• خانه
  • ورزشی
  • هیچ اشتباهی نداشتم، کشتی‌گیر مشهدی خودش غفلت کرد!
کد خبر : 79460
/ 12:50
ادعای جالب داورِ جدال پرحاشیه فینال کشتی پهلوانی کشور

هیچ اشتباهی نداشتم، کشتی‌گیر مشهدی خودش غفلت کرد!

ابراهیم کریمی درباره قضاوت پرحاشیه‌اش در فینال سنگین کشتی پهلوانی‌قهرمانی کشور گفت: من به‌دنبال این بودم که در این مبارزه مانند همه مبارزات قبلی بهترین قضاوت عمرم را انجام دهم.

هیچ اشتباهی نداشتم، کشتی‌گیر مشهدی خودش غفلت کرد!

به گزارش شهرآراآنلاین، داور مبارزه پرحاشیه میان جابر صادق‌زاده و احمد میرزاپور معتقد است هیچ اشتباهی را مرتکب نشده است. ابراهیم کریمی درباره قضاوت پرحاشیه‌اش در فینال سنگین کشتی پهلوانی‌قهرمانی کشور در مشهد که منجر به حکم محرومیت وی ازسوی کمیته‌ انضباطی فدراسیون کشتی شد، گفت: من به‌دنبال این بودم که در این مبارزه مانند همه مبارزات قبلی بهترین قضاوت عمرم را انجام دهم. معتقدم اشتباهی از جانب من صورت نگرفته است. البته دوستان معتقدند که من زود سوت آغاز مبارزه را زدم و میرزاپور آماده شروع مبارزه نبوده است، اما هیچ‌ جای قانون به این موضوع اشاره نشده است،‌ بلکه یک کشتی‌گیر باید از زمانی که روی تشک مبارزه حاضر می‌شود، تا پایان مبارزه در همه‌حال حواسش به کشتی‌ باشد، نه اینکه بخواهد تحت‌تأثیر جو سالن قرار بگیرد. البته صادق‌زاده 100درصد هم‌زمان با سوت من حرکت کرد و در این موضوع هیچ شکی ندارم.

وی با تأکید بر اینکه کشتی‌گیر بازنده را در این قضیه به‌طور‌قطع مقصر می‌داند، خاطرنشان کرد: او می‌بایست حواسش را جمع می‌کرد، نه اینکه بخواهد به‌جای دیگری نگاه کند یا حواسش به مبارزه نباشد؛ چرا‌که در جریان مبارزه قرار داشت. اینکه او حواسش نبوده، تقصیر خودش است. البته باز هم می‌گویم که دوستان کارشناس در جلسات خود از زوایای مختلف این موضوع را بررسی کرده‌ و نظرشان را اعلام کرده‌اند که قطعا نظرشان درست است و من هم به آن احترام می‌گذارم.

این داور بین‌المللی کشتی ایران با اشاره به اینکه قطع مبارزه در وهله نخست بر‌عهده رئیس تشک بوده است، گفت‌: اگر در یک مبارزه سهل‌انگاری ازسوی داور صورت بگیرد، رئیس تشک باید بلافاصله کشتی را قطع کند. اگر او هم این کار را نکرد، سرپرست فنی موظف به انجام این کار است. تیم داوری متشکل از رئیس تشک، قاضی، داور وسط و سرپرست فنی است که همه این افراد مکمل یکدیگر هستند و باید به وظایفشان عمل  کنند.

کریمی در واکنش به این موضوع که سرپرست فنی معتقد است نمی‌توانسته اقدام به قطع مبارزه کند نیز گفت‌: اگر چنین چیزی اعلام کرده، کم‌لطفی کرده است. این موضوع دقیقا جزو وظایف قانونی و اصلی سرپرست فنی است. وقتی داور و پس از آن رئیس تشک اشتباه می‌کنند، سرپرست فنی باید بلافاصله وارد عمل شود یا کشتی را قطع کند یا رأی را برگرداند. وجود سرپرست فنی برای چنین‌لحظاتی است. اگر داوری ضعیف عمل کرده، تمام تیم داوری بد بوده و نمی‌توانیم تمام تقصیر را بر گردن داور وسط بیندازیم، چراکه همه باید به وظایف قانونی خود عمل می‌کردند. تیم داوری همگی مکمل یکدیگر هستند و کم‌لطفی است اگر بخواهند تقصیر را بر گردن داور بیندازند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی