کد خبر : 79838
/ 08:00
تصویب بازپیرایی میدان راه آهن توسط شهردار مشهد

میدان‌ راه آهن نونوار‌می شود

درست روبه‌روی ایستگاه را‌ه‌آهن، پله‌های پل هوایی به آسمان ختم می‌شود و خبری از خود پل نیست پل هوایی مقابل ایستگاه راه‌آهن را چند‌سالی است که برای اجرای کارگاه قطار شهری مشهد برداشته‌اند و از این پل فقط چند پله‌ باقی مانده و بس.

میدان‌ راه آهن نونوار‌می شود

الهام مهدیزاده- شهرآراآنلاین، از راه‌آهن که خارج ‌شوید، ایستگاهی ایستاده در غبار، نخستین قابی است که در نگاه شما نقش می‌بندد. نرده‌های آبی بلندی هم چند‌سالی است دورتادور میدان را فرا‌گرفته است. گوشه میدان راه‌آهن نیز در همه این سال‌ها تابلویی با این نوشته جا خوش کرده است: «مجری طرح: قطار شهری مشهد»

یکی از اهالی محله راه‌آهن و بولوار کامیاب می‌گوید: فکر می‌کنم سال‌٨٨ بود که کارگاه قطار شهری مشهد با این همه گرد‌و‌خاک در ایستگاه راه‌آهن ایجاد شد. آن زمان قولی که دادند، این بود که این کارگاه چندساله جمع‌ می‌شود. اما الان که با شما حرف می‌زنیم، نزدیک به هشت‌سال گذشته است و خبری از اتمام کار و جمع‌شدن این نرده‌های کارگاهی نیست.

او به پل هوایی مقابل ایستگاه راه‌آهن اشاره می‌کند و می‌گوید: ایستگاه راه‌آهن مشهد، زمانی برو‌بیایی داشت. بعضی از اهالی، شب‌های گرم و بلند تابستان، از فضای سبز و باغچه‌های گُل‌کاری‌شده این محدوده برای استراحت استفاده می‌کردند، اما الان چند‌سالی است که فقط نرده می‌بینند.

او در ادامه اضافه می‌کند: زمستان امسال برف و بارانی نداشتیم، اما اگر روزهای برفی و بارانی به اینجا بیایید متوجه می‌شوید که مردم با چه سختی‌ای از روی پله‌های این پل عبور می‌کنند. خود پل هم داستانی دارد. سایبان شکسته است و چراغ روشنایی ندارد. چندبار هم در این پل هوایی، از مردم زورگیری شده است. این فضا واقعا برای مشهد و مسافری که اولین نگاهش به مشهد، همین زمین خاک‌خورده و نرده‌های کارگاهی است،مناسب نیست

کارگاه را تحویل دادیم

وضعیت میدان را از مسئولان جویا می‌شویم. کیانوش کیامرز، مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد، وضعیت میدان راه‌آهن و اتمام پروژه خط دو قطار شهری مشهد را این‌طور توضیح می‌دهد: فعالیت کارگاهی میدان راه‌آهن مشهد برای اجرای ایستگاه‌دو قطار شهری مشهد به پایان رسیده است. ابتدای بهمن‌، عملیات سازه‌ای این ایستگاه تمام شد و آن را تحویل شهرداری منطقه٣ مشهد دادیم.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد، چرایی جمع‌نشدن نرده‌های کارگاه‌های میدان راه‌آهن مشهد را این‌طور پاسخ می‌دهد: سازه ایستگاه خط دو را تا زیر تراز میدانگاهی قدیم میدان راه‌آهن پر کرده‌ایم و دیگر کار سازه‌ای در آن محدوده نداریم، اما با‌توجه‌به اینکه شهرداری منطقه می‌خواهد در آن محدوده بازپیرایی کند، در تفاهمی با شهرداری منطقه، مقرر شد نرده‌های موجود جمع‌ نشود تا شهرداری بتواند طرح بازپیرایی میدان را اجرایی کند و گردوخاک حاصل از اجرای این طرح برای ساکنان مشکل ایجاد نکند.

سپردیم به شهرداری

وضعیت ترافیکی میدان راه‌آهن را از مهدی امامی‌میبدی، مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، جویا می‌شویم. توضیحات او نیز درباره وضعیت میدان، مشابه گفته‌های مدیرعامل قطار شهری است و در‌این‌راستا سر‌و‌سامان‌دادن به وضعیت کارگاهی میدان راه‌آهن مشهد را در حیطه مسئولیت شهرداری منطقه٣ می‌داند.

او درباره پل‌های هوایی و گره ترافیکی میدان راه‌آهن می‌گوید: در‌این‌زمینه، جلساتی با شهرداری منطقه و مشاور برگزار کردیم که در‌نهایت طرح ابنیه میدان راه‌آهن مشهد به تصویب رسید و قرار شد شهرداری منطقه این ابنیه را اجرایی کند.

به گفته مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در این جلسات تأکید بر آن بوده است که طرح بازپیرایی میدان راه‌آهن مشهد، ظرف ۵٣‌روز باقی‌مانده از سال، اجرایی و برای عید نوروز و ورود زائران به مشهد آماده شود.

نمادهای خاطره‌ساز مشهد

مجتبی زمانیان، شهردار منطقه٣ قبل از ارائه جزئیات درباره طرح بازپیرایی میدان راه‌آهن، ترجیح می‌دهد گزارشی از وضعیت این میدان بیان کند. او می‌گوید: با‌توجه‌به آنکه هر روز چند‌هزار مسافر از‌طریق راه‌آهن به مشهد وارد یا از شهر خارج می‌شوند، ایستگاه خط دو قطار شهری در میدان راه‌آهن، از‌جمله ایستگاه‌های مهم این خط است. او در ادامه بیان می‌کند: بی‌شک با راه‌اندازی این ایستگاه، وضعیت حمل‌ونقل عمومی و دسترسی مردم به راه‌آهن مشهد آسان‌تر خواهد شد.

شهردار منطقه٣، نگاهی تاریخی و هویتی به میدان راه‌آهن مشهد می‌اندازد و می‌گوید: میدان راه‌آهن و حتی ساختمان راه‌آهن مشهد، از نمادهای خاطره‌ساز مردم است. همان‌طور‌که گفتم برای اجرای ایستگاه خط دو، چند‌سالی است که بخشی از میدان در‌اختیار کارگاه عملیاتی قطار شهری قرار گرفت که این موضوع، مشکلاتی برای دسترسی مردم و مسافران ایجاد کرد.

زمانیان در ادامه به تهیه طرح بازپیرایی میدان‌ راه‌آهن توسط مشاور اشاره می‌کند. به گفته او، آنچه مشاور در اجرای این طرح مد‌نظر دارد، این است که خدمات لازم و ضروری نظیر ایستگاه مترو و پارکینگ به‌منظور استقبال و بدرقه مسافران در اولویت‌ قرار گیرد و علاوه‌برآن به هویت و تاریخ این میدان نیز توجه شود.

شهردار منطقه٣ شهرداری مشهد می‌گوید: در طرح بازپیرایی، ترکیبی از کاربری‌های شهری نظیر فضای سبز و محل توقف عابران نیز در‌نظر گرفته شده است که مشاور به‌تدریج این موارد را اجرایی خواهد کرد. آن‌طور‌که مشاور قول داده، بازپیرایی میدان راه‌آهن مشهد از‌نظر برطرف‌شدن معارض کارگاهی تا عید نوروز و قبل از ورود زائران به مشهد اجرایی خواهد شد.

زمانیان درباره پل‌های هوایی روبه‌روی میدان راه‌آهن نیز می‌گوید: یکی از موارد تأکید‌شده در اجرای طرح بازپیرایی میدان راه‌آهن، به موضوع پل‌های هوایی اختصاص دارد که در این راستا این پل‌ها را در اولویت بهسازی قرار داده‌ایم.

او ادامه می‌دهد: در این ارتباط با مشاور صحبت شده است. امیدوارم با هماهنگی سازمان میادین شهرداری مشهد، پل‌های هوایی میدان راه‌آهن مشهد بهسازی و تجهیز شود.

شهردار منطقه به این موضوع نیز اشاره می‌کند که بازپیرایی میدان راه‌آهن، دارای طرحی بلندمدت است که باید به تصویب معاونت شهرسازی و سازمان ترافیک شهرداری مشهد برسد تا اجرا شود.

تأکید شهردار برای نونواری راه‌آهن تا عید

مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد که متولی طرح اصلی میدان‌راه‌آهن است، توضیح درباره وضعیت این میدان را با خبری از شهردار مشهد آغاز می‌کند. حسین طاهری‌پور می‌‌گوید: طرح بهسازی و بازپیرایی میدان، از طرح‌های مورد‌تأکید شهردار مشهد است؛ زیرا این میدان و جلوه‌های معماری آن، نخستین نمادی است که زائران از مشهد خواهند دید. بنابراین باید به‌گونه‌ای طراحی شود که معماری میدان، زبانی گویا از جایگاه و هویت والای مشهد در منظر و دید زائران باشد.

او در ادامه به تأکید شهردار مشهد برای بهسازی میدان و فضای معماری آن تا عید نوروز اشاره می‌کند و می‌افزاید: دو روز قبل، شهردار مشهد طرح بازپیرایی میدان راه‌آهن را به تصویب رساند.

این مقام مسئول درباره اعتبارات درنظرگرفته‌شده برای اجرای طرح بازپیرایی میدان راه‌آهن می‌گوید: تأکید شهردار مشهد بر این است که نباید اعتبارات، محدود‌کننده اجرای این طرح ظرف همین مدت باقی‌مانده از سال باشد؛ بنابراین برای اجرای طرح مشکل اعتباری وجود ندارد.

مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد، رویکرد اصلی طرح میدان راه‌آهن مشهد را فضای شهری پیاده‌محور می‌داند و می‌گوید: در این طرح سعی شده است همه خدمات نظیر پارکینگ، دسترسی به حمل‌ونقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی) در همان محدوده میدان راه‌آهن دراختیار مسافران قرار گیرد تا مسافر چمدان‌به‌دست مجبور نباشد به حاشیه خیابان برود یا آنکه از پل برای عبور خیابان و استفاده از تاکسی استفاده کند.

او در ادامه به بهسازی پل‌های هوایی این محدوده نیز اشاره و اظهار می‌کند: البته این به‌معنای آن نیست که در این محدوده، پل‌های هوایی جمع می‌شود یا مورد‌توجه و بهسازی قرار نمی‌گیرد؛ چرا‌که ساکنان این محدوده حتما برای عبور از خیابان از پل استفاده می‌کنند، بنابراین پل‌های میدان راه‌آهن بهسازی می‌شود.

ساکنان محله کامیاب صبوری کردند

مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد، دو نکته در صحبت‌های پایانی خود بیان می‌کند. نکته اول، آن است که ساکنان و کسبه محدوده بولوار کامیاب چندسالی برای اجرای پروژه خط دو قطار شهری مشهد صبوری کرده‌اند که این اقدام ساکنان در زمان اجرای پروژه قطار شهری مشهد در‌خور تقدیر است.نکته دوم نیز بر این محور است که طرح میدان راه‌آهن در سطح، تا عید نوروز آماده می‌شود، اما این طرح در فاز بلندمدت با دسترسی‌هایی به طبقات منفی تکمیل می‌شود که این موضوع نیز نیازمند زمان و صبوری بیشتر ساکنان محدوده بولوار کمیاب و مردم مشهد است.

طاهری‌پور می‌گوید: از‌آنجا‌که خط مترو در طبقات منفی است، در‌نظر داریم ایستگاه تاکسی و پارکینگ‌ها را به طبقات منفی میدان راه‌آهن منتقل کنیم تا شرایط دسترسی مسافران به این امکانات فراهم باشد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی