کد خبر : 79320
/ 11:36
هفته شکست غریبانه پدیده در اهواز و مشکی‌پوشان در مشهد!

دو سر باخت

ویژگی بارز بازی این دو تیم آن‌جایی بود که پدیده در خارج از خانه بازی کرد و مشکی‌پوشان اگرچه در مشهد بازی داشت اما به دلیل حضور زیاد تماشاگران پرسپولیس در ورزشگاه، همچون تیمی میهمان، شکستی غریبانه را تجربه کرد.

دو سر باخت

جواد طاری بخش- شهرآراآنلاین، هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور برای هر دو نماینده مشهدی هفته‌ای تلخ بود. چرا که هم پدیده و هم مشکی‌پوشان به ترتیب مقابل رقیبان‌شان، استقلال خوزستان و پرسپولیس بازی‌ها را واگذار کردند تا در جدول  وضعیت خوبی را پیدا نکنند. ویژگی بارز بازی این دو تیم آن‌جایی بود که پدیده در خارج از خانه بازی کرد و مشکی‌پوشان اگرچه در مشهد بازی داشت اما به دلیل حضور زیاد  تماشاگران پرسپولیس در ورزشگاه، همچون تیمی میهمان، شکستی غریبانه را تجربه کرد. 

پدیده به کابوس باخت برگشت

عجیب‌ترین نتیجه اما در بازی پدیده و استقلال خوزستان رقم خورد. بازی‌ای که تیم پدیده روی کاغذ سرتر از حریف اهوازی‌اش بود و البته با کسب پیروزی می‌توانست به تیم همشهری‌اش کمک کند، با شکست پدیده و شاگردان مهاجری به پایان رسید. در این مسابقه که عصر پنجشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد و تنها 50 تماشاگر از آن استقبال کردند،عملکرد تیم پدیده چندان دلچسب نبود و آن‌ها باز هم در لحظات پایانی نیمه اول گل خوردند و نتوانستند در نیمه دوم این گل را جبران کنند تا در نهایت بازنده زمین باشند. در نقطه مقابل، آبی‌های خوزستانی موفق شدند با تک گل وحید نامداری به پیروزی برسند و به ناکامی‌های‌شان پایان دهند. شاگردان ویسی که در رده پانزدهم (یک پله بالاتر از مشکی‌پوشان) ایستاده بودند، بعد از چهار شکست متوالی موفق شدند با نمایش فنی خوب و مدیریت بازی، پدیده‌ رامغلوب کنند و با صعود یک پله‌ای در جدول با 17 امتیاز در رده چهاردهم قرار بگیرند. شاگردان مهاجری هم با این باخت و 22 امتیاز، در رده دهم ایستادند تا فاصله امتیازی آن‌ها با تیم‌های پایین‌تر کم و کمتر شود . 

مشکی‌پوشان، همچنان روی لبه تیغ

اما در مشهد دیدار تیم‌های مشکی‌پوشان و پرسپولیس از جذابیت بالایی برخوردار بود و ویژگی‌های خاص خودش را داشت. بازی از ساعت 14:30 روز جمعه در ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد برگزار شد و البته هواداران بی‌شماری را هم به ورزشگاه کشانده بود. برخلاف تصورات، بیش از 80 درصد از گنجایش ورزشگاه را علاقه‌مندان و طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس پر کرده بودند و کمتر از 20 درصد از سکوها به هواداران تیم میزبان یعنی مشکی‌پوشان اختصاص داشت. به ویژه آن‌که حضور پرتعداد تماشاگران باعث شده بود تا کنترلی هم روی سکوها و ورود تماشاگران نباشد و پرسپولیسی‌ها حتی در میان هواداران مشکی‌پوشان نیز دیده می‌شدند.

پیش از شروع مسابقه، عنایتی و برانکو که در گذشته در تیم ملی نقش مربی و شاگرد را داشتند، این‌بار در قامت سرمربیان دو تیم لیگ برتری خوش و بش گرمی را باهم داشتند. بازی که آغاز شد، تیم مشکی‌پوشان خیلی خوب کار را آغاز کرد. شاگردان عنایتی، اصل کار خود را روی دفاع برده بودند و دل‌خوش به ضدحملات بودند. همین دفاع چند لایه هم باعث شد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد اما در نیمه دوم حملات پرسپولیسی‌ها بیشتر شد و در نهایت در شرایطی که هواداران دو تیم به تساوی رضایت داشتند، این سیامک نعمتی تازه‌نفس بود که با سود بردن از انگیزه بالای خود از یک توپ مرده یک فرصت ایده آل گلزنی ساخت و تیمش را به سه امتیاز ارزشمند رساند.نعمتی با سماجت خود توپ را در آستانه خروج از زمین در اختیار وحید امیری قرار داد تا این بازیکن با ارسال دیدنی خود علیپور را در موقعیت گلزنی قرار داده و سه امتیاز ارزشمند نصیب پرسپولیس شود.

سرخ‌پوشان با این برد بار دیگر به روند پیروزی‌های خارج از خانه خود ادامه دادند و این‌بار مشکی‌پوشان را قربانی کردند. آن‌ها که پیش از این جدال هفت پیروزی و دو تساوی خارج از خانه در کارنامه ثبت کرده بودند، موفق شدند هشتمین پیروزی را نیز برابر مشکی‌پوشان رقم بزنند تا خطرناک‌ترین مهمان لیگ در فصل هفدهم لقب گیرند. مشکی‌پوشان نیز که در دوران عنایتی پیش از این یک باخت تلخِ ثانیه پایانی برابر پارس جنوبی در کارنامه، این‌بار هم با تکرار آن مقابل پرسپولیس در دستیابی به امتیاز ناکام ماندند تا به قعر جدول سنجاق شوند. هرچند که روند بازی آن‌ها نشان می‌دهد که باید به این تیم امیدوار بود.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی