کد خبر : 79772
/ 10:21
معاون دادستان مشهد به شرکت آب منطقه‌ای استان اولتیماتوم داد؛

لزوم سامان‌دهی کال سیاسک تا تابستان ٩٧

معاون اجتماعی دادستان مشهد گفت: شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی وظیفه دارد تا تابستان سال آینده، برای سامان‌دهی کال سیاسک اقدام کند.

لزوم سامان‌دهی کال سیاسک تا تابستان ٩٧

زهرا اسکندریان-شهرآراآنلاین، محمد بخشی‌محبی در پی بازدید روز دوشنبه خود از کال سیاسک که یکی از سرشاخه‌های کشف‌رود است، در گفت‌وگو با شهرآرا اظهارکرد: کال سیاسک، از سرشاخه‌ها و کال‌های اصلی در محدوده کشف‌رود است و برای سامان‌دهی کشف‌رود باید سرشاخه‌های آن رفع تصرف شوند.
وی ادامه داد: این کال از چهار روستا عبور می‌کند و در جلسه‌ای که با شوراهای این روستاها داشتیم، دغدغه‌های بهداشتی، ترافیک و آب آشامیدنی، موضوع سالک و فعالیت کارگاه‌های غیرمجاز، از مشکلات این روستاها مطرح شد. معاون دادستان مشهد اضافه کرد: برخی منازل مسکونی در بستر رودخانه احداث شده‌‌اند و درمعرض خطر سیلاب قرار دارند. به‌دلیل نظارت‌نکردن آب‌منطقه‌ای برای انسداد حریم کال مشکلاتی ایجاد شده است.
وی ادامه داد: همچنین فاضلاب و آلودگی‌های رودخانه گاهی وارد منازل مسکونی می‌شد که در این زمینه ضمن جمع‌بندی با دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری و شرکت آب منطقه‌ای استان، قرار شد هم وضعیت منازل مردم و هم کارگاه‌های غیرمجاز بررسی شود.
بخشی‌محبی بیان کرد: بر‌اساس طرحی مقرر شد با بررسی کارشناسانه، منازلی که در محل سیلاب قرار دارند، شناسایی شوند. با‌وجوداین می‌توان این خانه‌ها را تغییر مکان داد. همچنین برای منازلی که خطرآفرین نیستند، می‌توان دیواره‌ای نصب کرد.
معاون دادستان مشهدافزود: شرکت آب‌منطقه‌ای قرار است حداقل از‌طریق لای‌روبی از این فضا، وضعیت را از حالت نامطلوب خارج کند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی