کد خبر : 79759
/ 20:59
عزم مدیریت شهری برای جلب رضایت شهروندان از پارک حاشیه‌ای؛

الیت اصلاح می‌شود

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد: ساختار الیت بدون هیچ‌گونه مماشاتی، متناسب با وضعیت مطلوب اصلاح می‌شود.

الیت اصلاح می‌شود

امیرعلی قاسمی‌مقدم- شهرآرا آنلاین - عدالت حکم می‌کند که معابر شهری هم مانند بسیاری از خدمات، عادلانه میان شهروندان توزیع شود. هیچ کس قبول نمی‌کند که یک مغازه‌دار یا یک شهروند از صبح تا شب، خودروی خود را در یک معبر پرترافیک پارک کند و این حق از دیگر افراد سلب شود.قانون‌گذار نیز با همین استدلال، ضوابطی تعیین کرده است که معابر شهری عادلانه در‌اختیار همگان قرار گیرد. بر‌اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه مصوب هیئت‌دولت، معابر شهری با تصویب شورای هماهنگی ترافیک تحت پوشش مدیریت پارک حاشیه‌ای قرار گرفته و بر‌اساس آن از شهروندان به‌خاطر پارک خودرو در این معابر، در بازه‌های مختلف زمانی عوارض دریافت می‌شود. طبق همین آیین‌نامه، پارک خودرو در معابر تحت‌پوشش الیت در نیم‌ساعت اول رایگان است. مشهد هم از این قانون مستثنا نیست و چند‌سالی است که شرکت ترافیک هوشمند الیت، وظیفه مدیریت پارک حاشیه‌ای را برعهده گرفته است، اما عملکرد این شرکت و نحوه هزینه‌کرد وجوه دریافتی از شهروندان، نارضایتی‌هایی به‌دنبال داشته و همین موضوع، مدیران شهری و شورای پنجم را بر آن داشته است که برای اصلاح ساختارهای موجود گام بردارند. دراین‌راستا، شهردار مشهد در حاشیه جلسه علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر، از اصلاح ساختار الیت خبر داد و گفت که پارک حاشیه‌ای برای شهرداری، درآمدی نداشته و فقط ضرر بوده است. قاسم تقی‌زاده‌خامسی به مردم اطمینان خاطر داد و تأکید کرد: کاری خواهیم کرد تا شهروندان راضی شوند. همچنین شامگاه یکشنبه به‌همت حزب ندای ایرانیان، نشست هم‌اندیشی نقد و بررسی فعالیت‌های شرکت ترافیک هوشمند الیت با حضور رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر و یکی از اساتید دانشگاه برگزار شد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در این نشست گفت: ساختار الیت بدون هیچ‌گونه مماشاتی، متناسب با وضعیت مطلوب اصلاح می‌شود. مجتبی بهاروند اظهار کرد: با اینکه مدیریت پارکینگ‌های حاشیه‌ای الزام قانونی دارد، ساختار فعلی الیت مناسب نیست و به همین دلیل نارضایتی مردم را به‌دنبال داشته است. وی افزود: ساختار الیت باید اصلاح شود، اما باید توجه کنیم که تحقق این مهم، تاحدودی زمان‌بر است. شورای پنجم می‌توانست همان ابتدای فعالیت خود، الیت را تعطیل کند، اما آیا جایگزینی برای آن وجود دارد؟ اگر این اتفاق رخ می‌داد، شاید با استقبال شهروندان رو‌به‌رو می‌شد، اما ما به آینده شهر فکر می‌کنیم.

 

زیان‌دهی الیت

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: شرکت الیت تأسیس شده که به درآمدزایی برسد و منابع حاصل از آن، صرف ساخت پارکینگ شود، اما اکنون نه‌تنها این مهم تحقق نیافته، بلکه این شرکت زیان‌ده شده است. وی گفت: اگر الیت به درآمدزایی برسد، بازهم به‌دلیل اندک‌بودن درآمد حاصل، شرایط برای ساخت پارکینگ فراهم نمی‌شود. تا زمانی‌که ساخت پارکینگ توجیه اقتصادی نداشته باشد، قطعا شاهد استقبال سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه نخواهیم بود.

 

استخدام نیروهای سفارشی!

بهاروند با انتقاد از استخدام‌های خارج‌از ضابطه در شرکت الیت، بیان کرد: تاکنون استخدام نیرو در این شرکت روال قانونی نداشته است. متأسفانه الیت و شرکت بهره‌برداری قطار شهری در مواقع نیاز، نیروهای مورد‌نیاز خود را از بانک اطلاعاتی و افراد سفارش‌شده جذب می‌کردند. وی، یکی از علل زیان‌ده‌بودن الیت را تورم نیروی انسانی بیش از حد، ناشی‌از استخدام‌های سفارشی دانست و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، حداکثر طی دو ماه آینده الیت اصلاح می‌شود، حتی ممکن است با شرکت الیت فسخ قرارداد شود. رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد، تملک شرکت الیت از‌سوی مدیریت شهری را مخالف برون‌سپاری و اصل‌۴۴ قانون اساسی برشمرد و گفت: بخش‌های زیرمجموعه شهرداری مشهد در حوزه حمل‌ونقل زیان‌ده هستند و باید به بخش خصوصی واگذار شوند. وی گفت: اگر به‌اندازه کافی پارکینگ در شهر وجود داشته باشد، باید پارک خودرو در معابر عمومی مشهد ممنوع شود.

 

نارضایتی مردم از مدیریت‌ سلیقه‌ای

استاد دانشگاه و دکترای هوش مصنوعی نیز در این نشست گفت: مردم از نحوه اجرای الیت در مشهد رضایت قلبی ندارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد کتمان حقیقت، نبود شفافیت در قانون اجرایی و مدیریت سلیقه‌ای باعث نارضایتی مردم شده است.

مهدی چم‌پور افزود: طرح الیت می‌توانست کارآمد باشد، اما متأسفانه اجرای غلط آن منجر به نارضایتی اجتماعی شد. بی‌توجهی به ساکنان و شهروندان، یکی از مشکلات اجرای نادرست مدیریت پارک حاشیه‌ای است. 

وی با بیان اینکه الیت، مکانیزه نیست و این مسئله در آینده تبعاتی به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: بر‌اساس قانون، باید برای الیت سیستم هوشمند تعریف می‌شد تا پارک حاشیه‌ای به‌صورت مکانیزه انجام گیرد، اما بر‌خلاف آیین‌نامه‌ها و ضوابط قانونی، این مهم تحقق پیدا نکرد. این استاد دانشگاه گفت: بر‌اساس آیین‌نامه پارک حاشیه‌ای، پارکبان اجازه برقراری ارتباط مستقیم با مردم را ندارد؛ به این دلیل که زمینه فساد وجود دارد. قانون‌گذار به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته است، اما چون سیستم مکانیزه وجود ندارد، ضمانتی برای پیشگیری از ایجاد فساد نداریم. وی ادامه داد: الیت، یک رویه قانونی بسیار نیکو و خوب است؛ زیرا بر‌اساس مدل صحیح در حمل‌ونقل دنیا در حاشیه خیابان‌ها نباید پارک کنند؛ با اینکه اکنون شرایط در کشورمان فراهم نیست، باید به این مهم برسیم. 

چم‌پور بیان کرد: بر‌اساس قانون باید درآمدهای شرکت الیت صرف ساخت پارکینگ شود، اما اکنون شاهد اجرای این بند قانونی نیستیم. در نحوه اجرای قانون پارک حاشیه‌ای، نقایص فراوانی وجود دارد. اگر دلمان برای مشهد می‌سوزد، باید ساختار پارک حاشیه‌ای اصلاح شود. 

وی کاهش گردشگر مذهبی را یکی از تبعات اجرای غلط قانون پارک حاشیه‌ای دانست و گفت: بی‌اعتمادی که طی سالیان متمادی شکل گرفته است، قطعا در آینده، گریبان مسئولان را خواهد گرفت. باید گام‌هایی در‌راستای رفع مشکلات موجود و جلب رضایت مردم برداشته شود.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: اینکه الیت هم زیان‌ده است و هم نارضایتی مردم را به‌دنبال دارد، یک فاجعه محسوب می‌شود. یکی از بهانه‌های مطرح‌شده برای ادامه فعالیت الیت، اشتغال است، اما به آن طرف مسئله توجه نمی‌شود که اجرای الیت در یک معبر، در دراز‌مدت منجر به بیکاری کسبه آن خیابان می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی