کد خبر : 79322
/ 11:46
ضابطین قضایی در یک پاتک شبانه یک باند عجیب را متلاشی کردند؛

رمزگشایی از معمای متقلبان مسلح

ضابطین قضایی، یک عمده‌فروش سابقه‌دار مواد مخدر را در شهرستان بینالود دستگیر کردند و با شناسایی یکی از مخفیگاه‌های او در مشهد، با صحنه‌ای عجیب روبه‌رو شدند.

رمزگشایی از معمای متقلبان مسلح

مهدی قرآنی- شهرآراآنلاین، ماجرای این پرونده از آنجا آغاز شد که تیم‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان بینالود، طی رصدهای میدانی خود به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد متهمی سابقه‌دار، گاهی به شهرستان طرقبه و شاندیز مراجعه می‌کند و محموله‌ای افیونی را برای فروش در این دو شهرستان میان خرده‌فروش‌های مواد‌ مخدر توزیع می‌نماید.
با به دست آمدن این اطلاعات پیگیری‌های مأموران آغاز شد و پرونده این عمده‌فروش‌ مواد‌مخدر در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد‌ مخدر شهرستان بینالود قرار گرفت. بررسی‌های ضابطین قضایی در این‌باره ادامه داشت تا اینکه عصر چهارشنبه گذشته اکیپی از مأموران گشتی ستاد مبارزه با مواد‌ مخدر شهرستان بینالود، یکی از خرده‌فروشان مواد افیونی را در حالی که مشغول فروش تریاک بود در شاندیز شناسایی و دستگیر کردند.
متهم که مردی ٣٨ ساله است، در اظهاراتش به مأموران عنوان کرد: «مدتی است که شخصی به هویت جواد، برایم جنس می‌آورد و این مواد را نیز چند روز پیش از همان فرد خریداری کرده‌ام.»
مأموران پس از شنیدن اظهارات این مرد جوان برای اینکه بتوانند گرداننده اصلی این چرخه توزیع مواد مخدر را در شهرستان بینالود دستگیر کنند، با همکاری متهم جلب شده با جواد تماس گرفتند و از او خواستند تا نیم‌کیلو تریاک برا‌یشان تهیه کند.
جواد غافل از اینکه زیر ذره‌بین مردان قانون قرار گرفته، با درخواست خرده‌فروشی موافقت کرد و وعده گذاشت تا سه ساعت دیگر در محل همیشگی‌شان در شاندیز حاضر شود. سرگرد حسین سالاری، سرتیم این اکیپ عملیاتی از بیم فرار متهم، اکیپی دیگر از مأموران خود را در محل مورد نظر مستقر کرد و خود به همراه تیمی دیگر از مأموران پلیس مبارزه با مواد‌ مخدر و متهم دستگیر شده، در محل حاضر شدند.
ساعت حدود ١٨:١٠ عصر روز چهارشنبه بیستم دی‌ماه را نشان می‌داد که جواد به همراه پسر نوجوانش با یک دستگاه خودروی سواری در محل، مشاهده شدند. مأموران نیز با شناسایی خودروی این عمده‌فروش مواد‌مخدر طی هماهنگی قضایی بلافاصله وارد عمل شدند و وی را قبل از هرگونه اقدامی دستگیر کردند.
با دستگیری جواد و بررسی‌های انجام شده مشخص شد این شخص همان متهمی است که مأموران پلیس مبارزه با مواد‌مخدر شهرستان بینالود از چندی پیش در پی دستگیری‌اش بوده‌اند.
کشف محموله تریاک از خانه متهم
متهم اصلی این پرونده ابتدا حاضر به همکاری با مردان قانون نبود و از اعتراف به جرمش طفره می‌رفت، اما پس از مواجه با مستندات و ادله موجود، ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از اقدامات مجرمانه و سیاه خود برداشت.
تیم عملیاتی پرونده که در پی‌یافتن مخفیگاه متهم بودند، از او خواستند تا نشانی خانه و محل انبار مواد‌ مخدر را به آنان بدهد که این مرد ۴۵ ساله طبق دستور عمل کرد و نشانی محل سکونتش را در اختیار مأموران گذاشت.
ضابطین قضایی پس از دریافت نشانی محل که در مشهد بود، طی هماهنگی با قاضی مهدی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد راهی این محل شدند و حدود ساعت ١٩:٣٠ در محل مورد نظر واقع در رسالت ۶۴ حضور یافتند.
مأموران پس از کسب دستور از قاضی خدابخشی و رعایت موازین شرعی، وارد مخفیگاه این متهم شدند و طی بازرسی از آن، مقدار ٢٨ کیلو مواد‌ مخدر از نوع تریاک را که در ١٠شیشه نوشابه خانواده جاسازی شده بود و هر کدام را در محلی مخفی کرده بودند، کشف کردند.
کشف بشکه‌های متعفن از خانه دوم
تحقیقات این پرونده از متهم اصلی ادامه داشت تا اینکه نتیجه استعلام شماره پلاک خودروی متهم پای مأموران را به ماجرای دیگری از این پرونده باز کرد. نشانی ثبت شده برای پلاک این خودروی سواری، خانه‌ای مسکونی واقع در چند خیابان آن طرف‌تر از خانه جواد بود که تیم بررسی کننده با احتمال کشف محل انبار اصلی مواد‌مخدر طی هماهنگی قضایی راهی محل شدند.
محل مورد نظر خانه‌‌ای دوطبقه بود و ظاهری مخروبه‌مانند داشت که در خیابان میرزایی واقع شده بود. مأموران پس از بررسی اولیه ضمن رعایت موازین شرعی وارد این محل مخوف شدند و در آنجا با صحنه‌ای عجیب برخورد کردند.
بوی تعفنی که از زیرزمین این خانه به مشام می‌رسید، نظر تیم تحقیقاتی پلیس را به خود جلب کرد. با ورود مأموران، هشت بشکه ٢٢٠ لیتری حاوی مایعی سیاه و قهوه‌ای رنگ که بوی بسیار نامطلوبی از آن منتشر می‌شد در این مکان مشاهده شد.
مأموران در پویش محل نیز بیش از ٢٠٠ قوطی که بر روی آن‌ها برچسبی تحت عنوان شامپوی گیاهی نصب شده بود، کشف کردند. جستجوهای مأموران ادامه داشت تا اینکه تعداد قابل توجهی قرص و داروی جنسی، به همراه مدارک سازمانی جعلی و یک قبضه کلت کمری از طبقه دوم این خانه مسکونی کشف شد.
جواد که دستش برای مأموران رو شده ‌بود، عنوان کرد این خانه مسکونی را سال ٩٠ به فردی فروخته و از ماهیت فعلی او نیز بی اطلاع است.
پایان ۶ سال بازی با سلامت مردم
یکی از ساکنان محل که مردی حدودا ۶٠ ساله به نظر می‌رسید، در مواجهه با مأموران گفت: «چند مرتبه رفت‌و‌آمد افراد مشکوک را به این خانه، به پلیس گزارش کرده‌ام اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. مالک خانه مردی ۵٠ ساله است که چندسال پیش خانه‌اش را به یک مرد جوان اجاره داده و طی این سال‌ها نیز خودش به‌ندرت در محل آفتابی شده است.»
این مرد سالخورده نیز ادعای متهم اصلی مبنی بر اینکه محل مورد نظر را در سال ٩٠ به فردی دیگر فروخته است، تأیید کرد. تیم تحقیقاتی پرونده در بررسی اوراق جعلی موجود که مربوط به دستگاه قضایی، شهرداری، اداره بهداشت و درمان، اداره مالیات، اماکن و... بود دریافتند که متهمان در این محل مشغول به تولید مواد شوینده از جمله شامپو و همچنین قرص و داروهای جنسی غیرمجاز و غیربهداشتی بوده‌اند.
این عملیات در ساعت ٢١ به پایان رسید و متهم برای ادامه تحقیقات به شهرستان بینالود منتقل شد. علاوه بر این تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر متهمان این پرونده ادامه دارد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی