• خانه
  • ورزشی
  • دانش‌آموز نمونه بودم ولی مجبور کردند مدرسه شبانه بروم!
کد خبر : 79698
/ 12:59
بغض دختر پینگ‌پنگ‌باز مشهدی از بی‌اعتنایی عجیب مسئولان آموزش‌وپرورش

دانش‌آموز نمونه بودم ولی مجبور کردند مدرسه شبانه بروم!

گفتند تو ‌دختری، به‌جای‌ ورزش کردن درس بخوان، نه آموزش و پرورش و نه اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی هیچ‌کدام هیچ کمکی به من تاکنون نکرده‌اند. نه در بعد فنی و نه در بعد مالی.

دانش‌آموز نمونه بودم ولی مجبور کردند مدرسه شبانه بروم!

به گزارش شهرآراآنلاین، بازیکن مشهدی تیم ملی پینگ‌پنگ کشورمان می‌گوید در آموزش‌وپرورش به وی گفته‌اند دختر باید درس بخواند و ورزش نکند! مهشید اشتری، بازیکن خراسانی تیم ملی پینگ‌پنگ کشورمان در حاشیه نشست خبری رئیس هیئت تنیس روی میز خراسان رضوی در‌حالی‌که بغض کرده بود، اظهار کرد: نه آموزش‌وپرورش و نه اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی هیچ‌کدام هیچ کمکی تاکنون به من نکرده‌اند. نه کمک مالی به من شده، نه حمایت معنوی بوده. تنهاکسانی که به من کمک کرده‌اند، خانواده‌ام و هیئت تنیس روی میز استان بوده‌اند. همه ما در هیئت تنیس روی میز با همت و تلاش خودمان موفقیت کسب کرده‌ایم.

وی افزود: ما حتی سالن استانداردی برای تمرین و فعالیت نداریم. فقط از زمان حضور مستحقی‌راد در رأس هیئت خراسان رضوی شرایط میز‌ها و امکانات استاندارد شده که این‌ هم حاصل تلاش خودشان است. ما حتی نمی‌توانیم برای زمان موردنیاز تمرین در سالن برنامه‌ریزی داشته باشیم؛ زیرا چهار میز برای فعالیت ورزشکاران کم است. اشتری درباره وضعیت تحصیلی‌اش گفت: در دوران امتحانات خردادماه عازم آلمان شدم تا در مسابقات جهانی پینگ‌پنگ شرکت کنم. توقع داشتم برای منی که ملی‌پوش بودم و با نتایجم برای کشورم توانستم افتخارآفرین باشم، آموزش‌وپرورش امتیازی در نظر بگیرد و عادی برخورد نکند؛ اما متأسفانه در زمینه تحصیلی حتی برای معلم خصوصی نیز کمکی نکردند. مطمئنم حتی آموزش‌وپرورش خبر ندارد که چنین‌ورزشکاری در مدارس دارد. درنهایت متأسفانه یک درس را افتادم و این موضوع منجر به این شد که سه ماه مدرسه نروم. وقتی پیگیر کارهایم بودم، به من گفتند ورزش را کنار بگذار و سر درست بنشین. به منی که ملی‌پوش این کشورم، گفتند تو یک دختری و به‌جای ورزش‌کردن، باید درس بخوانی.

اشتری خاطرنشان کرد: پس از بروز این مشکلات و سه ماه مدرسه‌نرفتن، برای اعزام به پرتغال نیاز داشتم که یک گواهی از مدرسه محل تحصیلم داشته‌ باشم تا در صدور ویزا به مشکل نخوریم، اما همین را هم از من دریغ کردند. حتی خواهش کردم که برای یک دقیقه ثبت‌نامم کنند تا گواهی صادر شود؛ اما هیچ همکاری نکردند.

این قهرمان مشهدی درحالی‌که اشک در چشمانش حلقه زده بود، ادامه داد: حالا نیز به‌خاطر همین بی‌توجهی‌ها مجبورم کردند تا در مدرسه شبانه تحصیل کنم. من دانش‌آموز مدرسه نمونه بودم، اما حالا من که قهرمان ملی هستم و امید حضور در المپیک2020 را دارم، باید به‌خاطر بی‌توجهی آموزش‌وپرورش در مدرسه شبانه تحصیل کنیم. واقعا این رسمش نیست که این‌طور برخورد کنند. اداره کل ورزش و جوانان استان یک‌بار نشد که به من توجه کند. من پرچم ایران را در کشورهای مختلف به‌احتزاز درآوردم؛ اما دریغ از یک توجه و حمایت. بااین‌وضعیت بعضی‌وقت‌ها فکر می‌کنم که اشتباه کردم که به تنیس روی میز آمدم. خسته شدم از این همه وعده و وعید.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی