• خانه
  • ورزشی
  • کلید حل معادلات بازی‌های لیگ‌برتر در گرو جدال پدیده و سایپا
کد خبر : 79666
/ 18:08

کلید حل معادلات بازی‌های لیگ‌برتر در گرو جدال پدیده و سایپا

دیدار تیم‌های پدیده و سایپای تهران در هفته بیست و یکم لیگ برتر بسیاری از معادلات تیم‌های بالانشین را رقم خواهد زد.

کلید حل معادلات بازی‌های لیگ‌برتر در گرو جدال پدیده و سایپا

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از تسنیم، در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر باشگاه‌های کشور تیم‌های پدیده خراسان و سایپای تهران به میزبانی تیم تهرانی برابر یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند؛ دیداری که برای دو تیم از درجه اهمیت یکسانی برخوردار است.

وجه تشابه سایپای دایی و پدیده مهاجری این است که هر دو به ویژه سایپا هنوز امیدوار هستند که در جدول سیر صعودی داشته باشند؛ این دو تیم تیم‌هایی نیستند که لیگ برای آنها تمام شده باشد و هنوز می‌توانند با توجه به نتایج خوب خود و همچنین لغزش احتمالی تیم‌های بالادستی در جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر صعود داشته باشند.

سایپا انگیزه و امید بیشتری برای کسب سهمیه آسیایی دارد و در هفته‌های اخیر نیز نتایج خوبی کسب کرده است؛ آنها بازی شکست خورده برابر استقلال تهران را با تساوی عوض کردند و نخستین تیمی بودند که پس از هفته‌های متعدد و متوالی توانستند دروازه سید حسین حسینی را باز کنند.

سایپا پس از کسب تساوی برابر استقلال تهران در دیداری که تا لحظات پایانی شکست خورده بود، توانست در تبریز برابر تراکتورسازی بحران زده به برتری برسد و استارت محکمی در هفته‌های پایانی لیگ برتر برای خیز برداشتن زده باشد تا بتواند در نهایت جایگاه خوبی را کسب کند و حتی از درون رقابت‌های لیگ برتر سهمیه آسیایی کسب کند.

در نقطه مقابل سایپا، پدیده‌ای قرار دارد که در آخرین دیدار خانگی خود برابر استقلال تهران به تساوی رسیده و البته استقلالی‌ها در دقایق پایانی روی درخشش دروازه بان پدیده یک پنالتی را توسط امید ابراهیمی از دست دادند و سه امتیاز شیرین از مشهد را با یک امتیاز تعویض کردند.

پدیده در نیم فصل دوم آن تیم زهردار نیم فصل نخست نیست اما هیچکدام از اینها دلیل نمی‌شود که این تیم برابر سایپای علی دایی دست و پا بسته باشد و یا اینکه نتواند امتیازی کسب کند؛ پدیده به شدت چشم به سه امتیاز این دیدار دوخته است تا بتواند همچنان خود را در کورس کسب سهمیه نگه دارد.

مهاجمان پدیده نیز در هفته‌های اخیر موقعیت‌های خوب و متعددی را از دست داده‌اند؛ برای مثال خلعتبری در دیدار با استقلال تهران آن خلعت همیشگی نبود و حتی یک موقعیت صد در صد گل را نیز در جدال با رحمتی از دست داد و در نهایت پدیده به تک امتیاز دیدار خانگی خود بسنده کرد.

جدال پدیده و سایپای تهران بسیاری از معادلات را در بالای جدول رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور رقم خواهد زد و حتی بسیاری از معادلات را نیز تغییر خواهد داد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی