کد خبر : 79696
/ 12:59
با اعلام نتایج بخش «سعدآباد» جشنواره هنر شهری مشهد؛

راهیابی 38 اثر نمایشی و موسیقایی به مرحله نهایی «خانه بهار»

هیأت داوران بخش نمایش‌های خیابانی و جشن‌های آیینی جشنواره هنر شهری مشهد بعد از دو مرحله داوری، 38 اثر برتر را به مرحله نهایی داوری برای اجرا در طول ایام نوروز 97 معرفی كردند.

راهیابی 38 اثر نمایشی و موسیقایی به مرحله نهایی «خانه بهار»

به گزارش شهراراآنلاین به نقل از ستاد خبری «خانه‌ی بهار» سرپرست امور هنری شهرداری مشهد گفت: هیأت داوران این دوره از جشنواره متشكل از رضا صابری، حمید کیانیان، مجتبی قیطاقی، جواد اشکذری و علی حاتمی‌نژاد پس از دو مرحله بررسی متنی و مصاحبه حضوری، آثار برگزیده بخش سعدآباد، نمایش‌های خیابانی و جشن‌های آیینی را معرفی كردند.
 
مدیر اجرایی جشنواره هنر شهری مشهد خاطر نشان كرد: در بخش سعدآباد، به عنوان ششمین بخش از فراخوان «خانه‌ی بهار» که در این مرحله، داوری آن صورت گرفت در مجموع تعداد 204 اثر از 74 هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد كه در نهایت با نظر هیأت داوران تعداد 38 اثر به مرحله نهایی انتخاب برای اجرا در نوروز 97 راه‌یافتند. 
 
مصطفی حسن‌زاده در خصوص تنوع آثار منتخب بخش «سعدآباد» بیان داشت: در این دوره از جشنواره آثار برگزیده از تنوع در شیوه‌های اجرا برخوردارند و در قالب‌های متفاوتی همچون هنر اجرا، نمایش‌ خیابانی، عروسك‌گردانی، سرود و موسیقی آیینی و آیین‌های نوروزی ایران اجرا خواهند شد. 
 
سرپرست امور هنری شهرداری در ادامه متذكر شد: دبیرخانه جشنواره به زودی هنرمندان برگزیده را دعوت به مذاکره خواهد کرد و در اواخر بهمن ماه نیز جلسه‌ای برای بازبینی کیفی و نظارت آثار با حضور نمایندگانی از هیأت‌داوران و شورای بازبینی نمایش مشهد برگزار خواهد شد كه امیدواریم تمامی آثار مجوز لازم جهت اجرای عمومی را اخذ نمایند. 
 
وی در پایان تصریح كرد: بدون شک تمامی هنرمندان جامعه بزرگ تئاتر و موسیقی مشهد، سرمایه‌های اجتماعی این شهر هستند و آنچه در این دوره مدنظر برگزاركنندگان بوده، بهره‌گیری از پتانسیل‌ هنرهای نمایشی و موسیقی در ایجاد نشاط و اجرای برنامه‌های فرهنگی برای شهروندان در ایام نوروز است. 
 
اسامی آثار برگزیده بخش «سعدآباد» نمایش‌های خیابانی و جشن‌های آیینی جشنواره هنر شهری مشهد، بر روی وب‌سایت رسمی جشنواره به نشانی (www.bahar97mashhad.ir ) قرار داده شده است.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی