کد خبر : 79321
/ 11:43
رئیس انجمن هتل‌داران خبر داد؛

شناسایی ٧ هزار خانه مسافر در مشهد

در مشهد ٧ هزار و در کشور ٢۴٠ هزار خانه مسافر شناسایی شده که با توجه به مشکلاتی که از سوی این خانه مسافرها به جامعه هتل داران تحمیل شده و با رایزنی‌های مختلف خوشبختانه ممانعت‌هایی برای توقف صدور مجوز برای این خانه مسافرها در حال اجرا است.

شناسایی ٧ هزار خانه مسافر در مشهد

ظهیری- رئیس انجمن هتل‌داران کشور گفت: در مشهد ٧ هزار و در کشور ٢۴٠ هزار خانه مسافر شناسایی شده که با توجه به مشکلاتی که از سوی این خانه مسافرها به جامعه هتل داران تحمیل شده و با رایزنی‌های مختلف خوشبختانه ممانعت‌هایی برای توقف صدور مجوز برای این خانه مسافرها در حال اجرا است. به گزارش شهرآرا، جمشید حمزه‌زاده، در نشستی خبری با بیان اینکه شاهد حضور هیئت‌های خارجی در ایران بودیم اما کمتر هیئتی راغب به سرمایه‌گذاری در حوزه هتل در ایران است، اظهار کرد: بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی که برای حضور و فعالیت‌های بیشتر در ایران هستند راغب به حضور برندشان در این کشور هستند اما ما با شرایطی خاص مانند افزایش کیفیت خدمات هتلینگ این نوع سرمایه‌گذاری آن‌ها را پذیرفته‌ایم.
وی با اشاره به کاهش گردشگران خارجی در ایران ادامه داد: در سال ٩۶ حجم ورود گرشگران خارجی در کشور کاهش پیدا کرده است و با توجه به اتفاقات سفارت عربستان، میزان حضور گردشگران شیعه از کشورهای حاشیه خلیج فارس به میزان یک سوم کاهش یافته است. حمزه زاده با بیان اینکه طی دو سال گذشته صنعت هتل‌داری کشور با کاهش ضریب اشغال مواجه بوده است، افزود: طی این مدت هر ساله ١۵ درصد هتل‌های کشور کاهش ضریب اشغال داشته اند و امروز این ضریب به زیر ۴٠ درصد رسیده است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی