کد خبر : 79434
/ 13:03
موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مطرح کرد

پایان هبه‌های بی‌حساب

لیست امید با پشتوانه رأی بالای مردمی، کار خود را در شورای پنجم شروع کرد و در همین مدت کوتاه، اقدامات پایه‌ای و مهمی انجام داده که بعضی از آن‌ها به دور از حاشیه نبوده است؛ از مقاومت دربرابر بذل و بخشش‌ها و هبه‌های بی‌حساب‌و‌کتاب تا راه‌اندازی کمیسیون‌های مختلفی که پیش از این وجود نداشتند.

پایان هبه‌های بی‌حساب

علاوه‌بر‌این، اعضای شورای پنجم ضمن دیدارهای مکرر با گروه‌ها و اقشار گوناگون و طی نشست‌های مردمی در نقاط مختلف شهر، سعی دارند نشان دهند حمایت مردمی را فراموش نکرده‌اند و قدر‌دان آن هستند. هر هفته، خبر برگزاری این دیدارها و نشست‌های مردمی را از‌طریق رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی می‌شنویم، چیزی که پیش از این، به زمان کوتاه قبل‌از انتخابات خلاصه می‌شد. برای آگاهی شهروندان از عملکرد شورای پنجم، با حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر، مفصل گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می خوانید.


 
نکته‌ای که شاید برای بسیاری از شهروندان سؤال باشد، این است که شورای پنجم، شهر را با چه وضعیتی تحویل گرفت؟ برآورد کلی شما چیست؟
ما در شرایطی شهر را تحویل گرفتیم که درآمدهای پایدار شهرداری به‌شدت کاهش پیدا کرده بود و رکود در بخش ساخت‌و‌سازهای شهری وجود داشت که متأسفانه هنوز هم ادامه دارد. البته اقدامات مثبت مدیریت پیشین شهری توسط منتخبان شورای پنجم شناسایی شده است و می‌خواهیم اگر اقدام خوب و مثبتی به نفع مردم و شهر انجام شده، درراستای تقویت آن گام برداریم و آن را ادامه دهیم. در قسمت‌هایی هم ضعف‌هایی وجود داشته که آن‌ها نیز مطالعه و بررسی شده‌اند.

شما برای پیداکردن همین ضعف‌ها و قوت‌هایی که گفتید، چه کاری انجام دادید و چطور توانستید به این نتیجه برسید که کدام فعالیت‌ها و اقدامات مثبت و کدام منفی بوده است؟
در دوره انتقالی و بازه زمانی بین اعلام رسمی نتایج انتخابات تا آغاز‌به‌کار رسمی شورای پنجم شهر مشهد، همه سازمان‌های شهرداری، معاونت‌ها‌، شرکت‌ها و زیرمجموعه‌ها و پروژه‌های مهم شهری ازقبیل قطارشهری، فضای سبز، کمربند سبز و‌... مطالعه و بازبینی و با حضور کارشناسان، مسائل آن‌ها بررسی و برای آن‌ها چاره‌اندیشی شد.
 
شاید هیچ ارگانی به‌اندازه شهرداری با مردم در تعامل و ارتباط نباشد. نگاه شورای پنجم به مردم و نقش آنان در مدیریت شهری چطور است؟
تلاش شورای پنجم، فراهم‌آوردن بستر و شرایطی است که بتوان به‌واسطه آن، از ظرفیت‌های خود مردم و تشکل‌های غیردولتی، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، شهرسازان و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک گرفت. شهرداری مشهد با همکاری مردم می‌تواند به‌مراتب بهتر از این اداره شود؛ زیرا اگر مردم با شهرداری دوست باشند و آن را از خود بدانند، درصدد مساعدت با مدیریت شهری برخواهند آمد.
 
اولین وظیفه شورا پس‌از رسمیت‌یافتن، انتخاب شهردار بود. چه ملاک‌هایی باعث شد که اعضای شورا با اکثریت آرا، مهندس تقی‌زاده‌خامسی را به‌عنوان شهردار انتخاب کنند؟
در دوره انتخاب شهردار، ٢٢گزینه درمقابل شورا قرار داشت. در جمع‌بندی و روح جمعی حاکم بر شورای پنجم، اعضا درباره مهندس تقی‌زاده‌خامسی به توافق رسیدند؛ زیرا ایشان پیشینه بسیار قوی و رزومه پر‌وپیمانی در مسائل اجرایی شهرداری تهران و در بخش عمرانی استان خراسان دارد و علاوه‌بر‌آن، بخش خصوصی را هم تجربه کرده است و نیازهای شهر را می‌شناسد. انتخاب مهندس تقی‌زاده‌خامسی را نخستین و مهم‌ترین دستاورد شورای شهر مشهد در دوره پنجم مدیریت شهری می‌دانم.
 
بزرگ‌ترین مشکلات پیش روی شهرداری و شورای جدید را چه می‌دانید؟
محدودیت‌ها و کاهش شدید منابع درآمدی شهرداری، رکود حاکم بر بخش ساخت‌و‌ساز، مشکلات ساختاری در منابع انسانی و ساختار سازمانی و به‌کارگیری و استخدام بی‌رویه نیروها در گذشته، از مهم‌ترین مشکلات پیش روی ماست که امید داریم با تدبیر بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.
 
گاهی در فهرست‌های مختلفی که برای مجلس یا شورای شهر در تهران، مشهد یا شهرهای دیگر ارائه می‌شود، می‌بینیم که بعضی از اعضای لیست‌، تخصص یا تجربه لازم را ندارند. لیست امید در مشهد چطور و با چه نگاهی بسته شد؟
ترکیبی که شورای پنجم در ‌قالب لیست امید پیدا کرد، ترکیبی چندجانبه و دارای تخصص‌های موردنیاز شهر است. در انتخاب‌ها تنها تحصیلات ملاک نبوده است. بسیاری از منتخبان شورای پنجم در پروژه‌های شهری مدیریت کرده‌ و در سازمان نظام‌مهندسی، مسئولیت و در کشورهای پیشرفته دنیا، تحصیلات تخصصی مرتبط با شهر داشته‌اند. شورای پنجم از حضور مدیرانی همچون مهندس احمد نوروزی برخوردار است که سابقه طولانی و موفق شهرداری مشهد را در کارنامه کاری خود داشته است. چنین مدیری که به‌واسطه شهردار‌بودن خود به مدیریت شهری اشراف کامل دارد و در بخش جذب و مشارکت سرمایه‌گذاری نیز سال‌ها فعالیت داشته، اکنون به‌عنوان رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورا انتخاب شده؛ آیا بهتر از این امکان‌پذیر بوده است؟
 
کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورا قرار است چه کاری انجام دهد؟
در این کمیسیون، جلسات بسیار کلیدی با حضور سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود و مشکلات آن‌ها در‌قالب طرح‌ها و لوایح در‌حال بررسی و رفع و رجوع است. زمانی گفته می‌شد مشهد، جاذبه سرمایه‌گذاری ندارد و سرمایه‌گذاران به شهرهای دیگر می‌روند. امیدواریم شرایط و بستر بازگشت دوستداران مشهد و فرهنگ و تاریخ غنی آن به شهر برای مشارکت در سازندگی و آبادانی فراهم و موانع پیش روی آن برطرف شود.

این نگاه در تشکیل کمیسیون‌ها هم وجود داشته است؟
بله، کمیسیون‌های مختلف شورا «قلب شورای شهر» شناخته می‌شوند و بسیار نکته مهمی است که در رأس هر کمیسیون، یک چهره متخصص و کاربلد و زبده قرار داشته باشد؛ خوشبختانه این مهم در شورای پنجم محقق شده است. اعضای کمیسیون‌های ده‌گانه شورا را نیز افرادی تحصیل‌کرده و با‌تجربه تشکیل می‌دهند.

برای اینکه تصمیم‌های کارگروه‌های تخصصی، عملی و اجرایی باشد و از حالت تئوریک خارج شود، چه تمهیداتی درنظر گرفته‌اید؟
در کارگروه‌های کمیسیون‌ها نیز سعی کرده‌ایم از چهره‌های متخصص، دانشگاهی و مدیران شهرداری استفاده کنیم. برای اینکه موضوعات مطرح‌شده در این کارگروه‌ها صرفا جنبه تئوریک نداشته باشد، در هر کارگروه، دو عضو از شهرداری نیز حضور دارند تا در بحث و بررسی مسائل، طرح‌ها و بُعد اجرایی آن‌ها، نظرات مدیران شهرداری نیز هنگام تصویب مد‌نظر قرار گیرد.
 
تصویب طرح جامع شهر را می‌توان یکی از اقدامات مهم پنجمین دوره مدیریت شهری دانست. این طرح برای شهر و شهروندان چه نتایجی می‌تواند داشته باشد؟
شهردار برای تصویب طرح جامع شهری مشهد شهامت نشان داد و به‌دلیل ابلاغ وزارت مسکن از این طرح رونمایی کرد. به کمک این طرح درصدد هستیم که سرمایه‌گذاری دچار اختلال و رکود نشود و حقوق مکتسبه پیمانکاران و شرکت‌هایی که ساخت‌و‌ساز داشتند و تأسیسات ایجاد نمودند و مراکز تجاری و اقامتی و مسکونی بنا کردند، حفظ شود. کلان‌شهر مشهد، سال‌ها فاقد طرح جامع و تفصیلی بوده و رشد شهر در بعضی نقاط ناموزون صورت گرفته است؛ زیرا تحت‌عنوان طرح جامع و تفصیلی نبوده و براساس سلیقه‌های حاکم بر شورا، شهرداری و خود سازندگان و برحسب ضرورت تصمیم‌گیری و اجرا می‌شده است که نتیجه‌اش را می‌توانید ببینید.

سؤال این است که چرا این طرح در شورای قبل به تصویب نرسید؟
درباره طرح جامع، اختلافاتی بین شورای چهارم و شهرداری با کمیسیون ماده‌۵، شورای عالی شهرسازی و معماری و همچنین استانداری خراسان‌رضوی مطرح بوده که این عوامل سبب شده این طرح روی زمین بماند و اجرایی نشود. البته شورای پنجم نیز به این طرح انتقادهایی دارد.
 
چه انتقادهایی؟
بعضی بخش‌های طرح جامع متناسب با نیازهای جدید شهر و شهرسازی طراحی نشده است. مشاور و کارشناسان شورای عالی شهرسازی و معماری، طرح جامع را از ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اصول شهرسازی و اقتصادی، آن‌طور‌که شایسته بوده و به‌شکل همه‌جانبه بررسی نکرده است.

این خیلی کلی است. می‌توانید کمی واضح‌تر اشاره کنید؟
میراث فرهنگی و حفظ آثار تاریخی و فرهنگی، مسائل مهمی هستند. مشهد از وجود بارگاه منور رضوی برخوردار و شهری فرهنگی است، به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و پایتخت معنوی ایران‌اسلامی شناخته می‌شود که دو مقوله حائز اهمیت است، لیکن نگاه تک‌بعدی به طرح جامع، کارایی و اثربخشی و جامعیت آن را کاهش می‌دهد. البته نواقص این طرح با توافق‌های صورت‌گرفته میان شورای شهر، شهرداری، استانداری با وزارت مسکن و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری در‌حال مدیریت‌شدن است و ضعف‌های آن برطرف خواهد شد.بسیاری از نارسایی‌های طرح جامع، از‌نظر سطح تراکم و عرض معابر و‌... در طرح تفصیلی دیده می‌شود و مشاور می‌تواند آن را اصلاح کند تا بتواند جواب‌گوی نیازها باشد.

زیارت را هدف اصلی گردشگرانی که به مشهد می‌آیند معرفی می‌کنند، اما همان‌طور‌که می‌دانید سال‌هاست برای ماندگاری زائر و گردشگر بحث‌های جدی می‌شود و افزایش درآمد شهر با ماندگاری زائر، رابطه‌ای مستقیم دارد. برای این موضوع در طرح جامع پیش‌بینی شده است؟
قطعا زیارت، مهم‌ترین هدف گردشگری مشهد است، اما این موضوع به آن معنا نیست که سایر ظرفیت‌های شهر را نادیده بگیریم. زائرانی که به مشهد می‌آیند، اوقات مشخصی را به زیارت می‌گذرانند و سؤالی که اینجا مطرح می‌شود، این است که چه جاذبه‌هایی از‌نظر گردشگری و فرهنگی برای ماندگاری و پرکردن اوقات فراغت شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی ایجاد شده است؟
توجه‌به ظرفیت‌های گردشگری شهر موجب رونق‌یافتن بازار می‌شود. ماندگاری زائر که افزایش یابد، به‌تبع آن درآمد شهر نیز افزایش می‌یابد. توجه‌به زیرساخت‌های گردشگری و توریسم شاید مستقیم جزو وظایف شهرداری نباشد، اما به این بخش کمک خواهیم کرد؛ باید توجه داشت که گردشگری دارای متولی است و بودجه‌های دولتی خود دارد.


تشکیل کمیسیون ویژه عمران و توسعه توس در‌راستای اجرای همین سیاست بوده است؟
بله. ببینید؛ اگر توس و فردوسی در هر نقطه دیگری از دنیا قرار داشت، چنان رونق یافته بود که سرمایه هنگفتی نصیب شهر می‌کرد و خود به یک درآمد پایدار شهری تبدیل می‌شد. مجموعه مدیریت شهری به‌دنبال احیای این جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری است و برای کمک به این حوزه، شورای پنجم تصمیم به ایجاد کمیسیون ویژه عمران و توسعه توس گرفت که در آن، افرادی عضو هستند که درک مهندسی و فرهنگی عمیقی دارند و شیفته حوزه فرهنگی‌اند‌ و مسائل، ساختار و راهکارهای جذب سرمایه و سرمایه‌گذار را پیگیری می‌کنند.
 
شورا و مدیریت شهری برای انجام امور وظایف خود- به‌ویژه در کلان‌شهرها- باید اختیاراتی داشته باشد. به نظر شما اختیارات و وظایف شورا و مدیریت شهری تناسبی با هم دارد؟
علی‌رغم اینکه دیدگاهی در بخشی از دولت وجود دارد و آن، محدود‌کردن اختیارات شوراها و شهرداری‌هاست، قانون‌گذار، وظایف زیادی برعهده شهرداری‌ها گذاشته که طبیعی است برای اجرای این وظایف باید اختیارات و منابعی متناسب با آن داشته باشیم. اکنون شاهد هستیم که این وظایف بیشتر شده، ولی اختیارات و منابع در‌اختیار شوراهای شهر و روستا به‌ویژه در کلان‌شهرها کاهش پیدا کرده است. در موضوع مدیریت شهری سال‌هاست لایحه‌ای تحت‌عنوان مدیریت یکپارچه و واحد شهری در دولت و وزارت کشور و مجلس مطرح شده، ولی هنوز به سرانجام پذیرفتنی نرسیده است.

 
می‌توانید نمونه‌ای از کاهش اختیارات را بگویید؟
در گذشته، سهم شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده و عوارض سوخت و خودرویی ٢٠‌درصد بوده و علاوه‌بر‌آن شهرداری‌ها مستقیم می‌توانستند آن را دریافت کنند و خیلی سریع‌تر و روان‌تر، آن را به نفع مردم هزینه کنند. این ٢٠‌درصد اکنون به ١٢‌درصد کاهش پیدا کرده و مسیر آن نیز متمرکز شده است. به‌جای اینکه اختیارات را به استان‌ها و شهرستان‌ها واگذار کنند، مجددا بخشی از اختیاراتی را که قبلا وجود داشته، به پایتخت منتقل کرده‌اند که این امر، مغایر با خصوصی‌سازی و کوچک‌سازی دولت است. تمایلات تمرکزگرایی هم سابقه‌ای تاریخی دارد و اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نمی‌شناسد. امیدواریم در دولت دوم آقای روحانی، این گشایش حاصل شود و دیدگاه وزارت کشور و مجلس اصلاح و اختیارات را به شورا واگذار کنند.
 
یکی از موضوعاتی که به‌شدت رسانه‌ای شد، هم در تهران و هم در مشهد، هبه‌ها و بخشش‌های خارج از قانون و وظیفه شهرداری‌ها بود. در این خصوص چه اصلاحاتی را در دستور کار خود قرار داده‌اید؟
تمایل برگشتن و پرداختن به گذشته را نداریم و به‌دنبال اثبات شورای پنجم هستیم، تا نفی گذشتگان. گذشته را می‌‌توان نقد کرد، ولی آن را نفی نمی‌کنیم. شورای پنجم به‌دنبال کارآمدتر‌کردن برنامه‌ها و سیاست قوی‌ترش در اداره شهر و شهردار کارآمد خود است. زمانی‌که شهرداری رونق دارد و از درآمدهای سرشاری بهره می‌برد، ایرادی ندارد که بخشی از این درآمد به مسائل فرهنگی و مذهبی شهر اختصاص یابد، لیکن در شرایط حاضر‌، اولویت اصلی تقویت خدمات و رفاه شهروندان مدنظر ماست. طبق ماده‌٧٣ قانون شهرداری‌ها، عوارضی که از مردم شهر گرفته می‌شود، باید در همان شهر مصرف شود. قانون ما را مجاب کرده و در جمهوری‌اسلامی بین قانون و شرع فاصله‌ای نیست. شورای پنجم نیز بر قانون تأکید دارد و از این نوع هبه‌ها در شورای پنجم، خبری نخواهد بود. با چنین اقداماتی، بخشی از جامعه راضی می‌شوند، اما رنجش اکثریت جامعه را در پی خواهد داشت؛ زیرا سطح ارائه خدمات به آن‌ها را کاهش می‌دهد. پولی را که ریال‌به‌ریال از مردم اخذ می‌شود، نمی‌توانیم تومان‌تومان در دیگر بخش‌های غیرمرتبط با وظایف اصلی شهرداری و شهر هزینه کنیم. رضایت اکثریت مردم شرط تداوم حکومت‌هاست. اگر از این مهم غافل شویم -گرچه بخش‌هایی از جامعه ما راضی می‌شوند و هورا می‎‌کشند، ولی زمانی‌که اکثریت ناراضی باشند- فایده‌ای در پی ندارد و حتی در دراز‌مدت، جامعه را آبستن حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیر خواهد کرد.
 
به‌هر‌حال بخشش‌هایی با عنوان‌های مختلف انجام می‌شود. آیا قانونی برای هبه در شهرداری داریم؟
شورای پنجم درقالب قوانین این موضوع را نظم داده است. اگر معافیت‌هایی را قانون‌گذار وضع کرده باشد، آن را اجرا می‌کنیم. به‌عنوان مثال مسجد یا مرکز فرهنگی ٢٠٠متر زیربنای مجاز داشته؛ هزار مترمربع بنا ساخته و الان می‌گوید زیربنای مازاد و جرائم آن را هبه کنید؛ شورای پنجم هیچ‌وقت چنین کاری نخواهد کرد. چنین اقدامی، نه وجاهت قانونی دارد و نه مسائل شرعی به ما این اجازه را می‌دهد. در این خصوص ظرفیت خالی نداریم و حتی اگر بخواهیم هبه کنیم، جز در موارد معافیت‌های قانونی برای ما امکان‌پذیر نخواهد بود.
 
اعضای لیست امید با پشتوانه رأی بالا نسبت‌به رقبا و دوره‌های قبل، کار خود را در شورای پنجم شروع کردند. تحلیل شما از این میزان رأی به لیست امید چیست؟ فکر می‌کنید چرا مردم با اختلاف بالایی به این لیست رأی دادند؟
در انتخابات شهر مشهد برای نخستین‌بار، میزان مشارکت مردمی ١٠درصد افزایش پیدا کرد و سطح آرای منتخبان با دوره‌های پیشین مقایسه‌شدنی نیست. لیست امید به‌طور‌میانگین ۵ تا ۶ برابر رأی دوره‌های قبل را از مردم و شهروندان شریف مشهدی دریافت کرد که این به نظر من، حاوی یک پیام است، پیام حمایت و خواست مردم. اگر این اتفاق برای رقیب ما می‌افتاد، چقدر از آن استفاده می‌کردند و روی آن مانور می‌دادند؟ اما شورای پنجم نه چنین اقداماتی را مفید می‌داند و نه وقت خود را روی چنین مسائل حاشیه‌ای خواهد گذاشت. گفتمان حاکم بر شهر گفتمان امید، تغییر و اصلاح امور است که اتفاق کوچکی نیست. به سال قبل و همین موقع بازگردید و ببینید دیدگاه حاکم بر شهر چه بوده و چه دیدگاهی وجود داشته است. امیدواری بر فضای عموم مردم حاکم شده ‌است و در همه مجامع، خواسته‌هایی توسط ایشان مطرح می‌شود که برای شهر امتیاز تلقی می‌شود و نشان از امیدواری آن‌هاست. این امید را از مردم نگیریم.
 
اما همین رأی مردمی، مطالباتی هم با خود دارد که مسئولیت شورا را به همان اندازه زیاد می‌کند.
بله، درست است. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم، اما اگر جایی تلاش ما نتیجه نداد، باید آن را برای مردم توضیح دهیم. اگر برای مردم علت عملی‌نشدن برخی کارها را توضیح دهیم، با ما همراه می‌شوند. شهرهای آباد دنیا معجزه نکرده‌اند، بلکه منابع شهر خود را مدیریت کرده‌اند. از مهم‌ترین منابع هر شهری، سازمان‌های غیردولتی و سمن‌های آن است. باید به آن‌ها پر و بال بدهیم؛ بخشی از قدرت اجتماعی شهروندان ما در‌قالب تشکل‌ها شکل می‌گیرد و اگر در سازمان‌ها عضو نباشند، قدرت فردی آن‌ها به قدرت جمعی تبدیل نمی‌شود و فاقد کارکرد است.

برگزاری جلسات و نشست‌های مردمی اعضای شورا نیز درراستای ارتباط برقرار‌کردن و شنیدن حرف‌ها و انتقادهای شهروندان است؟
بله. یکی از دستاوردهای مبارک شورای پنجم، ارتباط قوی اجتماعی با اقشار مختلف جامعه است. برخی، از تعدد جلسات و حضور اعضای شورا در آن ایراد می‌گیرند، اما تقاضای جامعه بسیار زیاد است و رویکردهای پیشین سبب شده این تقاضاها انباشته شود و اکنون ما باید پاسخ‌گوی نیازهای فرهنگی و اجتماعی آن‌ها باشیم. بخش زیادی از این تقاضاها ممکن است مستقیم به حوزه وظایف شورا برنگردد، اما به‌عنوان نمایندگان مردم نمی‌توانیم به آن‌ها پاسخ ندهیم؛ حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که آن‌ها را گوش دهیم، ابراز همدردی کنیم و به ارگان‌های مرتبط منتقل کنیم. شورای شهر، تنها مرجعی است که شهروندان برای بازتاب نیازهای خود، آن را می‌بینند. این مهم، نتیجه همان رأی قوی‌ای است که اینجا نمودار شده است. امروز با هنرمندان، اصحاب رسانه، موسیقی، تئاتر و دیگر شاخه‌های فرهنگ و هنر شهر، ارتباطی قوی و کارساز برقرار کرده‌ایم شورای چهارم هم درقالب کمیته‌های نظارتی با بدنه اجتماعی و توده مردم، چنین ارتباطی داشت.
این حرکت از نقاط مثبت دوره چهارم و مدیریت پیشین شهری بوده است که شورای پنجم با اعمال برخی تغییرات به آن نظم جدیدتری داده است و آن را دنبال می‌کند 

چه تغییراتی ایجاد کرده‌اید؟
طبق دستورالعمل جدید ابلاغی، دبیران کمیته‌های نظارتی موظف‌اند مشکلات و مسائل شهروندان را در گام نخست در ناحیه هر منطقه و پس از آن، در معاونت مربوطه منطقه شهرداری مطرح کنند؛ سپس اگر محدودیت تصمیم‌گیری بود، با تصمیم شهردار منطقه در جهت رفع آن‌ها اقدام کنند. در گام پایانی، اگر در همه مراحل یاد‌شده به‌سبب محدودیت اختیارات، پاسخ‌گویی ممکن نبود، در کمیته نظارتی که هر هفته با حضور اعضای شورا برگزار می‌شود، مشکل بررسی خواهد شد.
 
حاشیه شهر مشهد بیشترین کمبودها و مشکلات را دارد. برای ارتباط ویژه با شهروندان این نقاط چه برنامه‌ای دارید؟
کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار مشهد، ارتباط منظم و پیوسته‌ای با محلات اجتماعی حاشیه شهر و مناطق کم‌درآمد برقرار کرده است. یکی از برنامه‌های اصلی این کمیسیون، برپایی ملاقات‌های مستقیم با مردم در مساجد و مدارس سطح مناطق تحت‌پوشش است. مدیریت کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای پنجم شهر مشهد، جناب آقای فیضی، خود برخاسته از میان مردم همین مناطق بوده و با آن‌ها زندگی کرده و به‌خوبی درصدد رفع نیازها و کمبودهای شهروندان مناطق پیرامونی ازطریق شهرداری مناطق و بخش‌های مرتبط با شهرداری مرکز است.

شهرداری، بخش زیادی از کارها را به پیمانکاران واگذار می‌کند. برگزاری مناقصه و انعقاد قرارداد، مسائل حقوقی حساسی به‌همراه دارد که هم باید شفاف باشد و هم ازنظر قانونی اشکالی بر آن وارد نشود. شورای پنجم چه برنامه‌ای برای نظارت بر قراردادها دارد؟
به‌واسطه شکل‌گیری کمیسیون حقوقی، بر قراردادهای شهرداری با پیمانکاران در حوزه‌های مختلف نظارت می‌شود که طبق قانون قراردادها و قوانین شهرداری، اداره و حق و حقوق شهروندان و شهرداری ادا شود. با شکل‌گیری کمیسیون حقوقی خود را محدود کرده‌ایم و این محدودیت را می‌پسندیم؛ زیرا مقید هستیم باید راهی برای کنترل قراردادها وجود داشته باشد تا از مسیر قانونی خود خارج و منحرف نشود. چندین کارگروه در کمیسیون حقوقی با حضور قضات عالی‌مرتبه شهر و اعضای کانون وکلای استان خراسان‌رضوی و استادان دانشگاه شکل‌ گرفته است که تشکیل این کمیسیون سبب شده حتی دستگاه قضایی و دادگستری نیز با شورای شهر همکاری داشته باشند. این کمیسیون بر مصوبات شورا نیزنظارت می کنند.


 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی