کد خبر : 79424
/ 16:03
نتایج بخش عیدگاه جشنواره «خانه‌ بهار» اعلام شد؛

انتخاب 49 اثر برتر در بخش هنرهای موقت شهری

هیأت داوران جشنواره هنر شهری مشهد «خانه‌‌ بهار» طی دو روز از میان1520 اثر از 424 هنرمند، 49 اثر را انتخاب کردند.

انتخاب 49 اثر برتر در بخش هنرهای موقت شهری

به گزارش شهرآراآنلاین، احسان مهدوی با بیان این مطلب گفت: دبیرخانه اجرایی رویداد «خانه‌ بهار» توانست ظرف مدت دو روز با بیش از 500 نفر ساعت کار مداوم، فرآیند داوری را به پایان برساند و در بخش عیدگاه، از میان 1520 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، تعداد 49 اثر انتخاب گردید.
وی با اشاره به اینکه با نظر هیأت‌داوران، اسامی آثار پذیرفته شده در سه دسته و به ترتیب اولویت رأی‌گیری منتشر و اعلام شد، افزود: هیأت داوران این دوره از جشنواره متشکل از همایون ثابتی‌مطلق، سودابه صالحی، حسین ششکلانی، محمد سالاریان و محراب اسدخانی پس از چهار مرحله داوری و بررسی دقیق، آثار برگزیده بخش عیدگاه، هنرهای موقت شهری را معرفی کردند.
دبیر جشنواره هنر شهری مشهد خاطر نشان کرد: امسال برای نخستین بار، به طور رسمی تعداد آرای داوران به تفکیک توسط دبیرخانه جشنواره اعلام شد که پیش از این هیچ‌گاه چنین اتفاقی نیفتاده است و به طور قطع شفافیت هرچه بیشتر محصول این فرآیند جدید است.
مهدوی در خصوص نحوه اولویت‌بندی آثار برگزیده توضیح داد: اولویت اول آن‌دسته از آثاری است که پنج یا چهار رای هیأت داوران را کسب کرده‌اند که این بخش شامل 16 اثر، اولویت دوم آثاری است که سه رای هیأت‌داوران را کسب کرده که این بخش شامل 12 اثر و در نهایت اولویت سوم آثاری که دو رای کسب کرده که این بخش نیز 21 اثر را شامل می‌شود.
وی در ادامه با تشکر از همه 424 هنرمند شرکت‌کننده در بخش عیدگاه رویداد «خانه‌ بهار»، بیان کرد: این فرصت برای هنرمندان وجود دارد که در صورت هم‌خوانی با سایر بخش‌های فراخوان، اثر خود را در بخشی دیگر از هشت‌گانه جشنواره شرکت دهند.
دبیر رویداد «خانه‌ بهار» افزود: دبیرخانه جشنواره به زودی هنرمندان پذیرفته شده را دعوت به مذاکره خواهد کرد و زمان بازپس‌گیری ماکت‌های ارسالی نیز از طریق وب‌سایت و کانال رسمی جشنواره اعلام خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد: معتقدیم که پذیرش یا عدم پذیرش در این جشنواره به هیچ عنوان به معنای ارزش‌گذاری بر اندیشه، توانایی و خلاقیت هنرمندان نیست؛ این یک رویداد است که قوانین و فراز و فرودهای خود را دارد و هدف نهایی آن ارتقای روح، اخلاق و اندیشه هموطنان و همشهریان است.
لازم به ذکر است؛ اسامی هنرمندان و آثار برگزیده بخش یادمان‌های موقت شهری جشنواره هنر شهری مشهد، بر روی وب‌سایت رسمی جشنواره به نشانی www.bahar97mashhad.ir قرار داده شده است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی