کد خبر : 79694
/ 12:52
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد خبر داد؛

تعیین تکلیف الیت تا دو ماه آینده

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد از حذف یا اصلاح الیت حداکثر تا دو ماه آینده خبر داد.

تعیین تکلیف الیت تا دو ماه آینده

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی بهاروند در نشست هم اندیشی و نقد و بررسی عملکرد شرکت ترافیک هوشمند الیت که در محل حزب ندای ایرانیان شعبه خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر اینکه «اصلاح الیت زمان‌بر است»، اظهار کرد: قراراست معاونت‌های نیروی انسانی و حمل و نقل وترافیک شهرداری طرحی را بدهند و ما آن را در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک برسی کنیم و طرح برای تصویب به شورای شهربرود.

وی با اشاره به اینکه «مطمعن باشید شورای پنجم و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک با هیچ کس مماشات نمی‌کند»، تصریح کرد: حداکثر ظرف یک الی دو ماه آینده الیت اصلاح می‌شود. همچنین ممکن است طرحی که ما می‌دهیم با شرایط  شرکت الیت نخورد و فسخ قرارداد ‌کنیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه «شورای پنجم می‌توانست در همان قدم اول الیت را تعطیل کند»، اظهار کرد: اگر این کار را می‌کردیم آیا فکری برای جایگزینی آن شده بود؟
 
بهاروند با اشاره به اینکه «پارک‌های حاشیه‌ای درحال حاضر ضرورت مشهد است زیرا پارکینگ به اندازه کافی نداریم»، عنوان کرد: در کلان شهر مشهد همچون سایر کلان شهرها که در طول سال‌های گذشته  در آنها شهرسازی انجام شده پارکینگ را در نطر نگرفتند و خیابان‌های ما بدون طرح قبلی، پارکینگ و فضای سبز مناسب ساخته شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه «من هم منتقد الیت هستم»، یادآور شد: الیت تا زمانی که با بخش خصوصی مشارکت داشته سود ده بوده است. نمی‌دانیم شوراهای قبلی بر چه اساسی سهام را از بخش خصوصی گرفتند و تمام الیت زیر مجموعه شهرداری شد و بر خلاف برون سپاری، یک شرکت نیمه خصوصی را به مالکیت شهرداری درآوردند.

مجموعه‌های وابسته به شهرداری زیان‌ده هستند

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد تصریح کرد: مجموعه‌های وابسته به شهرداری حداقل در حوزه حمل و نقل و ترافیک همه زیان ده هستند و باید به بخش خصوصی واگذار شوند. در تمام دنیا ثابت شده که مجموعه‌های دولتی و عمومی بنگاه دار خوبی نیستند. امیدواریم در شورای پنجم به سمتی برویم که این مجموعه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

بهاروند افزود: اگر طبق قانون تجارت حساب کینم شرکت الیت یک شرکت ورشکسته است که باید خیلی پیش‌تر کارهای ورشکستگی خود را انجام می‌داد. دوستان پول‌هایی را هم که مردم به الیت پرداخت نکرده‌اند، جزء درآمد خود در نظر گرفته‌اند در حالی که حداقل بالای 50 درصد آن پول‌ها وصول نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه «فلسفه اصلی الیت این بود که هم پارک حاشیه‌ای را سامان بدهد و هم با درآمد خود پارکینگ بسازد»، ادامه داد: این مهم در چند سال اخیر محقق نشده است.حتی اگر الیت اصلاح شود و پارکینگ هم بسازد کفاف تعداد پارکینگ شهر مشهد را نمی‌دهد. همچنین تازمانی که ساخت پارکینگ را رقابتی نکنیم هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌آید و نمی‌توانیم به برنامه بلندمدت‌تر برسیم و پارکینگ بسازیم.

استخدام سفارشی در الیت

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه «استخدام نیرو در در الیت روال قانونی نداشته است»، خاطر نشان کرد: دوستان می‌گفتند ما بانک اطلاعاتی داریم و در مواقع نیاز از این بانک نیرو می‌گیریم. این موضوع به استخدام سفارشی بر می‌گردد. گرفتن نیرو در الیت وضعیت مناسبی ندارد. یکی از علت‌های زیان ده بودن الیت هم تورم نیروی انسانی است که بر اساس ضرورت نیرو نگرفتند. از هنگامی که ما آمده‌ایم گفته‌ایم گرفتن نیرو را متوقف کنند.در حال حاضرالیت سه بربابر چارت سازمانی خود نیرو دارد.

بهاروند با بیان اینکه « قانون باید به سمتی برود که در صورت کافی بودن پارکینگ‌ها، پارک حاشیه خیابان ممنوع شود»، افزود: خیلی از کشورهای دنیا از جمله کشورهای همسایه که پارکینگ به اندازه کافی ساخته‌اند، پارک حاشیه‌ای کنار خیابان را ممنوع کرده‌اند.این موضوع باعث روانی ترافیک می شود.

وی با اشاره به اینکه «از ابتدای شورای پنجم جلسات مختلفی در خصوص الیت داشته‌ایم»، گفت: از خود شرکت الیت و دوستان دیگر طرح خواسته‌ایم.هر کس طرحی بدهد که الیت مکانیزه شود و به سوددهی برسد از آن استقبال می‌کنیم. طرحی که ما می دهیم حداقل باید در یک دوره 10 ساله قابلیت اجرا داشته باشد.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی