کد خبر : 79289
/ 15:31

دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد راه‌اندازی شد

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی گفت: دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد راه‌اندازی شد.

دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد راه‌اندازی شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از تسنیم، محمد ابراهیم افشاری در کمیسیون مشترک برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان های بردسکن ، کاشمر، خلیل آباد و مه ولات که به میزبانی بردسکن برگزار شد اظهار داشت: کشفیات کالاهای قاچاق از سال 82 تا 92 در کشور روند رو به رشدی داشته به طوری که از دو میلیارد دلار در سال 82 به 25 میلیارد دلاردر سال 92  افزایش یافت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون رقم کشفیات کالاهای قاچاق در کشور به 12.5 میلیارد دلار کاهش یافته که در طول تاریخ کشور بی سابقه بوده است. 

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی افزود: کارمبارزه با کالاهای قاچاق در دولت تدبیر و امید از یک کار عامیانه به یک اقدام عالمانه تبدیل شد و اولویت کاری همه دستگاه ها دراین حوزه  پیشگیری است.

افشاری تاکید کرد: با این که ظرف 10 سال اخیر عوامل قاچاق در خارج و داخل کشور سازمان یافته بودند اما با اقدامات انجام شده بسیاری از تشکل‌های سازمان یافته آنها با ورود نیروهای اطلاعاتی شناسایی شدند. 

وی گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق  فرآورده‌های سوختی در سال 92 روزانه 247 میلیون لیتر سوخت قاچاق می‌شد که این رقم در سال 95 به 176 میلیون لیتر در روزکاهش پیدا کرد و با اجرای طرح پیمایش 12 میلیون لیتر مصرف ناوگان حمل و نقل دیزلی کشور در روز کاهش پیدا کرده است. 

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی به افزایش درآمدهای گمرکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این حوزه توانستیم درآمدهای گمرکی را از هفت هزار و 500 میلیارد تومان به 18 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی همچنین از راه‌اندازی دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد نیز خبر داد و با بیان این که بردسکن در دروازه خراسان رضوی قرار گرفته و ایستگاه ایست و بازرسی درون این شهرستان یکی از قرارگاه‌های فعال مقابله با کالاهای قاچاق در استان است، از حمل یک دستگاه کانکس با تجهیزات طی هفته آینده به این ایستگاه بازرسی خبر داد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به درخواست فرمانداران شهرستان‌های بردسکن، کاشمر و خلیل آباد مبنی بر احداث یک انبار برای کالاهای قاچاق کشف شده قول مساعد داد از طریق اعتبارات سال آینده این کار مهم اجرایی شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی