کد خبر : 79687
/ 10:31
رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

دولت باید در جهت رسیدن به درآمد پایدار شهرداری‌ها انجام وظیفه کند

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: هیچ دستگاهی به اندازه شهرداری با زندگی مردم درگیر نیست و خدمات این ارگان قطع شدنی نیست.

دولت باید در جهت رسیدن به درآمد پایدار شهرداری‌ها انجام وظیفه کند

به گزارش شهرآراآنلاین، محمدرضا حیدری، عنوان کرد: در روزهایی که گذشت ما نیروی ارزشمندی را از دست دادیم، فقدان محسن بحرینی را داریم و امروز جای این نیروی با انگیزه و توانمند در بین ما بسیار خالی است در کنار این مصیبت در هفته گذشته حادثه عزق شدن کشتی سانچی و ارتحال شهادت گونه دریانوردان را داشتیم که شورای شهر شهادت این عزیزان و بخصوص دریانورد مشهدی شهید محبی را تسلیت عرض مینماید. 
وی اظهار داشت: 23 دیماه درگذشت محمد شاهرودی هنرمند مشهدی توانمند عرصه تئاتر و بازیگری را داشتیم و این ضایعه را تسلیت عرض میکنیم و 30 دیماه سالروز فروریختن ساختمان پلاسکو بود. از خدمات همه آتش نشانان که در این حادثه جان فشانی کردند تقدیر می کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر گفت: سالروز درگذشت حاج قربان سلیمانی از شناسه های موسیقی مقامی که چهره نامداری بودند را نیز پشت سر گذاشتیم و امیدواریم در حوزه ادب خراسان هر روز بیش از پیش شاهد شکوفایی چنین استعدادهایی باشیم همچنین سالروز درگذشت مهندس مهدی بازرگان اولین نخست وزیر دولت موقت جمهوری اسلامی ایران را نیز گرامی میداریم، ایشان مفسر و پژوهشگر قرانی بود و نقش به سزایی در رواج ایمان اسلامی در نسل جوان و روشنفکر ما داشت.
 حیدری عنوان کرد: 3بهمن ماه میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار است و ما به همه بانوان و همچنین به جامعه پرستاری این روز را تبریک عرض میکنیم.حضرت با جانفشانی هایی که در عرصه عاشورا داشتند همواره الگو بودند و به همین منظور از دونفر از عزیزان سازمان پرستاری دعوت کردیم تا در جمع ما باشند.
وی در خصوص مسائل مدیریت شهری در فضای رسانه ای کشور چند موضوع را مطرح کرد: منابع و درآمدهای پایدار از بحث های جدی بوده که از دیر باز مورد توجه قرار گرفته است، تا سال 62 دولت 50 درصد منابع شهرها را تامین می کرده اما پس از آن قانون شوراها تکلیف را روشن کرده و انتظار این بوده اقدامات لازم صورت گیرد که متاسفانه اقدام روشنی صورت نگرفته و کلانشهرها امروز در خصوص منابع پایدار با مشکل جدی روبه رو هستند.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: دولت باید در جهت رسیدن به درآمد پایدار انجام وظیفه کند.هیچ دستگاهی به اندازه شهرداری با زندگی مردم درگیر نیست و خدمات این ارگان قطع شدنی نیست.
وی اظهار داشت: در موضوع تصویب عوارض محلی با مصوبه کمیسیون تلفیق محدودیت هایی ایجاد شده که در شرایط موجود قابل تامل است و اگر دولت در این حوزه منابعی پیش بینی کرده است حداقل باید همان منابع که قانونی است را در اختیار کلانشهرها قرار دهد اگر غیر از این باشد شوراهای اسلامی استقبال می کنند که کلا وارد بحث عوارض نشوند اما ایجاد این محدودیت ها با توجه به وضع موجود با روح شورا مغایرت داد.
حیدری گفت: اگر قرار است به قانون عمل کنیم مستلزم همراهی دولت هستیم. تعادل بخشی امر مطلوبی است اما از محل مالیاتی که در اختیار مجلس و دولت محترم است اما عوارض درآمد محلی است که بایستی طبق قانون در اختیار کلانشهرها قرار گیرد.
 وی اظهار داشت: 80درصد مصرف بنزین در کلانشهر ها اتفاق می افتد لذا بایستی عوارض آن به طور کامل برای عارضه های ناشی از مصرف سوخت در اختیار کلانشهرها قرار گیرد. در حالی که فقط 12 درصد عوارض بنزین در اختیار کلانشهرها قرار میگیرد.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: اصلا معتقد نیستیم برای تامین منابع از مسیر ناصواب برویم ولی دولت باید به قانون و تعهدات خود عمل کند.
حیدری افزود: در خصوص حذف بودجه مناطق پیرامونی و کم برخوردار و حاشیه شهر از بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی انتظار است نمایندگان محترم استان در صحن علنی مجلس مساعدت نمایند که این بودجه تصویب گردد. حاشیه شهر مشهد موضوعی استانی و ملی است و انتظار این است که اقدام لازم صورت گیرد.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی