کد خبر : 79386
/ 15:36

فعالیت پنج پایگاه سایبری در مشهد

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: به منظور پیگیری جرایم سایبری 2 پایگاه سایبری در مشهد فعال شده و سه پایگاه دیگر در آستانه بهره برداری است.

فعالیت پنج پایگاه سایبری در مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، فرماندهی انتظامی خراسان رضوی روز یکشنبه به نقل از سردار قادر کریمی گزارش داد: با توجه به ضرورت نگاه جدی در پی جویی آسیبهای اجتماعی و پیشگیری از جرایم سایبری 'پایگاه یکم پلیس فتا' در محدوده شرق و پایگاه دوم در حوزه شمال شرق کلانشهر مشهد فعال است.
وی افزود: همچنین پایگاه سوم سایبری در حوزه غرب، پایگاه چهارم سایبری در جنوب، پایگاه پنجم در هسته مرکزی شهر مشهد و منطقه ثامن نیز تا 22 بهمن آتی در مشهد فعال خواهند شد.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: رشد قارچگونه جرایم در حوزهی فضای تولید و تبادل اطلاعات نظیر کلاهبرداریهای اینترنتی، جعل داده‌ها و عناوین، سرقت اطلاعات، تجاوز به حریم خصوصی اشخاص و گروهها، هک و نفوذ به سامانه‌های رایانه‌ای و اینترنتی، هرزه ‌نگاری و جرایم اخلاقی ایجاب می‌کند دسترسی به پلیس تخصصی با توان پیگیری و رسیدگی به جرایم سطح بالای فناورانه سهل و آسان باشد.
وی گفت: همچنین توسعه خدمات الکترونیک نظیر دولت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک، آموزش الکترونیک لزوم تقویت پلیس تخصصی برای تأمین امنیت و مقابله با جرایمی که در این فضا به وقوع می‌پیوندند آشکار می ‌کند.
سردار کریمی افزود: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آماده پاسخگویی به مشکلات شهروندان در حوزه فضای سایبری بوده و شهروندان می توانند برای مشاوره و انعکاس دیدگاههای خود در زمینه فضای سایبری به این آدرس اینترنتی مراجعه کنند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی