کد خبر : 79760
/ 21:07
در مرحله دوم رزمایش مشترک محمدرسول الله (ص)

کروز 300 کیلومتری ارتش

امروز و در جریان رزمایش محمدرسول الله ارتش، برای نخستین بار موشک‌ کروز قدیر از یگان‌های شناور و ساحلی نداجا با موفقیت شلیک شد.

کروز 300 کیلومتری ارتش

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از تسنیم، امروز در مرحله دوم رزمایش مشترک محمدرسول الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی، 2 فروند موشک کروز دریایی قدیر توسط نیروی دریایی ارتش شلیک و با موفقیت توانست اهداف دریایی را منهدم کند. یکی از این موشک‌ها از ناوشکن‌های قندی شلیک شده و دیگری نیز از یک پرتابگر متحرک ساحلی به سوی هدف روانه شده است.

این برای اولین بار است که موشک کروز قدیر از یگان‌های نیروی دریایی ارتش شلیک می‌شود. تا پیش از این، یگان‌های شناوری نداجا صرفا به موشک‌های کروز دریایی قادر و نور که به ترتیب 200 و حدود 120 کیلومتر برد دارند، مجهز بودند اما امروز با تست عملیاتی موشک کروز قدیر، نداجا رسما به برد 300 کیلومتر دست یافت.

تا پیش از این، اکثر ناوشکن‌های ایرانی به موشک‌های قادر مجهز بودند که تکنولوژی آن متعلق به دهه 80 شمسی بوده و خط تولید آن در سال 1390 توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شده بود.

موشک کروز قدیر که توسط متتخصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی و تولید شده‌است، قادر است اهداف دریایی دشمن را در فاصله 300 کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.

این موشک، یک موشک پیشرفته با قابلیت آماده سازی سریع، ارتفاع پروازی پایین، ضد جنگ الکترونیک و دقت بالای ناوبری است که جزء موشک‌های پیشرفته و به روز ضد کشتی به شمار می‌رود.

موشک کروز قدیر، همانند سایر موشک‌های کروز ایرانی قابلیت شلیک از سامانه‌های پرتاب از ساحل و دریا را و انواع شناور و بالگرد را داراست که این قابلیت، موجب افزایش بُرد و انعطاف بالای عملیاتی یگان‌های دریایی ارتش و سپاه می‌شود.

شلیک دوفروند موشک کروز قدیر در رزمایش ارتش

بالاخره امروز و در دومین مرحله از رزمایش مشترک محمدرسول‌الله(ص) ارتش جمهری اسلامی دو فروند موشک کروز 300 کلومتری قدیر از روی ناوشکن نقدی و از پرتابگر ساحلی برای اولین توسط نیروی دریایی ارتش با موفقیت تست شد تا این موشک رسما در نداجا عملیاتی شود.

ناوشکن نقدی که به تازگی دوره تعمیرات اساسی را گذرانده است، به تازگی به پرتابگرهای این موشک مجهز شده و حالا قادر است اهداف را از فاصله 300 کیلومتری مورد اصابت دقیق قرار دهد.

امروز دست بزنِ نیروی دریایی ارتش در دریا، 300 کیلومتری شده و یگان‌های موشکی نداجا از این پس قادر خواهند بود اهداف خود را در فاصله‌های دورتر از قبل و با دقت بالاتری، مورد هدف قرار دهند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی