کد خبر : 79597
/ 13:31
درگفت‌وگو با شهرآراآنلاین مطرح شد:

کاهش 10 درجه‌ای دما به همراه بارش باران و برف از امروز در استان

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان خراسان رضوی گفت: با ورود سامانه ناپایدار جوی انتظار می‌رود شاهد کاهش دما، افزایش سرعت وزش باد، افزایش ابرناکی و بارش باران و برف در سطح استان باشیم.

کاهش 10 درجه‌ای دما به همراه بارش باران و برف از امروز در استان

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، یحیی قائنی‌ پورعنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت امروز بارش باران به صورت رگباری از ناحیه غرب و جنوب غربی استان آغاز شود
وی اظهار داشت: از فردا با نفوذ جریانات شمالی کاهش محسوس دما بین 8 تا 10 درجه در سطح استان شروع خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود  حداقل دمای شبانه در نواحی سردسیر  تا پایان هفته کمتر از صفر باقی بماند.
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی گفت: با گسترش سیستم، پیش‌بینی می‌شود طی فردا در غالب نقاط استان بارش‌ها به شکل باران و برف ادامه دارد که با توجه به حجم بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها به ویژه در ناحیه جنوب و جنوب غرب استان دور از انتظار نیست.
قائنی‌ پورعنوان کرد: از بعدازظهر امروز بر شدت وزش باد در سطح استان به خصوص نواحی شرقی و نیمه جنوبی افزوده می‌شود که در برخی مناطق همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: انتظار می‌رود طی فعالیت  این سامانه به علت بارش باران و برف، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، کولاک برف، تشکیل مه و کاهش دید و یخبندان، اختلال در سیستم حمل و نقل استان به وجود آید.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی