کد خبر : 79612
/ 19:31
رییس اتحادیه موبایل فروشان مشهد:

500 دستگاه آیفون در مشهد غیر فعال شد

رییس اتحادیه موبایل فروشان مشهد گفت: بر اساس طرح شناسه‌دار کردن گوشی‌های تلفن همراه ۵۰۰ دستگاه گوشی مدل آیفون در مشهد غیر فعال شد.

500 دستگاه آیفون در مشهد غیر فعال شد

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، افشین اکبری افزود: البته غیر فعال شدن برخی از این مدل گوشی‌ها در مشهد به علت خطای انسانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ میلیون سیم کارت و ۸۰ میلیون دستگاه موبایل در کشور فعال است اظهارکرد: اولین برندهای مشمول طرح شناسه دار کردن گوشی تلفن همراه اپل، گوگل، بلک بری و موتورلا بوده است که برندهای گوگل و بلک‌بری سهم بسیار اندکی در بازار دارند و برند موتورلا نیز اغلب به صورت قانونی وارد کشور شده است.

رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد همچنین گفت:  ۸ میلیون گوشی مدل آیفون در ایران فعال است که بر اساس طرح شناسه‌دار کردن گوشی‌های تلفن همراه، اتصال بیش از ۲۰ هزار دستگاه قطع شده است که در تعیین فرصت مجدد حدود ۹ هزار مورد دوباره وصل شده است.

اکبری بیان‌کرد: کسانی که از طریق سیم‌کارت تالیا دستگاه آیفون خود را فعال کرده‌اند به علت خطای سیستمی دچار قطعی شده‌ بودند که این مشکل امروز بر طرف شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه، خوشبختانه خرید و فروش تلفن همراه در مشهد در بیشتر مواقع به صورت قانون‌مند اجرا می‌شود اظهارکرد: همین موضوع باعث پایین بودن درصد دستگاه‌های غیر فعال شده طی این طرح در مشهد بوده است.

وی اضافه‌کرد: 18 درصد از گوشی‌های تلفن همراه در خراسان رضوی مدل آیفون است و سهم مشهد از این عدد 10 درصد است.

رییس اتحادیه موبایل فروشان مشهد گفت: افرادی که به صورت قانونمند و با ارائه پاسپورت و مدارک ورود و خروج نسبت به واردات گوشی تلفن همراه مدل آیفون اقدام کنند، گوشی آنها پس از 10 روز فعال خواهد شد.

اکبری گفت: احتمالا در چند روز آینده یکی از برندهای ال‌جی، هوآوی و سامسونگ مشمول طرح خواهند شد که متعاقبا اعلام می‌شود.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی