کد خبر : 79339
/ 15:16
معاون دادستان مشهد در پیگیری حقوق عامه گفت‎:

انفصال مدیران مدارس در صورت احراز تخلف

قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد در پیگیری حقوق عامه گفت: قانون هوای پاک در مرداد امسال تصویب شد اما نواقصی دارد از جمله اینکه دارای تعداد زیادی آیین نامه اجرایی است که هنوز تصویب نشده اند.

انفصال مدیران مدارس در صورت احراز تخلف

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از میزان، قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد در پیگیری حقوق عامه در گفت‎ اظهار کرد: قانون هوای پاک در مرداد امسال تصویب شد؛ اما نواقصی دارد از جمله اینکه دارای تعداد زیادی آیین نامه اجرایی است که  هنوز تصویب نشده اند.

وی ادامه داد: بهتر است به جای اینکه مردم را محدود کنیم و درخصوص علت آلودگی سر پیکان را به سمت ماشین‌های تک سرنشین بگیریم به نقش ارگان‌هایی که وظایف خود را در حفظ محیط زیست نادیده گرفته‌اند توجه داشته باشیم.

قاضی بخشی محبی اضافه کرد: از بین بردن کوهها، پوشش گیاهی مراتع، بنزین غیراستاندارد و عواملی از این دست خیلی بیشتر از خودروهای تک سرنشین در ایجاد آلودگی تاثیر دارند.

معاون دادستان مشهد خاطرنشان کرد: در این قانون مقرر شده خودروسازان لوازم و قطعات مربوط به کنترل آلودگی را مشمول گارانتی کرده و رایگان تعویض کنند درحالی که این اتفاق نمی‌افتد. همچنین مقرر شده کمیته مدیریت شرایط اضطرار حفاظت محیط زیست مدیرانی را که به مفاد این قانون پایبند نبوده به دادستانی معرفی کند درحالی که تاکنون مدیری به این حوزه معرفی نشده حال آنکه شاهد هستیم در شرایط بحرانی و آلودگی هوا، برخی مدارس زنگ های ورزش را تعطیل نمی‌کنند و این عمل می‌تواند منجر به انفصال مدیر مربوطه شود و والدین می‌توانند در صورت مشاهده این تخلفات، گزارش آن را به دادستانی اعلام کنند.

قاضی بخشی محبی تصریح کرد : نکته دیگری که باید به آن توجه کرد لزوم رعایت اصول شهرسازی و خصوصا مباحث ترافيكی و حتی بلند مرتبه سازی است تا آلودگی در شهر مستقر نشود درحالی که متاسفانه این مساله نیز مغفول مانده است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی