• خانه
  • حوادث
  • کشف پیکر شهید مشهدی حادثه ناوشکن دماوند توسط خواهرش!
کد خبر : 79837
/ 21:52

کشف پیکر شهید مشهدی حادثه ناوشکن دماوند توسط خواهرش!

پیکر تکاور شهید «امیر باسره» دومین شهید حادثه برخورد ناو دماوند با موج شکن بعد از ۱۶ روز جستجو در دریا کشف شد.

کشف پیکر شهید مشهدی حادثه ناوشکن دماوند توسط خواهرش!

حمیده وحیدی - شهرآرا آنلاین - پیکر تکاور شهید «امیر باسره» دومین شهید حادثه برخورد ناو دماوند با موج‌شکن بعد از ۱۶ روز جستجو در دریا کشف شد. دقایقی پیش برادر شهید امیر باسره طی تماسی تلفنی به خبرنگار شهرآرا آنلاین گفت: از روز حادثه به بندر انزلی آمده‌ام. شهید سال‌ها در مشهد زندگی می‌کرد اما از زمانی که به استخدام نیروی دریایی در آمد به شمال کشور منتقل شد. بنابراین در استان گیلان دفن خواهد شد.

علی باسره ادامه داد: قطعا مراسمی را در مشهد خواهیم داشت. پدر شهید بازنشسته نیروی انتظامی هستند و سال‌ها در مشهد زندگی کردند.

برادر شهید ضمن تقدیر از عملکرد نیروی دریایی ارتش در این ۱۶ روز گفت: نیروی دریایی ارتش از هیچ تلاشی برای یافتن پیکر دریغ نکردند حتی به خانواده ما اجازه حضور در محل را دادند. هوا به شدت سرد بود و شبانه‌روزی کار کردند.

وی ادامه داد: دیشب خواب برادرم را دیدم که پیدا شده است امروز تمام خانواده در محل موج‌شکن حضور داشتند هوا طوفانی بود و عملا جستجو امکان‌پذیر نبود. با توجه به شرایط آب‌وهوا قطع امید کردیم و با دلی شکسته از شهید خداحافظی کردیم. بنده در راه فرودگاه بودم که خبر دادند پیکر برادرم توسط خواهر کوچک‌ترش در بین موج‌شکن پیدا شده است.

برادر شهید در مورد جزئیات این حادثه عجیب گفت: ناو دماوند به موج‌شکن برخورد کرده و در همان منطقه بی‌حرکت مانده است. این ناو ۱۳۰۰ تن وزن دارد. در محل موج‌شکن فضاهای خالی وجود دارد که می‌توان به آرامی حرکت کرد. البته این کار خطرات جانی هم دارد. طی این چند روز نیروی دریایی محل را به خوبی جستجو کردند خودم نیز چند مرتبه به داخل حفره‌ها رفتم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. اما بالاخره امروز درست بعد از وداع و خداحافظی، توسط خواهرم پیکر شهید رویت شد. غواصان وارد آب شدند و پیکر را خارج کردند.

علی باسره ضمن اشاره به شجاعت و از خودگذشتگی شهید امیر باسره اظهار کرد: برادرم بسیار با غیرت بود و برای نجات دیگران جانش را به خطر انداخت. ۳۸ سال بیشتر نداشت و هنوز ازدواج نکرده بود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی