کد خبر : 79265
/ 12:31
در عملیات هشت‌ساعته ضابطین قضایی به دست آمد؛

جمع‌آوری ۴٠٠ معتاد متجاهر در مشهد

در پی اجرای عملیاتی ضربتی و منسجم صدها ضابط قضایی بیش از ۴٠٠ معتاد متجاهر، فروشنده موادمخدر و نیز سارقان حرفه‌ای از سطح ١۶منطقه در مشهد جمع‌آوری و دستگیر شدند.

جمع‌آوری ۴٠٠ معتاد متجاهر در مشهد

 مهدی قرآنی- شهرآراآنلاین، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در تشریح جزئیات این خبر گفت: امروز وجود مصرف‌کنندگان مواد‌ مخدری که از خانواده‌های‌شان طرد شده، آواره کوچه و خیابان شده‌اند، موجب ناامن شدن محلات و نیز افزایش برخی از جرائم همچون سرقت از خانه‌های مسکونی، سرقت لوازم داخل خودرو و نیز زورگیری می‌شود که در همین راستا، روز گذشته، مرحله‌ای دیگر از سلسله طرح‌های ضربتی پاکسازی مناطق آلوده حاشیه شهر از وجود معتادان متجاهر در سطح ١۶منطقه شهر مشهد از ساعت ٩ صبح دیروز تا ١۶عصر به اجرا درآمد.
قاضی مهدی خدابخشی افزود: این عملیات گسترده به فرماندهی سرهنگ صفدری، رئیس‌پلیس ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان‌ رضوی و همکاری مأموران کلانتری‌های کاظم‌آباد، سپاد، خواجه‌ربیع، رجایی، باهنر، مصلی، گلشهر، طبرسی شمالی، طرق، پنجتن، التیمور، مهرگان، سیدی، شفا، راه‌آهن، ثامن و نیز نیروهای مردمی بسیج نواحی مسلم، بلال و حر انجام شد.
وی تصریح کرد: ضابطین قضایی در این طرح ضربتی بیش از ۴٠٠ نفر مصرف‌کننده مواد‌ مخدر را که در این مناطق پرسه‌زنی می‌کردند، جمع‌آوری کردند که ٢٠ نفر از این افراد خانم هستند.
قاضی خدابخشی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده مأموران پلیس، مشخص شد که تعدادی از دستگیر‌شدگان نیز از سارقان سابقه‌دار و فروشندگان مواد‌مخدر هستند.
جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد به تعداد معتادان متجاهر جمع‌آوری شده از ابتدای امسال اشاره کرد و گفت: از ابتدای فروردین‌ماه امسال تاکنون بیش از شش هزار مصرف کننده مواد‌ مخدر که در رده متجاهرین و بزهکاران قرار داشته‌اند، از سطح مشهد جمع‌آوری شده‌اند و به مراکز ترک اعتیاد اجباری تحت ماده ١۶منتقل شده‌اند و مورد درمان یک تا سه ماهه قرارگرفته‌اند.
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این طرح‌های ضربتی، ابتدا سالم‌سازی محلات مشهد از وجود آلودگی‌ای به نام مواد‌‌ مخدر است و دوم همیاری خانواده‌های کم‌بضاعت و بی‌بضاعتی که فرزند، همسر یا دختر آنان گرفتار مواد مخدر شده است و این افراد قادر به تأمین هزینه‌های ترک دادن آنان نیستند. همچنین دادسرا با اجرای این طرح‌ها سعی دارد تا به افرادی که گرفتار مواد افیونی شده‌اند، کمک کند تا آنان نیز به زندگی سالم رو آورند و به آغوش خانواده‌هایشان برگردند.
قاضی خدابخشی تأکید کرد: البته دستگاه قضایی با افرادی که تحت عنوان فروشندگان مواد‌ مخدر در مشهد فعالیت دارند، با جدیت برخورد خواهد کرد و در صورت مشاهده و یا دستگیری این افراد طبق مواد قانونی، اشد مجازات را برای خاطیان در نظر خواهد گرفت. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی