کد خبر : 79692
/ 12:42
آغاز لیگ دسته اول والیبال بانوان کشور از فردا در مشهد

رقابت بر فراز تور

از امروز ورود تیم‌ها آغاز شده و امشب قرعه‌کشی جدول بازی‌ها انجام می‌شود، از ظهر روز سه‌شنبه نیز دیدارهای این مسابقات آغاز می‌شودو تا 6 بهمن‌ماه در سالن معلم واقع‌در بولوار نامجو ادامه خواهد داشت

رقابت بر فراز تور

مژده رنگیان- شهرآراآنلاین، مشهد از فردا 3بهمن‌ماه میزبان دور رفت لیگ دسته‌اول والیبال بانوان در گروه‌ یک خواهد بود؛ مسابقاتی که با حضور 18 تیم در چهار گروه پیگیری خواهد شد و پس از برگزاری مرحله مقدماتی به‌صورت رفت‌وبرگشت، از هر گروه دو تیم به پلی‌آف صعود خواهند کرد. در لیگ96، خراسان رضوی و شهر مشهد دارای سه نماینده است که در تاریخ والیبال بانوان استان بی‌سابقه بوده و برای نخستین‌بار است و این در‌حالی است که در لیگ والیبال مردان شاهد حضور نماینده‌ای از مشهد نیستیم. تیم‌های مشکی‌پوشان، مدرن خجسته و آکادمی استعدادهای درخشان، نمایندگان خراسان هستند که در قرعه‌کشی سازمان لیگ، مشکی‌پوشان و مدرن در گروه یک هم‌گروه شده و آکادمی درخشان در گروه4 جای گرفت. از امروز ورود تیم‌ها آغاز شده و امشب قرعه‌کشی جدول بازی‌ها انجام می‌شود، از ظهر روز سه‌شنبه نیز دیدارهای این مسابقات آغاز می‌شودو تا 6 بهمن‌ماه در سالن معلم واقع‌در بولوار نامجو ادامه خواهد داشت. دور برگشت نیز از 15 تا 20بهمن‌ماه در بیرجند پیگیری خواهد شد. در ادامه نگاهی به نمایندگان استان خواهیم داشت.

تیمی نیمه‌مشهدی، نیمه‌تهرانی

در این دور از مسابقات تیم مدرن خجسته مشهد میزبان دور رفت گروه یک است؛ ترکیبی از دو باشگاه تهرانی و مشهدی که عیدی، سرمربی تیم ملی جوانان، هدایت آن را برعهده دارد. مانیا سلیمانی، مربی و دستیار اول تیم مدرن خجسته درباره ترکیب این تیم اظهار کرد: نیمی از بازیکنان تیم، مشهدی بوده و نیم دیگری از تیم را بازیکنانی از تهران، کاشان و ارومیه تشکیل می‌دهند که دراین‌میان سه بازیکن ما ملی‌پوش هستند. درواقع این تیم حاصل همکاری دو باشگاه خجسته اسلامشهر و باشگاه مدرن مشهد است که به‌عنوان نماینده مشهد به میدان می‌رویم.

وی با بیان اینکه این تیم برای کسب مقام نخست بسته شده است، ادامه داد: البته گروه سختی داریم و نماینده فارس نیز که به‌تازگی به جدول اضافه شده، حریف قدرتمندی است. امیدواریم با تیم همشهری و هم‌گروه خود نیز رقابت سالمی در این دوره داشته باشیم. سلیمانی درباره حضور بانوان مشهدی برای حمایت از نمایندگان شهرشان در سالن گفت: امیدواریم دختران و بانوان مشهد ما را در طول مسابقات تنها نگذارند و برای تشویق به سالن بیایند. ما نیز امیدواریم بتوانیم با بازی خوب مقابل حریفان موفق ظاهر شویم.  

سیاه‌پوشان والیبالیست

مشکی‌پوشان، نماینده دیگر مشهد به سرمربیگری سپیده‌پرور نیز خود را برای حضور در این مسابقات آماده کرده است. سرمربی این تیم درباره تیمش اظهار کرد: تیم ما 70درصد بومی مشهد است و از میان 14 بازیکن، چهار نفر از ورزشکاران از استان‌های اصفهان، ارومیه، تهران و کرمان به تیم ما پیوسته‌اند که ترکیب تیم، اکثرا تجربه حضور در لیگ دسته‌یک را در کارنامه خود دارند. وی با بیان اینکه تیم برای صعود به لیگ برتر بسته شده است، ادامه داد: به‌دنبال این هستیم تا بهترین نتایج را در دور رفت‌وبرگشت به دست آوریم و به‌عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کنیم.

پرور درخصوص اینکه با تیم همشهری خود هم‌گروه هستند، گفت: قطعا یکی از رقیبان ما در میدان، تیم مدرن خواهد بود؛ اما به‌جز این تیم، رقیبان دیگر نیز از شیراز و نفت امیدیه قدرتمند هستند و می‌توان گفت در گروه سخت لیگ قرار داریم. وی با اشاره به اینکه در این چند سال شاهد چنین‌حضوری از تیم‌های مشهدی در والیبال نبودیم، ادامه داد: ما مربیان مشهدی سال‌ها منتظر این اتفاق و فرصت بودیم و بازیکنان ما نیز منتظر این بودند تا چنین میدان رقابتی برای حضور داشته باشند. امسال نیز حضور ما قطعی نبود، اما با حمایت باشگاه مشکی‌پوشان راهی مسابقات شدیم. از آبان‌ماه تمرینات به‌صورت رسمی آغاز شد، اما از تابستان در تدارک این تیم بودیم و منتظر اسپانسر بودیم که در دقیقه90 خوشبختانه به نتیجه رسیدیم.

پرور درباره ظرفیت والیبال بانوان خراسان افزود: این ظرفیت در خراسان وجود دارد و شاهد بازیکنان بسیار خوبی در مشهد هستیم که مستعد راهیابی به رده‌های بالاتر هستند؛ اما چنین‌فرصتی کمتر رقم می‌خورد. بسیاری از بازیکنان ما به‌دلیل نبود وضعیت مناسب، راهی استان‌های دیگر شده‌اند.

استعدادهای درخشان در انتظار حامی

اما سومین نماینده مشهد، تیم آکادمی استعدادهای درخشان است؛ تیمی که گلایه زیادی از هیئت‌والیبال خراسان رضوی دارد و بااین‌حال با گرفتن وام شخصی راهی این مسابقات شده‌ است. اشرف حسینی، سرمربی تیم آکادمی درخشان، درخصوص حضور تیمش در این دوره از لیگ دسته‌یک گفت: نزدیک به دو سال است که فعالیت می‌کنیم و امسال هیئت والیبال خراسان رضوی به ما قول حضور اسپانسر را داد و از ما خواستند تیم را برای شرکت در مسابقات آماده کنیم. متأسفانه تا لحظه آخر هیئت به قول خود عمل نکرد و ما با وعده‌های آنان در چاهی افتادیم که راه برگشت نیز نداشت. به‌همین‌دلیل با هزینه شخصی و گرفتن وام  تیم را برای حضور در مسابقات آماده کردم؛

درحالی‌که حتی هیئت به ما گفته بود دنبال مربی قرقیزستانی باشیم و خیالمان از بابت حامی مالی راحت باشد! وی ادامه داد: تمرینات ما از زمان جام رمضان در سال گذشته آغاز شده بود و قرار بود طبق قول رئیس هیئت استان در سوپرلیگ شرکت کنیم که به‌دلیل نبود اسپانسر به لیگ دسته‌یک کشیده شد. به‌همین‌دلیل دو بازیکن قدرتمند ما جذب تیم‌های پیکان و ذوب‌آهن در سوپرلیگ شدند. ما همچنان منتظر حامی مالی بودیم و تمرینات را ادامه می‌دادیم؛ اما دیگر خبری نشد و چندین بازیکن ما به‌دلیل همین بلاتکلیفی جذب نمایندگان دیگر استان شدند.

حسینی با اشاره به حمایت باشگاه مشکی‌پوشان از نماینده دیگر خراسان تصریح کرد: من حتی با مالک باشگاه صحبت کردم و پیشنهاد دادم دو تیم را تلفیق کنیم و یک تیم قدرتمند را راهی مسابقات کنیم که این اتفاق نیز نیفتاد و سه بازیکن خوب ما که از ابتدا با ما تمرین می‌کردند، با وعده این باشگاه و قراردادهای چندمیلیونی جذب این تیم شدند که امیدواریم لااقل باشگاه به وعده خود عمل کند.

سرمربی تیم والیبال استعدادهای درخشان مشهد با بیان اینکه آمادگی بازیکنان 70درصد است، گفت: بازیکنان ما خراسانی و از شهرستان‌های استان مانند درگز، نیشابور و مشهد هستند. در‌حال‌حاضر نیز در گروه4 حضور داریم و در رامسر باید به میدان برویم. امیدواریم که از گروه خود صعود کنیم و در پلی‌آف حضور داشته باشیم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی