کد خبر : 79741
/ 16:33
رئیسی در بازدید از پروژه های در دست اقدام مدیریت شهری در پیرامون حرم مطهر رضوی:

بلندمرتبه سازی در اطراف حرم رضوی هیچ گاه قابل قبول نیست

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ساخت و سازهایی که شامل بلندمرتبه سازی در اطراف حرم امام رضا(ع) هستند باید در این محدوده متوقف شوند.

بلندمرتبه سازی در اطراف حرم رضوی هیچ گاه قابل قبول نیست

بنیامین یوسف‌زاده- شهرآراآنلاین، آیت ا... سیدابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از پروژه های در دست اقدام مدیریت شهری در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی با تقدیر و تشکر از فعالیت های شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد در این زمینه اظهارکرد: بستر همکاری لازم بین مجموعه های مختلف و دستگاه های ذیربط وجود دارد و مجموعه هایی همچون شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد که در خط مقدم هستند، می توانند اتفاقات مبارکی را در این حوزه رقم بزنند.
وی با اشاره به جایگاه شهر مشهد و زائرپذیری بالای این کلانشهر مذهبی تصریح کرد: این شهر جمعیتی متغیر بین 27 تا 30 میلیون زائر را در سال پذیرایی می کند و به همین واسطه باید برای رفاه حال زائران و همچنین اقامت و امر حمل و نقل آن ها تمهیدات لازم و کافی اندیشیده شود.
تولیت آستان قدس رضوی به اقدامات مختلفی که برای بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی تاکنون انجام شده است، بیان کرد: بخشی از این اقدامات کامل شده و بخشی هنوز ناقص است که با پیگیری های مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد و همچنین همکاری های آستان قدس رضوی در کنار مردم و کسبه تمام مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی زائرمحوری را برای خادمان آستان قدس رضوی و شهر مشهد، اصلی محوری و اساسی برشمرد و افزود: زائر در شهر مشهد باید گرامی داشته شود و این موضوع تنها به حرف نیست و باید برای گرامی داشتن او زمینه رفاه حال زائر فراهم گردد.
آیت ا... رئیسی با تاکید بر این که باید در این زمینه کاری متفاوت انجام شود، یادآورشد: این موضوع به معنای نفی کارهای قبلی نیست و با این حال در حوزه ساخت و سازهای اطراف حرم مطهر رضوی باید مدیریت جدی صورت پذیرد.
وی با بیان این که در موضوع ساخت و سازهای اطراف حرم، دیده شدن گنبد امام رضا(ع) که در گذشته همواره نمود و بروز خاصی از نقاط مختلف شهر و حتی بیرون از شهر داشته است، باید مورد توجه قرار گیرد، خارطنشان کرد: در همین راستا ساخت و سازهای بلند مرتبه در دست اجرا در این محدوده باید متوقف شده و فکری برای آن ها شود.

همدلی شهرداری و آستان قدس رضوی برای حل مشکل بافت پیرامون حرم امام رضا(ع)
تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهدمقدس در بازدید از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی گفت: امروز روز بسیار خوبی بود چرا که نشان‌دهنده همدلی مجموعه مدیریت شهری و آستان قدس رضوی به حساب می‌آمد و در این زمینه آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با مجموعه آستان قدس رضوی خواهیم داشت.
وی افزود: از روزی که بنده به عنوان شهردار مشهد فعالیتم را آغاز کردم این هماهنگی‌ها وجود داشته و باعث اتفاقات خوبی در حوزه‌های مختلف شده است.
خامسی تاکید کرد: نتیجه این بازدید قطعا به زودی عاید زائران و مجاوران شهر مشهد خواهد شد. طرح اطراف حرم رضوی طرحی ملی است و در همین راستا نه تنها مسئولان استانی بلکه مدیران و مسئولان کشوری نیز باید به این طرح عنایت خاصی داشته باشند تا کار اجرای طرح مذکور تسریع یابد.
شهردار مشهد مقدس در ادامه گفت: مسئولان استان برای اجرای پروژه‌های مهمی همچون طرح اطراف حرم همدل هستند و در حال حاضر طرح بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی به نیمه کار خود رسیده و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اتمام ۵۰ درصد مابقی این طرح به یک هم‌افزایی و همدلی بین مسئولان و مردم نیازمندیم.
آیت ا... رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی نیز در این بازدید ضمن تشکر از فعالیت‌های شهرداری مشهد در حوزه بازسازی بافت پیرامونی اطراف حرم گفت: در این زمینه کارهای زیادی باید انجام داد و هم‌افزایی بین مدیریت شهری و آستان قدس رضوی تاثیر بسزایی در پیشبرد این طرح خواهد داشت.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی