کد خبر : 79624
/ 15:07
در میزگرد شهرآرا موانع و چالش‌های حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی بررسی شد

روند رو به رشد حضور زنان در اجتماع

شهرآرا برای بررسی وضعیت زنان در عرصه‌های مختلف و نقش آن‌ها در توسعه پایدار کشور، جمعی از بانوان جمعیت زنان نواندیش مسلمان خراسان‌رضوی را گرد هم آورد تا بحث و بررسی لازم دراین‌زمینه صورت گیرد.

روند رو به رشد حضور زنان در اجتماع

سارا رنگیان - زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت جامعه، همان‌گونه‌که نقش اصلی را در خانواده و تربیت فرزندان ایفا می‌کنند، به‌یقین نقش مؤثری نیز در عرصه‌های مختلف اجتماع دارند. از این منظر می‌توان به نقش‌آفرینی بانوان تأثیرگذاری در مشهد اشاره کرد که در رأس مدیریت‌های کلان با قدرت ظاهر شده و تصمیمات مفید و مؤثری درراستای بهبود وضعیت جامعه گرفته‌اند. به‌علاوه حضور زنان در احزاب مختلف سیاسی نیز مهر تأییدی بر توانمندی آن‌هاست. در تأثیرگذاری و توانایی زنان در عرصه‌های مختلف مدیریتی جامعه شکی نیست، اما آیا میزان حضور اندک زنان پاسخ‌گوی نیاز جامعه است؟ برای پاسخ به این سؤال تنها کافی است نگاهی به اطراف بیندازیم؛ پاسخ کاملا واضح است؛منظر شهری سخت، مکان‌های عمومی نامناسب برای زنان و... بیش از پیش نیاز جامعه به حضور بانوان را نشان می‌دهد.حضور انگشت‌شمار زنان در عرصه‌های تصمیم‌گیری می‌تواند به نگاه سنتی جامعه، نگاه مردسالارانه جامعه، نبود خودباوری زنان و دیگر عوامل بازگردد که در این زمینه تازمانی‌که تابوها شکسته نشود و احساس نیاز و باور به حضور زنان در مسئولان به وجود نیاید، وضعیت بهبود نخواهدیافت..

نقش زنان در توسعه پایدار کشور چیست؟
طاهره رحیمیان، رئیس منطقه ای جمعیت زنان نواندیش مسلمان:
در مقایسه با کشور‌های توسعه‌یافته، آمارها درباره حضور بانوان بسیار متفاوت است و در این زمینه فاصله زیادی با این کشورها داریم. درواقع به این دلیل توسعه در کشور اتفاق نمی‌افتد که مشارکت زنان در جامعه واقعی نیست. همچنین ساختارهای جامعه آن‌چنان ناعادلانه شده که زن‌ها بخش محروم‌مانده‌تر در آن هستند. زنان خواهان مشارکت هستند و مشارکت هم می‌کنند ولی فرصت حضور در عرصه‌های مختلف به آن‌ها داده نمی‌شود.
زنان باید در مدیریت‌های کلان نقش داشته باشند تا حمایت‌های واقعی از بانوان را در لایه‌های مختلف جامعه به دست بیاورند.
نرگس شالچیان، عضو شورای مرکزی جمعیت زنان نواندیش مسلمان خراسان رضوی و مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد:
نیروی انسانی که متشکل از مرد و زن است، یکی از معیارها و شاخص‌های توسعه کشورها به شمار می‌آید. در قانون نیز این دو جنس از هم جدا نیستند، اما در عمل این‌گونه نیست. در انتخابات اخیر مشهد، ۵٢درصد زنان مشارکت داشتند، اما در خروجی کار، زنان در نقش‌آفرینی‌های کلان حضور ندارند. درواقع بانوان در جامعه جزو تصمیم‌گیران نیستند، بلکه در جایگاه تصمیم‌سازان مطرح می‌شوند؛ به این معنی که کمک می‌کنند عده‌ای بتوانند راحت‌تر تصمیم بگیرند. درراستای روشن‌شدن توانمندی زنان، مسئولان شهری را به چالشی مبنی‌بر بررسی عملکرد مدیران زن و مدیران مرد، در پست‌های مدیریتی و خروجی و بازدهی آن‌ها، دعوت می‌کنیم.
زنان در مشارکت‌های اجتماعی تأثیر و حضور پررنگی دارند و برای این حضور باید آموزش ببینند، اما چه سود که پس‌از گذراندن این مراحل، در بخش‌های تصمیم‌ساز حضور ندارند. به عنوان مثال در شرایط کنونی که تعداد مدیران خانم از انگشتان دست تجاوز نمی‌کند، مسئولان باید پاسخ‌گو باشند. درواقع زنان در طول زمان نقش‌های مهمی داشتند، ولی به‌رسمیت شناخته نشدند.
اعظم زارعیان، دبیر و عضو شورای مرکزی جمعیت زنان نواندیش مسلمان خراسان رضوی:
خانم‌ها به‌عنوان نیمی از افراد جامعه باید در توسعه آن نقش داشته باشند و بستر‌ها نیز در این زمینه باید آماده باشد؛ درغیراین‌صورت جامعه روند توسعه را در پیش نخواهد گرفت. نقش زنان به‌عنوان مادران جامعه مهم است؛ با این حال نقص‌هایی در کشور و در این زمینه وجود دارد.
مرضیه عیدی، عضو شورای مرکزی جمعیت زنان نواندیش مسلمان خراسان رضوی:
تفکیک‌های جنسیتی صورت گرفته درزمینه توسعه کشور صحیح نیست و این موضوع جفای بزرگی به بانوان است؛ حال آنکه زنان درواقع نیمی از جامعه به حساب می‌آیند که نقش‌آفرینی آن‌ها در توسعه پایدار کشور انکار ناشدنی است.
گرچه وضعیت جامعه درزمینه مشارکت زنان روزبه‌روز بهتر می‌شود، هنوز به حالت ایدئال نرسیده است. این نگاه درزمینه واگذاری پست‌های مدیریتی مردانه دیده می‌شود . این نگاه نمی‌تواند مشکلات زنان را حل کند و نیاز به تغییر دارد.
 
اگر بخواهیم نگاهی تاریخی به نقش‌آفرینی زنان در جامعه داشته باشیم با این مسئله مواجه می‌شویم که حتی در تاریخ نگاه مردانه حاکم است. نظر شما در این باره چیست؟
رحیمیان: زنان همیشه در طول تاریخ بشریت نقش‌های مهمی داشته‌اند ولی به‌دلیل مردانه‌بودن تاریخ، کمتر دیده شده‌اند. به‌طورطبیعی درکنار مردان تأثیرگذار تاریخ، زنان توانمندی حضور داشته‌اند، ولی نه‌تنها در گذشته بلکه امروز هم اثری از حضور این زنان دیده نمی‌شود.
در تاریخ معاصر کشور، افراد و چهره‌های بسیار بزرگی بوده‌اند که اثری از حضور زنان آن‌ها دیده نمی‌شود. واقعیت این است که تاریخ مردانه بوده، هست و خواهد بود. اما اگر زنان در جایگاهی که هستند دیده شوند، نیازی به تلاش‌های خستگی‌ناپذیر نیست. درواقع باید تأثیر عملکرد زنان دیده شود.
 
چه معضلی را اصلی‌ترین سد در برابر رشد اجتماعی زنان تلقی می‌کنید؟
رحیمیان: مقاومت جامعه سنتی درمقابل تغییر در زنان و مردان، عامل مهمی درزمینه حضور کم‌رنگ زنان در جامعه است. جامعه ما فاصله سنت تا مدرنیته را به‌درستی طی نکرده است. درواقع یکی از موانع مشارکت واقعی و جدی زنان، مقاومت جامعه درزمینه حرکت به‌سوی مدرنیته است. توسعه، عدالت و زندگی عادلانه در فضایی رخ می‌دهد که انسان‌ها که متشکل از زن و مرد هستند درکنار هم باشند.
زارعیان: مدیریت مردانه در جایگاه نخست و نداشتن خودباوری زنان در مرحله بعدی، موانعی برای حضور پررنگ زنان در جامعه است. عامل دیگری که در این زمینه نقش بسزایی دارد، نوع نگاه سنتی جامعه است. تعصباتی بر جامعه حاکم است که به‌راحتی از بین نخواهد رفت و همین عامل، مانعی برای زنان درراستای مطالبات و جایگاه‌شان است.
عیدی: مدیریت مردانه نقش بسزایی در این زمینه دارد، اما نداشتن خودباوری زنان را نمی‌توان یکی از عوامل نبود حضور پررنگ آن‌ها دانست. به این دلیل که اگر به بانوان فرصتی مناسب داده شود، خود را باور می‌کنند و حضور پررنگی در عرصه‌های مختلف خواهند داشت.
شالچیان: زنان در جامعه ظاهر می‌شوند، اما کمتر دیده می‌شوند؛ به این دلیل که چشم‌ها برای دیده‌شدن آن‌ها کم است. آقایان به این دلیل که از مدیریت هم درزمینه‌های مختلف نفع می‌برند، از همجنس خود حمایت می‌کنند، اما زنان هنوز به این مرحله نرسیده‌اند. بااینکه زنان از دیرباز در عرصه‌های مختلف حضور داشته‌اند، صرفا در چند دهه اخیر حضور بانوان بیشتر مطرح شده است. به‌عنوان مثال جمعیت زنان نواندیش به‌مرور زمان رشد یافته و قدرت مطالبه‌گری آن به‌دلیل افزایش خودباوری افراد انجمن، روند صعودی داشته است.
زنان هنوز نتوانسته‌اند جایگاه خود را پیدا کنند، به‌علاوه بانوان دیگر اهمیت و ضرورت حضور خانم‌ها را به‌درستی درک نکرده‌اند.
جامعه به‌طور کلی مردسالار است و در برخی سازمان‌ها تعصباتی در به‌کارگیری زنان وجود دارد، اما پاسخ‌گویی به برخی چالش‌ها در درازمدت می‌تواند این رویه را اصلاح کند؛ علاوه‌براین موضوع، مردان باید ضرورت حضور زنان را حس کنند.
قانون بشریت این است که هر فعالیتی براساس انتفاع انجام می‌شود که در این زمینه آقایان نیز برای رشد و تسهیل کارهایشان نیاز دارند زنان در اجرای بعضی از امور قرار بگیرند و نقش داشته باشند.
جامعه نیازمند ایجاد بسیاری از بسترها برای حضور بانوان در سمت‌های مختلف است. در شرایطی که حتی بانک اطلاعاتی از زنان توانمند استان وجود ندارد، نمی‌توانیم انتظار حضور زنان را بیش از آنچه امروز شاهد آن هستیم، داشته باشیم.
رضایتی که درازای حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه به وجود می‌آید، به نفع همه است و اگر مردان مانع از این مسیر شوند درواقع به کل جامعه آسیب می‌زنند؛ علی‌رغم این توضیحات جامعه درزمینه‌های مختلفی که زنان حضور دارند، روزبه‌روز درحال بهترشدن است.
 
صرف‌نظر از بسترهای اجتماع که باید برای حضور زنان تسهیلگر باشد، ارزیابی شما از میزان آمادگی جامعه زنان برای پذیرش نقش‌های مختلف اجتماعی چیست؟
عیدی: بانوان باید درک کاملی از جایگاه خود در جامعه داشته باشند. امروز زنان آمادگی و توانمندی زیادی دارند، اما بستر برای حضور آن‌ها آماده نیست و علی‌رغم حضور زنان متخصص و توانمند، جایگاه‌های مختلف به مردان واگذار شده است. در این زمینه حلقه مفقوده‌ای وجود دارد که دلیلی برای انتصاب نشدن زنان است.
زنان امروز جایگاه خوبی از لحاظ علمی و تجربه به دست آورده و به جایی رسیده‌اند که حاضر به زندگی در هر شرایطی نیستند.
رحیمیان: در شرایطی که حتی یک بانک اطلاعاتی از زنان وجود ندارد و به‌دلیل نبود آمار درست، پاسخ‌گویی به این موضوع سخت است.
جامعه سنتی بسیار قوی و مانند یک سازمان عمل می‌کند و همه رویدادها در این ساختار اتفاق می‌افتد؛ از ازدواج گرفته تا مسائل اقتصادی. خانم‌ها نیز از کودکی، دو جامعه ریشه‌دار و سنتی و جامعه روشن‌فکر را به‌طور هم‌زمان تجربه می‌کنند.
زنانی که امروز حضور پررنگی در جامعه دارند به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ افرادی که ساختارها را شکستند و وارد جامعه شدند یا بسترهای خانوادگی آن‌ها برای حضور در عرصه‌های مختلف و مشارکت آماده بوده، که امروز توانایی حضور در عرصه‌های مختلف را دارند، اما آمار درست و دقیقی از آن‌ها موجود نیست.
در ساختار سنتی یادشده زنان قدرتمند با استعدادهای فروخفته حضور دارند که می‌خواهند این ساختار را بشکنند، اما توان آن را ندارند. درواقع می‌خواهیم مشارکت داشته باشیم، اما شرایط فراهم نیست. در این راستا باید ساختار‌ها بشکند و تغییر آغاز شود.
زارعیان: علی‌رغم تمامی خلأها، آنچه امروز اتفاق می‌افتد روندی رو به رشد است. نتایج کنکور، مثالی برای حضور پررنگ زنان در عرصه‌های علمی است که باید خروجی داشته باشد، ولی در عمل به‌دلیل باورهای موجود در عرصه‌های جامعه شاهد حضور کم زنان هستیم. اما باتوجه‌به روند رو به جلو جامعه حرکت‌ها در این زمینه باید گام به گام باشد تا به نتایج مثبت برسیم.
شالچیان: مشارکت مؤثر و نقش‌آفرینی زنان درگرو توانمندی‌های مختلف است که یکی از ابزارهای آن آموزش است. بیش از نیمی از ورودی‌های دانشگاه زنان هستند، اما آموزش تنها یک مهره از رشته توانمندی به حساب می‌آید و درکنار آن پذیرش و اعتماد جامعه نیز مطرح می‌شود.
زنان نشان داده‌اند که تمایل و آمادگی تغییر را دارند؛ به‌عنوان مثال در انتخابات اخیر با حضور ۵٢درصدی نخستین قدم را برای تغییر برداشتند. زنان پس‌از آمادگی باید علم خود را به عمل تبدیل کنند، ضمن اینکه جامعه باید فرصت آزمون و آزمایش را به آن‌ها بدهد که متأسفانه این اتفاق نیز روی نمی‌دهد. نبود اعتماد به زنان و نقش آن‌ها در جامعه، ریشه در تعصب، عدم پذیرش و ساختارهای مردانه‌ای دارد که نمی‌تواند انعطاف لازم برای حضور زنان را داشته باشد. درنهایت به همین‌دلیل شاهد غیبت زنان در عرصه سیاسی یا واگذاری نقش‌های کلیشه‌ای و حاشیه‌ای هستیم. به عنوان مثال اخیرا در مناصب دولتی، عنوان «مشاور» باب شده و هریک از آقایان مسئول می‌خواهند زنان را در جایگاه مدیریت قرار دهند، از این سمت استفاده می‌کنند.
اگر آقایان مسئول می‌خواهند در این جامعه کاری کنند، باید روی تابوها پا بگذارند و با مدیریت هوشمندانه به زنان اعتماد کنند و آن‌ها را در صدر تصمیم‌گیری‌های کلان بگذارند.
عصارگل: برای واگذاری یک مسئولیت، فرد باید علاوه‌بر آمادگی، تجربه لازم را نیز داشته باشد. طی پژوهشی مشخص شد که زنان خانه‌دار نسبت‌به مردان کارمند زودتر فرسوده می‌شوند. از این پژوهش می‌توان به این نتیجه رسید که خانمی که می‌تواند از عهده مدیریت خانه و تربیت فرزندان برآید، یقینا درصورتی‌که به وی فرصت لازم برای حضور داده شود، از عهده مدیریت در سطح کلان نیز برخواهد آمد.

به‌نظر شما چه راهکاری می‌توان برای رفع محدودیت زنان و حضور حداکثری آنان در جامعه اندیشید؟
شالچیان: بهترین راهکار درزمینه حضور زنان اعتماد است، از آقایان می‌خواهیم که به مدیریت زنان اعتماد کنند. آقایان در عرصه زندگی به زنان اعتماد می‌کنند و زندگی را با آن‌ها شریک می‌شوند، اما در عرصه‌های مختلف جامعه و سطوح مدیریت شرایط این‌گونه نیست.
درکنار اعتماد، احساس شکل‌گیری نیاز نیز وجود دارد و به این دلیل که اعتماد و نیاز لازم و ملزوم هم هستند، مردان باید نیاز و ضرورت حضور زنان را با تمام وجود درک کنند.
رحیمیان: علاوه بر اعتماد، باورها نیز در زمینه حضور زنان باید تغییر کند. به قول یکی از بزرگان تا وقتی در ذهن انسان‌ها اندیشه صلح جای نگیرد نمی‌توان کاری در این زمینه انجام داد، حال آنکه در زمینه حضور زنان نیز باید باور کرد که زنان می‌توانند در عرصه‌های مختلف مدیریتی نقش‌آفرینی کنند.
عیدی: ایجاد فضای مناسب در مدیریت‌ها برای نقش‌آفرینی زنان در جامعه برای تصمیم گیری در کنار باور و اعتماد موجب تغییراتی در این زمینه خواهد شد.
 
شما به‌نمایندگی از بخشی از جامعه زنان، چه مطالباتی از مجموعه نهادهای دولتی و عمومی نظیر شهرداری‌ها و مدیریت شهری دارید؟
شالچیان: از شهردار مشهد می خواهیم به زنان بیشتر اعتماد کنند .اعتقادی به برابری درزمینه حضور یکسان زنان و مردان در عرصه‌های مدیریتی نداریم اما خواهان عدالت در این عرصه هستیم و می‌خواهیم مدیریت شهری عدالت اجتماعی را در زمینه حضور خانم‌ها در جامعه به وجود بیاورد.
زارعیان: بانوان برای فعالیت خارج از خانه نیازمند امنیت در ساعات مختلف روز و زنانه‌تر شدن فضای شهر هستند، حال آنکه فضای شهری مردانه طراحی شده است. وسایل حمل و نقل، پل‌های عابر پیاده، روشنایی معابر و... باید بیشتر مناسب‌سازی شود و فضای شهری به گونه‌ای طراحی شود که برای زنان مناسب‌تر باشد.
رحیمیان: از عملکرد اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد و منتخب شورا راضی هستیم و می‌دانیم که مدیریت شهری در مسیر حضور هر چه بیشتر زنان قدم برداشته، اما خواهان تداوم و شدت بیشتر آن هستیم. شناسایی زنان و مردان توانمند کار سختی نیست. زنان را باور کنید و موانع را با جسارت از میان بردارید و مطمئن باشید که جامعه‌ای که زنان تحویل خواهند داد از جامعه کنونی بهتر است.
خواست ما از اعضای شورای شهر که برای پیروزشدنشان، موانع زیادی را از سر راه برداشتیم و از شهردار محترم، این است که موانع مشارکت زنان در مدیریت‌های کلان و میانی را با جسارت بردارند.
اگر زنان در مدیریت‌های کلان و تأثیرگذار حضور داشته باشند، فضای شهری برای زیست بانوان عادلانه‌تر خواهد شد؛ به عنوان مثال در مساجد، نمازخانه‌ها و مکان‌های عمومی شاهد ساختارهایی به نفع مردان هستیم. فضاهایی که برای بانوان کوچک و نامناسب است و اگر کار پژوهشی درراستای بررسی این فضاها صورت گیرد، به طور قطع بی‌عدالتی در فضای شهری تأیید خواهد شد. راهکار حل این معضل حضور زنان در عرصه‌های تصمیم‌گیری است.
عیدی: به عنوان شهروند خانم می‌گویم که فضای شهری باید تلطیف‌ شود و این اتفاق نخواهد افتاد، مگر اینکه از زنان در سمت‌های مدیریتی استفاده شود و از نگاه آن‌ها در فضای شهری بهره‌برده شود. همچنین فضای تفکیک جنسیتی با عنوان پارک بانوان و... را برای سلب مطالبات زنان مناسب نمی‌دانیم بلکه تغییر در زیباسازی با نگاه زنانه را مناسب‌تر
می‌دانیم.
عصارگل:همان‌گونه‌که زنان در انتخابات اخیر نقش مؤثری ایفا کردند، به‌طور قطع در راستای مدیریت در عرصه‌های شهری نیز توانمند خواهند بود؛ در این راستا از مدیریت شهری می‌خواهیم از زنان در انتصابات بهره گیرد و به آن‌ها
اعتماد کند.
...................................
جمعیت زنان نواندیش مسلمان در یک نگاه
طاهره رحیمیان - جمعیت زنان مسلمان نواندیش از سال٨۶ فعالیت رسمی خود را با مجوز وزارت کشور آغاز کرد، ولی به دلیل شرایط نامطلوب حاکم بر سیاست‌ها، در عمل تا سال ٩٢ فعالیت جدی نداشت. فاطمه راکعی بنیان‌گذار و شهیندخت ملاوردی از اعضای اولیه شورای مرکزی جمعیت زنان نواندیش مسلمان هستند.
جمعیت زنان نواندیش مسلمان خراسان‌رضوی در راستای اهداف کلان جمعیت مبنی بر شکل‌گیری و گسترش در استان‌ها به وجود آمد. در این راستا سال ٩۴ با معرفی پنج نفر از زنان باسابقه سیاسی استان و پس از تصویب شورای مرکزی جمعیت در تهران احکام این پنج نفر ابلاغ و فعالیت جمعیت از دو سال پیش براساس اهداف اساسنامه جمعیت مبنی‌بر جذب زنان فرهیخته و توانمند و دیگر اقشار آغاز شد. همچنین در مشهد تلاش کردیم بسته به ظرفیت‌هایی که برایمان به وجود می‌آید جمعیت را پیش ببریم.با جذب چهار فرد دیگر در شورای مرکزی، تعداد اعضا به ٩ نفر رسید که اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش خراسان‌رضوی شامل طاهره رحیمیان‌مشهدی، میمنت عطاریانی، اعظم زارعیان، بتول گندمی، نرگس شالچیان، مرضیه عیدی، مژده لاهوتی هستند.
همچنین اعضا در سطوح مختلف از خانم‌های خانه‌دار تا کارمند در انجمن حضور دارند. براساس اهداف در اساسنامه و نیازهای منطقه فعالیت‌هایی داشتیم و تا امروز طبق نیازهای داخلی اعضای شورا و سطح شهر و منطقه در جذب افراد، کلاس و کارگاه‌های آموزشی و ... عملکرد خوبی داشته‌ایم.هدف جمعیت، توانمندسازی و ارتقای زنان بوده و هست و طبق اساسنامه جمعیت می‌تواند عضو افتخاری که شامل آقایان و اقلیت‌های مذهبی و ... می‌شود، بپذیرد. امسال در کنگره اعلام شد که جمعیت می‌تواند عضو رسمی مرد نیز بپذیرد.جمعیت زنان نواندیش مسلمان خراسان‌رضوی ١٣٠نفر هوادار و عضو و ١٠نفر عضو مرد از طبقات مختلف استادان دانشگاه، دانشجویان، ورزشکاران و... دارد و فضای مساعد و خوبی درراستای پیشبرد اهداف انجمن به وجود آمده است.در نیازسنجی جمعیت که توسط کمیته آموزش و پژوهش آن صورت گرفت، چند محور مشخص شد که در راستای آن کلاس‌هایی تعریف و برگزار شده است. آشنایی با احزاب، مناسبت‌های مختلف و ... از فعالیت‌هایی است که در انجمن صورت گرفته است.ما اصلاح‌طلبان به جامعه نگاهی انسانی داریم و معتقدیم علاوه بر کمک مادی و فیزیکی، توسعه باید در وجود و فکر آن‌ها اتفاق بیفتد. به همین دلیل درراستای بهبود وضعیت خدمتکاران خانگی، به عنوان یکی از محروم‌ترین اقشار جامعه، اقداماتی برای جلوگیری از آسیب‌ها صورت گرفت.
در این زمینه ۶٠ نفر از خانم‌ها شناسایی شدند و بسته به فضا و بودجه از ٢۵ نفر از آن‌ها دعوت و کلاس‌های آموزشی در راستای فعالیت آن‌ها برگزار شد.کار جمعیت در خراسان‌رضوی با انتخابات ٩۴ و مجلس شورای اسلامی آغاز شد و انجمن توانست سال ٩۴ به‌صورت مستقل ذیل ستاد شورای اصلاح‌طلبان عمل کند، ولی در انتخابات ٩۶ با چند حزب به‌صورت منطقه‌ای فعالیت‌هایی انجام شد که در این راستا ۶ نفر از اعضا ریاست ستاد مناطق مختلف، واحد آموزش ستاد اصلاح‌طلبان و رئیس ستاد اصلاح‌طلبان بودند.
مرضیه عیدی: امروز زنان آمادگی و توانمندی زیادی دارند، اما بستر برای حضور آن‌ها آماده نیست و علی‌رغم حضور زنان متخصص و توانمند، جایگاه‌های مختلف به مردان واگذار شده است.

اعظم زارعیان: خانم‌ها به‌عنوان نیمی از افراد جامعه باید در توسعه آن نقش داشته باشند و بستر‌ها نیز در این زمینه باید آماده باشد؛ درغیراین‌صورت جامعه روند توسعه را در پیش نخواهد گرفت.

نرگس شالچیان: زنان در جامعه ظاهر می‌شوند، اما کمتر دیده می‌شوند؛ به این دلیل که چشم‌ها برای دیده‌شدن آن‌ها کم است. آقایان به این دلیل که از مدیریت هم درزمینه‌های مختلف نفع می‌برند، از همجنس خود حمایت می‌کنند
طاهره رحیمیان: ازعملکرد اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد و منتخب شورا راضی هستیم و می‌دانیم که مدیریت شهری در مسیر حضور هر چه بیشتر زنان قدم برداشته، اما خواهان تداوم و شدت بیشتر آن هستیم


 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی