کد خبر : 79690
/ 12:33
با کشف ٣ هزار کیلو برنج قاچاق از یک سوله در مشهد به دست آمد ؛

رازگشایی از پرونده برنج‌های ارزان

ضابطان قضایی که به دستور جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد به یک سوله مملو از برنج وارد شده بودند، راز برنج‌فروشان متقلب را رو کردند.

رازگشایی از پرونده برنج‌های ارزان

مهدی قرآنی-شهرآراآنلاین، با گزارش‌های میدانی رسیده مبنی بر فروش برنج‌های ارزان قیمت با برندهای معروف در منطقه حاشیه‌نشین خلق‌آباد مشهد، قاضی مهدی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد، دستورهای تخصصی رسیدگی به این پرونده را صادر کرد.
کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی مأموریت یافتند با ورود به این پرونده، راز برنج‌های ارزان را کشف کنند.
تحقیقات گسترده‌ای از سوی کارآگاهان آغاز شد که نشان می‌داد متهمان با کرایه کردن یک سوله بزرگ در یکی از نقاط حاشیه‌ای شهر مشهد، اقداماتی مجرمانه‌‌ انجام می‌دهند.با به دست آمدن این اطلاعات، مأموران تحقیقات نامحسوس خود را در این منطقه آغاز کردند و توانستند با ردزنی این سوله، متهمان را شناسایی و جزئیات این پرونده را به قاضی خدابخشی اعلام کنند.
کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی با همکاری تیمی از کارشناسان اداره‌کل صنعت و معدن استان، مأموریت یافتند به این سوله وارد شوند. مأموران با حضور در مقابل این کارگاه غیرمجاز، از متهم اصلی که پشت در حاضر شده بود خواستند مدارکش را بیاورد اما این فرد با سوءاستفاده از این موقعیت، از مهلکه می‌گریزد. مأموران نیز با ورود به این انبار، دو متهم دیگر که یکی کارگر و دیگری برادر متهم اصلی بود را دستگیر می‌کنند.
در بازرسی از این سوله بیش از سه هزار کیلو برنج خارجی بی‌کیفیت که از کشورهای اردن و ویتنام به صورت قاچاق وارد کشور شده بود کشف شد.
در ادامه این بازرسی‌ها مأموران ٣٠٠ کیسه خالی برنج با مارک‌های معروف کشف کردند. متهمان اعتراف کردند برنج‌های قاچاق را با ریختن درون این کیسه‌ها با قیمت‌های ارزان وارد بازار می‌کرده‌اند. متهمان پس از تشکیل پرونده راهی دادسرا شدند و پیگیری پرونده برای شناسایی و دستگیری متهم فراری ادامه دارد.
محموله قرص‌های غیرمجاز
کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی در پرونده دیگری که از سوی منابع آگاه اطلاع‌رسانی شده بود، پس از دریافت دستورهای تخصصی قضایی از سوی قاضی مهدی خدابخشی، بررسی این پرونده را آغاز کردند.
این پرونده با همکاری بازرسان اداره بهداشت مشهد، به شناسایی فردی که در عطاری خود قرص‌های ممنوعه می‌فروخت منجر شد.
مأموران برای اینکه این فرد نتواند از دستشان بگریزد، در یک قرار صوری از او خواستند دو هزار عدد انواع قرص‌های غیرمجاز شامل متادون و ... را برایشان بیاورد. پس از اینکه این فرد در محل قرار حاضر شد، مأموران دستگیرش کردند. این فرد نیز پس از تشکیل پرونده راهی دادسرا شد.
جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد درباره جزئیات این پرونده‌ها با تشکر از شهروندان و گزارش‌های بموقع آن‌ها که همیشه دادسرا را یاری کرده‌اند گفت: این عملیات‌ها با هدایت سرهنگ خسروی، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی خراسان‌ رضوی، انجام شد.
قاضی خدابخشی با هشدار به مخلان اقتصادی و افرادی که بخواهند امنیت بازار را بر هم بزنند بیان کرد: همان‌طور که امروز سه متهم در این پرونده‌ها دستگیر شدند، با تک‌تک افرادی که با به خطر انداختن اعتبار دیگران بخواهند سودی به جیب بزنند برخورد قاطع خواهد شد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی