کد خبر : 79332
/ 13:22
مسابقات کشتی پهلوانی کشور در مشهد برگزار شد

پایان رقابت پهلوانان

مسابقات کشتی پهلوانی در مشهد با قهرمانی جابر صادق‌زاده کشتی گیر مازندرانی به پایان رسید

پایان رقابت پهلوانان

نادرنوروزی – شهرآراآنلاین، مسابقات کشتی پهلوانی در مشهد با قهرمانی جابر صادق‌زاده کشتی گیر مازندرانی به پایان رسید. در این رقابت131 کشتی‌گیر در قالب 10 تیم از استان‌های مختلف کشور به رقابت پرداختند که در رده‌بندی تیمی این مسابقات، مازندران با 41 امتیاز، خراسان شمالی با 40 امتیاز و خراسان رضوی با 30 امتیاز به ترتیب به مقام‌های اول، دوم و سوم رسیدند. دیدار فینال این رقابت‌ها بین جابر صادق‌زاده و احمد میرزاپور برگزار شد که البته این دو پهلوان سال گذشته‌ هم در فینال به مصاف هم رفته بودند که در آن دیدار هم جابر صادق‌زاده موفق به شکست احمد میرزاپور شده بود.  احمد میرزاپور در مصاف با صادق‌زاده از مازندران در دقایق ابتدایی دیدار فینال عملکرد بهتری داشت و آمادگی بالای خود را نشان داد اما میرزاپور با یک اشتباه نتوانست نتیجه را حفظ کند و در برابر حریف مازندرانی نتیجه را واگذار کرد تا بازهم بازوبند سهم خراسانی ها نشود!

منش پهلوانی پهلوانان در مراسم اهدای بازوبند

بعد از اتمام کشتی فینال طبق رسم مسابقات نماز شکر توسط جابر صادق‌زاده اقامه شدو سپس بازوبند پهلوانی توسط پدر شهید مؤمن و با همراهی وزیر ورزش و جوانان، بر بازوی صادق‌زاده بسته شد.در مراسم اهدای بازوبند پهلوان سال 96 کشور، سید محمدحسن مؤمن پدر کشتی‌گیر شهید سید جواد مؤمن از شهدای دفاع مقدس، دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، قاسم تقی‌زاده خامسی شهردار مشهد، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک و چهار مدال طلای جهان، ایوب بنی نصرت، حمید قشنگ، محمدرضا توپچی، امین رشید لمیر از پهلوانان اسبق کشور، علیرضا حیدری رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی، رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی، صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی و جمعی دیگر از پیشکسوتان حضور داشتند.

خراسان، رکورددار کسب بازوبند پهلوانی است

رسول خادم در حاشیه برگزاری این مسابقات در مشهد اظهار کرد: خوشحالم که مسابقات کشتی پهلوانی و تعیین پهلوان صاحب بازوبند در مشهد برگزار می‌شود. خراسان همیشه از خاستگاه‌های اصلی کشتی ایران بوده و صاحب بیشترین پهلوان صاحب بازوبند در کشور است. در این دوره، سه پهلوان صاحب بازوبند حضور داشتند و رقابت‌ها از حساسیت و جذابیت بالایی برخوردار بود. میزبانی مشهد از این رقابت‌ها به خوبی انجام شد و کشتی‌دوستان مشهدی استقبال خوبی از این رقابت‌ها داشتند. امیدوارم کشتی مشهد و خراسان رضوی به جایگاه اصلی خودش در کشور بازگردد و ما باز هم شاهد حضور قهرمانان خراسانی در سطح اول کشتی کشورمان باشیم.

اولویت ما احیای کشتی در خراسان است

مسعود ریاضی رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین هدف ما احیای دوباره کشتی خراسان در عرصه ملی و بین‌المللی است. قطعا یکی از عوامل پیشرفت کشتی خراسان رضوی، حمایت بزرگان کشتی این استان و دور هم جمع شدن آن‌هاست. زیرا سبب تقویت روحیه کشتی‌گیران می‌شود و از سوی دیگر، ما می‌توانیم از تجربه این بزرگان کشتی خراسان رضوی استفاده کنیم. حتما از تمام گوش‌شکسته‌ها استفاده می‌کنیم و آن‌ها باید در صحنه باشند تا به ما کمک کنند. هدف ما بازگشت خراسان به روزهای قهرمانی در عرصه ملی و بین‌المللی است .هدف اول ما لیگ برتر نیست، بلکه به دنبال آشتی دادن خانواده‌ها با ورزش اول کشور هستیم. اگر بنا به شرکت در لیگ برتر باشد، از خارج از استان کشتی‌گیر جذب می‌کنیم. هیئت هم قصد تیم‌داری در این مقطع را ندارد، اما اگر اسپانسر داشته باشیم، هیئت کشتی استقبال می‌کند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی