کد خبر : 79588
/ 10:21
پدیده با حمایت تماشاگران، استقلال را متوقف کرد

امتیـاز مشهـدی

پدیده در ورزشگاه ثامن مشهد و در حضور بیش از 30هزار تماشاگر که این‌بار همگی طرف‌دار تیم میهمان نبودند! درحالی با استقلال مساوی کرد که هم می‌توانست برنده بازی باشد و هم بازنده

امتیـاز مشهـدی

به گزارش شهرآراآنلاین، هفته بیستم مسابقات لیگ برتر فوتبال عصر دیروز با برگزاری چند دیدار پیگیری شد که ماحصل تلاش دو نماینده خراسان رضوی، یک تساوی و یک شکست بود. پدیده در ورزشگاه ثامن مشهد و در حضور بیش از 30هزار تماشاگر که این‌بار همگی طرف‌دار تیم میهمان نبودند! درحالی با استقلال مساوی کرد که هم می‌توانست برنده بازی باشد و هم بازنده. هزار کیلومتر آن‌سوتر در تهران، اما مشکی‌پوشان مشهد در دیداری شش‌امتیازی، به نفت باختند. شاگردان عنایتی این بازی را با گل دقیقه 2 ملکیان شروع کردند، اما در ادامه چهار گل از میزبان خود خوردند تا ناقوس سقوطشان بلندتر از همیشه شود. حالا در فاصله 10 هفته به پایان لیگ، مشکی‌ها از آخرین تیمی که نمی‌افتد، هفت امتیاز عقب‌ هستند!

تساوی پدیده با حمایت تماشاگران

پدیده در روزی که از حمایت خوب تماشاگران مشهدی برخوردار بود، پابه‌پای استقلال جنگید و اگر حوادث بازی به سودش رقم می‌خورد، حتی می‌توانست برنده بازی هم باشد. محمدرضا خلعتبری بهترین موقعیت گل‌زنی پدیده را در این بازی در یک موقعیت تک‌به‌تک از دست داد و بهترین موقعیت استقلال را هم جلالی‌راد مهار کرد. پنالتی مشکوک دقیقه88 استقلال را امید ابراهیمی زد، اما جلالی با پا این توپ را گرفت و مرادمند ریباند او را دفع کرد تا دست مشهدی‌ها از امتیاز کوتاه نماند.

شکست سنگین مشکی‌ها از نفت

مشکی‌های مشهدی بازی با نفت تهران را خوب آغاز کردند و دقیقه2 با ضربه سر ملکیان جلو افتادند، اما در ادامه قافیه را باختند و با دریافت دو گل در نیمه اول و دو گل دیگر در نیمه دوم پیش از دقیقه60 بازی را به حریف خود واگذار کردند. اشتباه عجیب عین‌افشار روی گل نخست نفت به‌راحتی اندوخته این تیم را بر باد داد و در ادامه سلسله‌اشتباهات خط دفاعی مشکی‌ها، تیم عنایتی را در دیداری بازنده کرد که شش‌امتیازی بود.

مهاجری: خوش‌حالم که امروز جو ورزشگاه

غالب مشهدی بود

سرمربی پدیده بعد از تساوی تیمش مقابل استقلال گفت: این هفته خیلی سعی کردیم عِرق مشهدی‌ها را تحریک کنیم و خوش‌حالم امروز شرایط تماشاچیان ما و استقلال ۵۰ به ۵۰ بود. جو غالب ورزشگاه امروز مشهدی بود. محمدرضا مهاجری درباره شرایط فنی بازی هم اظهار کرد: در لحظاتی استقلال سوار کار شد، اما ما با تعویض‌ها برگشتیم. خدا را شکر که پنالتی استقلال گل نشد، ولی داور برای ما هم باید دو پنالتی می‌گرفت. ما می‌توانستیم چهار گل بزنیم. وی با انتقاد از کیفیت زمین بازی هم گفت: این زمین امروز پیروزی را از ما گرفت. ما فوتبالمان مرتبط با ارتباط خطوط است و این زمین ناهموار، کار ما را عملا سخت کرد. سه بار توپ از زیر پای بازیکنان ما پله شد. محمدرضا خلعتبری، محمد قاضی و معین عباسیان موقعیت‌های خوبی داشتند.

وی در رابطه با عملکرد سعید جلالی، دروازه‌بان پدیده، هم گفت: ما می‌دانستیم چه آینده‌ای پیش‌روی جلالی قرار دارد. می‌دانستیم او آرام‌آرام تبدیل به گلر خوبی می‌شود؛ اما جلالی خیلی کار دارد تا گلر خوبی شود. این پتانسیل را دارد و خدارا‌شکر مربی دروازه‌بان‌هایمان مزد زحماتش را می‌‌گیرد. سرمربی پدیده درباره حضورش در داخل زمین پس از پنالتی استقلال اظهار کرد: به من می‌گویند چرا به داخل زمین آمده‌ای. بازیکنان با هم درگیر شده بودند. قانون به منِ مربی اجازه نمی‌دهد وارد زمین شوم. شما نجات‌غریق نیستید، یک نفر هم درحال غرق‌شدن است، چون نجات‌غریق نیستید، نباید طرف را نجات دهید؟ اگر درگیری بین چهار نفر به 10 نفر تبدیل می‌شد و تماشاگران به داخل زمین می‌آمدند، چه اتفاقی می‌افتاد؟ اگر محرومم کنند، به جان می‌خرم؛ چون بازیکنان را جدا کردم. کاری کردم تا بازیکنانم و تماشاگران محروم نشوند.

رضا عنایتی: باید این باخت را فراموش کنیم

سرمربی تیم مشکی‌پوشان بعد از باخت سنگین به نفت تهران گفت: بازی شرایط خاصی داشت. گل زودهنگامی که زدیم، تمرکز ما را به‌هم ریخت و شرایط را برای بازی نفت بهتر کرد. بازیکنان تیم ما به حرف ما گوش ندادند و حرف‌های ما را که به آن‌ها گفته بودیم، در زمین اجرا نکردند. ما این باخت را فراموش می‌کنیم. امیدواریم در بازی بعدی این نتیجه را جبران کنیم. رضا عنایتی افزود: یک موقع مربی نمی‌تواند کاری کند. امروز شش‌هفت بازیکن ما تمرکز نداشتند. در مواقعی که فرصت گل بود، نتوانستیم گل بزنیم. ما پنج موقعیت خیلی خوب داشتیم و نتوانستیم استفاده کنیم. حالا باید از این وضعیت خارج شویم. باید ریکاوری کنیم تا اوضاعمان بهتر شود. وی در پاسخ به اینکه آیا شما قول می‌دهید که تیم در لیگ برتر می‌ماند یا خیر،‌ گفت: من هیچ‌وقت قول نمی‌دهم. در فوتبال اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. ما تلاش می‌کنیم وضعیتمان بهتر شود. بازیکنان را ریکاوری می‌کنیم تا شرایط آن‌ها خوب شود. امروز متأسفانه گل زودهنگام ما باعث شد تمرکزمان از بین برود. بازیکنان ما غیرقابل‌پیش‌بینی بودند. امروز شرایط تیم ما خاص بود. بازیکنان تمرکز نداشتند و در بازی، این اتفاقات رخ می‌دهد. 

جلالی‌راد: شک نداشتم پنالتی استقلال را می‌گیرم

دروازه‌بان موفق پدیده مشهد که با گرفتن پنالتیِ امید ابراهیمی سهم زیادی در فرار تیمش از شکست در دقایق پایانی داشت، گفت: همه ما با انگیزه پیروزی در این بازی حاضر شده بودیم و حیف شد که تنها به یک امتیاز رسیدیم. سعید جلالی‌راد افزود: خیلی متأسفم که نتوانستیم سه امتیاز را بگیریم، چراکه خیلی زحمت کشیدیم و تلاش کردیم. متأسفانه نشد، اما استقلال در روزهای خوبش است و همین یک امتیاز هم ارزشمند است و خوش‌حالم که زحمات بچه‌ها هدر نرفت. دروازه‌بان پدیده که در دقایق پایانی موفق به مهار پنالتی امید ابراهیمی شده بود، دراین‌باره گفت: من گلر هستم و وظیفه‌ام بود که پنالتی را بگیرم و شک نداشتم که این پنالتی را خواهم گرفت. این پنالتی را تقدیم می‌کنم به تمام هوادارانی که مرا و همچنین تیم را شرمنده حمایت و حضورشان کردند و در صحنه پنالتی هم روحیه خوبی به من دادند.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی