کد خبر : 79704
/ 14:18
احتمال تخفیف ویژه آستان قدس رضوی برای اجاره ورزشگاه امام‌رضا(ع)

40 درصد OFF !

قرار است امروز در جلسه ای که در آستان قدس رضوی برگزار می شود ، آستان قدس تخفیف نسبتا خوبی را به این دو تیم مشهدی برای برگزاری بازی‌هایشان بدهد

40 درصد OFF !

جواد طاری‌بخش- شهرآراآنلاین، ورزشگاه شیک و مدرن امام‌رضا(ع) این‌روزها یک چالش اساسی را برای تیم‌های مشهدی حاضر در لیگ برتر، مردم و البته مسئولان به وجود آورده است؛ ورزشگاهی که با هزینه‌های بسیار زیادی در دل شهر مشهد ساخته شد، اما پرونده‌اش فقط برای سه‌چهار مسابقه فوتبال باز بود و بعد از آن به دلایلی ازجمله مخالفت شورای تأمین فرمانداری مشهد، درخواست هزینه بالا برای اجاره و البته تکمیل‌نبودن برخی از قسمت‌های آن که مشکلاتی را ممکن بود در حوزه نظم به وجود آورد، به کلی بسته شد. اوج اعتراضات به عدم استفاده از این ورزشگاه شیک و مدرن، در بازی‌های مشکی‌پوشان مقابل پرسپولیس و پدیده مقابل استقلال به وجود آمد؛ به‌ویژه در بازی با استقلال که قرار بود فرمانداری موافقت خود را برای برگزاری بازی اعلام کند، اما درنهایت به برگزاری بازی در ورزشگاه دور و خارج از شهر ثامن‌الائمه(ع) ختم شد!

اما بعد از این دو بازی، هجمه‌ها به سوی تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی، هیئت فوتبال خراسان رضوی و البته فرمانداری مشهد سرازیر شد. ‌حالا  قرار است امروز تفاهم‌نامه برگزاری 10 مسابقه لیگ برتر در ورزشگاه امام‌رضا(ع) مشهد توسط باشگاه‌های پدیده و مشکی‌پوشان، هیئت فوتبال استان و تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی به امضا برسد تا بلکه از این هفته هواداران و مردم مشهد بتوانند بازی‌های تیم‌های شهرشان را در این ورزشگاه به نظاره بنشینند.

موضوع اصلی این تفاهم‌نامه، بیشتر حول محور اجاره‌بهایی خواهد بود که آستان قدس رضوی برای دراختیار‌گذاشتن ورزشگاه امام‌رضا(ع) از تیم‌های مشهدی طلب کرده بود.

این طور که از باشگاه های پدیده و مشکی پوشان به گوش رسیده است ، آستان قدس رضوی پیش‌ازاین برای برگزاری هر مسابقه فوتبال در ورزشگاه تازه‌تأسیس امام‌رضا(ع) مشهد ۵۰میلیون از این دو تیم مشهدی  طلب کرده بود که این مبلغ باید قبل از هر مسابقه به آستان قدس رضوی پرداخت شود. این درحالی بود که با توجه به مشکلات مالی که این دو تیم مشهدی با آن روبه‌رو هستند ، عملا پرداخت این مبلغ برای آن‌ها مقدور نبود و اگر هم فرمانداری با برگزاری بازی‌ها در این ورزشگاه موافقت می‌کرد، این دو تیم توان پرداخت این پول برای هر بازی و برگزاری مسابقه در این ورزشگاه را نداشتند. 

بااین‌حال گویا قرار است امروز در جلسه ای که در آستان قدس رضوی برگزار می شود ، آستان قدس  تخفیف نسبتا خوبی را به این دو تیم مشهدی برای برگزاری بازی‌هایشان بدهد.

براین‌اساس و طی تفاهم‌نامه‌ای که امروز قرار است  به امضا برسد، باشگاه‌های پدیده و مشکی‌پوشان در قبال پرداخت مبلغ 30میلیون تومان برای هر بازی به آستان قدس رضوی، قادر خواهند بود تا بازی‌های خود را در این ورزشگاه برگزار کنند. در این تفاهم‌نامه البته یک آفر ویژه هم برای تیم‌های مشهدی  قرار است در نظر گرفته شود و آن انجام یک جلسه تمرینی رایگان پیش از برگزاری هر بازی در ورزشگاه امام‌رضا(ع) خواهد  بود.  این در حالی است که اگر این تفاهم نامه به امضا هم نرسد ‌، تیم مشکی‌پوشان قراری بازی حساس خود را مقابل تراکتورسازی در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر در ورزشگاه شیک و مدرن امام‌رضا(ع) برگزار کند؛ ورزشگاهی که با توجه به دسترسی آسان مردم به آن به‌واسطه قرارگرفتن در یکی از نقاط مرکزی مشهد، می‌تواند کمک شایانی را به حضور پرتعداد تماشاگران در این بازی به تیم‌ مشکی‌پوشان کند تا شاید این تیم با استفاده از انرژی حمایتی تماشاگرانش بتواند نتیجه خوبی را کسب کند و خودش را کمی از بحران خارج نماید.

رقم ورزشگاه را کارگروه باید مشخص کند

مدیر روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی اما مشخص شدن قیمت نهایی اجاره ورزشگاه امام‌رضا (ع)  را تأیید نمی کند . مجید مولایی با وجود تأیید برگزاری جلسه امروز ، در این باره می گوید: آستان قدس رضوی به هیچ وجه به دنبال انتفاع مالی از ورزشگاه امام رضا (ع) نبوده است ، چرا که برای این مجموعه ایجاد نشاط اجتماعی ، راحتی و دسترسی آسان مردم و به امکانات ورزشی ، ترویج فرهنگ معنویت در ورزش ، اخلاق مداری و ... مهم است.

وی ادامه داد: هنوز هیچ رقم دقیقی برای اجاره  ورزشگاه امام رضا(ع) در نظر گرفته نشده است. تربیت بدنی آستان قدس رضوی از هیئت فوتبال خراسان رضوی درخواست کرده است تا کارگروه تعیین قیمت این ورزشگاه را با استفاده از کارشناسان خبره مشخص کند و آن‌ها درباره میزان رقم اجاره این ورزشگاه نظرشان را بگویند. این در حالی است که حتی اگر رقم مشخصی از سوی این کارگروه اعلام شود، ما در تربیت بدنی آستان قدس رضوی ممکن است رقم  پایین تری را هم در نظر بگیریم. هدف ما کمک به تیم های ورزشی است و به دنبال سنگ اندازی نیستیم. مولایی اظهار کرد:باید صبر کنیم تا کارگروه قیمت کارشناسی خود را مشخص کند و بعد از آن تصمیم بگیریم.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی