کد خبر : 79536
/ 13:51
با حضور جمعی از مسئولان استان

هفته نامه "میلان" رونمایی شد

با حضور جمعی از مسئولان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، عضو شورای شهر مشهد و مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا، هفته نامه "میلان" ویژه جوانان شهر مشهد رونمایی شد.

هفته نامه

به گزارش شهرآراآنلاین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم رونمایی از هفته نامه "میلان" که در کافه کتاب آفتاب برگزار شد گفت: شهرآرا در این صد روز عملکرد رسانه ای موفق تری داشته است. همچنین ابتکارات نویی که در شهرآرا دیدیم ارزشمند است.

سرابی اظهار داشت: بافت فکری آقای خرمی، فرهنگی و هنری است و درک عمیقی از مدیریت شهری و الزمات آن دارند. تیمی جوان و دارای اندیشه، به این جریان کمک خوبی کردند.

وی عنوان کرد: روزنامه ای که برای شهری مثل مشهد طراحی شده و امروز دارد در حوزه رسانه ورود میکند، درک صحیحی از مسئله فرهنگ و هنر  دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان گفت: مزیت مشهد و خراسان مسئله فرهنگ و هنر است. مشهد دارای پیشینه بلند تاریخی و فرهنگی  است و سطح تمایل فرهنگ و هنر در مشهد با هیچ نقطه ای دیگر در کشور قابل مقایسه نیست و مدیران شهرآرا این را خوب درک کرده اند.

سرابی از افتتاح ۱۵ سالن سینما در پایان امسال توسط بخش خصوصی خبر داد و عنوان کرد: در بین رنکینگ سینماهای کشور، پردیس سینمایی از مشهد، در رده دوم پرفروش های کشور قرار دارد و در بسیاری از تولیدات سینمایی هنرمندان به‌ فکر آغاز اکرانش آن از مشهد هستند.

وی اظهار داشت: در حوزه تئاتر نیز مشهد پیشرو است و فروش یک تئاتر ۱۶۰ میلیون تومان در طول ۲۲ شب بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت: در مشهد پدیده ای وجود دارد که جز تهران هیچ جای کشور درک نکرده و ما چهار تماشاخانه خصوصی داریم.

گذر فرهنگ و هنر در مشهد ایجاد می شود

در این مراسم عضو شورای شهر مشهد عنوان کرد: گذر فرهنگ و هنر در مشهد ایجاد می شود و هم‌اکنون زمان آن است که این مکان تبدیل به گذر فرهنگ و هنر شود.

دکتر حسینی پویا گفت: تعدد و تکثر آثار مکتوب شهر را متحول می‌کند و تاثیرات خاصی روی شهر میگذارد.مشهد این پتانسیل را در حوزه فرهنگ دارد، اما فقط مشکل بودجه وجود دارد.

وی  اظهار داشت: میلان اسمی است که در مشهد دارای هویت شده است واین اسامی متاسفانه برداشته شده و اگر ما خود مشهد را هویت دهیم جلوی آسیب های اجتماعی گرفته می شود.امیدوارم نشریه میلان در کنار شهرآرا محله بتواند تاثیرگذار باشد.

سال آینده چیزی به عنوان شهرآرای رایگان نخواهیم داشت

مدیرعامل موسسه شهرآرا گفت: صد روز از آغاز عملکرد ما گذشته است و میلان دومی که امروز به چاپ رسیده ماحصل تلاش جمعی از همکارانی است که سال‌ها در شهرآرا کار می‌کنند.

مجید خرمی، اظهار داشت: تلوزیون اینترنتی شهرآرا آغاز به کار کرده و باعث بازخوردهایی در جامعه شده و مورد استقبال نخبگان قرار گرفته است. امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک ویژه نامه های دیگری مانند کوله پشتی، شهرهوشمند و غیره را منتشر و رونمایی کنیم.

وی عنوان کرد: امیدوارم میلانمان رشد کند و جوانمرگ نشود.باتوجه به سیاست های شهرداری مشهد بتوانیم درآمدزا باشیم و در سال آینده چیزی به عنوان شهرآرای رایگان نخواهیم داشت.

خرمی گفت: شهرآرا درک صحیحی از توجه به مسئله فرهنگ و هنر دارد.

میلان اندیشه امیدآفرین را در جامعه ترویج خواهد داد

سردبیر روزنامه شهرآرا گفت: میلان یک مسیر کاملا فرهنگی را آغاز کرده که نیازمند مردم این شهر است. میلان قطعا سعی میکند اندیشه امیدآفرین را ترویج دهد.

توحید آرش‌نیا ضمن اشاره به این موضوع که در شماره اول به مسئله مشهد، شهر گفت‌وگو پرداختیم عنوان کرد: میلان دو ویژگی برجسته دارد یکی در طراحی و گرافیک متمایز است و نکته دوم نوع نوشتار و سخن گفتن با مخاطب است.

وی عنوان کرد : آینده میلان نیازمند حمایت همه است تا به یک ضمیمه مستقل تبدیل شود.

سردبیر روزنامه شهرآرا  ضمن تشکر از دوستان خوب میلان مخصوصا سلمان نظافت یزدی گفت: گفتار و کردار ما در میلان قرار است ترویج داده شود و امیدواریم میلانی که امروز برایش تولد گرفتیم، روز به روز بزرگتر شود.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی