کد خبر : 79471
/ 16:41
به مناسبت هفته هوای پاک رقم می‌خورد؛

تشکیل سمن‌های محیط‌زیستی در شوراهای اجتماعی محلات مشهد

تشکیل سمن‌های محیط‌زیستی در شوراهای اجتماعی محلات مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، سید مجتبی منتظری رئیس دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات مشهد با تأکید بر نقش گروه‌های مردم نهاد به تشکیل کانون‌های محیط زیست در محلات مشهد اشاره کرد و گفت: به سمت تشکیل شبکه‌های مردمی دوستدار محیط زیست حرکت کرده و در هر محله کانونی به این اسم ایجاد خواهد شد تا با دعوت از مردم و مشارکت و همراهی آنان از ابتکارات‌شان در حفظ هوای پاک بهره جوییم.
وی با اشاره به هفته هوای پاک، خاطر نشان کرد: بر این اساس 50 عنوان ویژه برنامه فرهنگی و آموزشی به منظور دانش‌افزایی در حوزه‌های حفظ محیط‌زیست، هوای پاک و ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در دستور کار این دبیرخانه قرار دارد.
رئیس دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات مشهد با اشاره به اینکه ضرورت دارد شهروندان در موضوع محیط زیست به صورت جامع به مفهوم شهر تازه بیندیشند، گفت: همه باید این مهم را پذیرفته و در راستای تحقق شهری تازه حرکت کنند. در این صورت است که با مشارکت شهروندان در راستای توسعه پایدار شهری، کمک به رشد شهری تازه با عناصر تنوع زیستی غنی، آب و انرژی سالم، زمین پاک و هوای سالم حرکت خواهیم کرد.
منتظری با تاکید بر اینکه باید برای رسیدن به یک شهر تازه همه مردم احساس مسئولیت کنند، بیان کرد: «همه باهم، به سوی هوای پاک» به عنوان شعار پویش مردمی در سال جاری و به منظور مشارکت همه مردم در تحقق هوای پاک طراحی شده است. چراکه ما برای رسیدن به هوای تازه نیاز به تغییر داریم و این تغییر باید از خودمان آغاز شود.
بخشی از تغییرات مربوط به خودمان باز می‌گردد. برای مثال اینکه در محیط خانواده یا محله چگونه می‌توانیم در ایجاد هوای پاک تأثیرگذار باشیم. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی