز به تساوی رسید  و حالا آن‌ها با روحیه‌ای فراوان برای ثبت سومین بازی بدون برد پرسپولیس مقابلشان تلاش می‌کنند. هفته سی‌ام لیگ شانزدهم و هفته چهارم لیگ جاری، بازی‌هایی بودند که پرسپولیس مقابل مشکی‌پوشان برنده نشد و یک باخت و یک مساوی برایش به‌ارمغان داشت.

سیاه‌جامگان درصورت نباختن در بازی فردا، صاحب یک سه‌گانه ارزشمند خواهد شد. سه بازی بدون باخت مقابل تیم برانکو، که آن‌ها را تبدیل به گربه‌سیاه صدرنشین لیگ برتر خواهد کرد. رضا عنایتی از همین ابتدا نشان داده که قطعا مربی آینده‌داری است و توانسته کارنامه خوبی را در دور برگشت لیگ به جای بگذارد. عنایتی در روزهای اخیر یک مهاجم گرجستانی را نیز به تیم خود اضافه کرده تا با استفاده از این مهره خارجی آتش خط حمله خود را سهمگین‌تر کند و بتواند در نیم‌فصل دوم ضریب بیشتری از موقعیت‌های پایانی را که نصیب تیمش می‌شود، به گل تبدیل کند. این مهاجم البته هنوز هندوانه دربسته است و کسی بازی‌اش را ندیده، اما باید به شم عنایتی گل‌زن در شناخت مهاجم اعتماد کرد. ازسوی‌دیگر حریف این هفته مشکی‌پوشان، پرسپولیسی است که خیلی دوست دارد رکورد خود را در قهرمانی زودهنگام در لیگ بشکند و برخلاف مشکی‌پوشان که می‌خواهد خروج از بحران را به هفته‌های پایانی موکول نکند، پرسپولیس نیز دوست ندارد قهرمانی را به هفته‌های پایانی بیندازد.

سرخ‌پوشان تهرانی با چالش نداشتن پلی‌میکر روبه‌رو هستند. محسن مسلمان و بشاررسن به دلایل مختلف قادر به همراهی سرخ‌ها در مشهد نیستند و به‌همین‌دلیل کار تیم برانکو برای گرفتن سه امتیاز سخت و دشوار است. از تقابل‌های جالب این مسابقه می‌توان به رویارویی عنایتی و برانکو اشاره کرد. در سال‌هایی که عنایتی در لیگ برتر آقای گل می‌شد، برانکو اعتقاد چندانی به او نداشت و به علی داییِ پا‌به‌سن‌گذاشته اعتماد داشت. حالا حدود 12سال از آن روزها می‌گذرد و عنایتی به‌نوعی ‌دنبال تسویه‌حساب خواهد بود. این درحالی است که پرسپولیس با برانکو تبدیل به قدرت اول فوتبال ایران شده و نباختن به این تیم، کار سختی برای رقبایشان محسوب می‌شود. ۱۴ تیم از ۱۵ رقیب فعلی پرسپولیس در لیگ برتر، یکی از دو بازی آخرشان را به پرسپولیس باخته‌اند و مشکی‌پوشان تیم آخر جدول، تنهاباشگاهی است که هیچ‌کدام از دو بازی آخرش به پرسپولیس را نباخته است.

پدیده – استقلال خوزستان

اما امروز و در روز نخست هفته نوزدهم لیگ برتر شاگردان محمدرضا مهاجری در تیم پدیده باید در اهواز جدالی نفس‌گیر با استقلال خوزستان و شاگردان عبدا... ویسی داشته باشند؛ جدالی که قطعا برای هر دو تیم حساسیت‌های خاصی دارد و هیچ‌کدام از دو تیم حاضر نخواهند بود تا آخرین لحظه پا پس بکشند. پدیده، نیم‌فصل اول را با کسب 24 امتیاز پشت‌سر گذاشت و بهترین نتیجه یک تیم مشهدی در لیگ برتر را رقم زد، اما کسر شش امتیاز از این تیم به‌خاطر بدهی فصل‌های گذشته به بازیکنان خارجی، به‌یک‌باره این تیم را از جمع بالانشینان لیگ جدا کرد و آن‌ها را به نیمه پایینی جدول فرستاد.

شاگردان مهاجری نیم‌فصل دوم را با یک تساوی خانگی مقابل پیکان آغاز کردند و بعد هم با چهار گل، سنگین‌ترین شکست خود را مقابل سپاهان متحمل شدند. آن‌ها که با جدایی اکبر ایمانی، یکی از مهره‌های تأثیرگذار خود، مواجه شدند، با جذب حسین فاضلی و سعید صادقی درصدد تقویت تیمشان برآمدند. مهاجری در دیدار با صنعت نفت چهره‌ای مصمم و باانگیزه از تیمش را به نمایش گذاشت و درنهایت، موفق به کسب سه امتیاز خانگی شد و حالا این تیم درصدد است تا با شکست تیم استقلال خوزستان بتواند شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد و دوباره روزهای خوب دور رفت را تکرار کند.

پدیده درحالی به‌مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت که در این بازی شهاب گردان را به‌دلیل مصدومیت و اکبر صادقی را به‌دلیل محرومیت در اختیار ندارد. این درحالی است که تیم استقلال خوزستان که در این دیدار از امتیاز میزبانی نیز برخوردار است، حریف دست‌وپابسته‌ای برای تیم پدیده نخواهد بود و با توجه به جایگاه این تیم در انتهای جدول آن‌ها به‌دنبال این هستند تا با کسب سه امتیاز بازی، خود را از قعر جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور جدا کنند. شاید برای ویسی نگه‌داشتن تیمش در رقابت‌های لیگ برتر ارزشی کمتر از قهرمانی دو فصل قبل این تیم نداشته باشد، زیرا شرایط این تیم استقلال خوزستان با شرایط تیمی که قهرمان شد، از زمین تا آسمان متفاوت است. دراین‌بین این‌طورکه گفته می‌شود، این آخرین فرصت برای ویسی است تا با کسب نتیجه بتواند حداقل خودش را در این تیم نگه دارد و الا شکست مقابل پدیده قطعا برای ویسی گران تمام خواهد شد و برابر با کنارگذاشتن او خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی