کد خبر : 79327
/ 12:49

پیش بینی وزش باد شدید و کاهش آلودگی هوا در مشهد

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: آلایندگی هوای مشهد از روز دوشنبه هفته جاری با وزش باد شدید و بارشهای پراکنده به تدریج کاهش می یابد.

پیش بینی وزش باد شدید و کاهش آلودگی هوا در مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، یحیی قاینی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت جوی مشهد و شهرهای بزرگ خراسان رضوی به دلیل آلودگی هوا طی روزهای شنبه و یکشنبه این هفته در شرایط ناسالم قرار دارد.
تداوم آلودگی هوا در مشهد موجب تعطیلی امروز مدارس در همه مقاطع نوبتهای صبح و عصر و نیز تاخیر 2 ساعته در آغاز کار ادارات این کلانشهر شد.
وی ادامه داد: با فعالیت سامانه بارشی و بارشهای پراکنده باران در مناطق شمالی و کوهستانی خراسان رضوی و همچنین پیش بینی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در مناطق مختلف به تدریج آلودگی هوا در شهرهای بزرگ استان کاهش می یابد.
رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین به کاهش میانگین دمای هوا اشاره و بیان کرد: بیشینه دمای امروز هوای مشهد 15 درجه سلیسوس پیش بینی شده که به تدریج کاهش یافته و در روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب به 12 و هشت درجه می رسد.
وی گفت: کمینه دمای هوای مشهد طی امشب و شبهای آتی بین یک و دو درجه زیر صفر در نوسان است.
تربت حیدریه با دمای شش درجه زیر صفر و تایباد با دمای 18 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بوده اند.  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی