کد خبر : 80138
/ 21:47
دبیرکل دپارتمان رفاه و سلامت وزارت بهداشت بلژیک:

آماده همکاری با ایران در حوزه ساخت بیمارستان هستیم

دبیرکل دپارتمان رفاه و سلامت وزارت بهداشت فلاندر بلژیک در دیدار قائم مقام وزیر بهداشت گفت: آماده همکاری با ایران در حوزه ساخت بیمارستان هستیم.

آماده همکاری با ایران در حوزه ساخت بیمارستان هستیم

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، «کارینه مویکنز» در نشست با ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت افزود: جلسات مفیدی با مدیران وزارت بهداشت و هیات های ایرانی داشتیم که مسیر بسیار خوبی را برای همکاری های بیشتر ما در ایران فراهم کرد.

وی در ادامه ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری درباره خدمات بهداشتی و ساخت بیمارستان، ادامه داد: درهمین راستا قطعا جلساتی را با شرکت های بلژیکی برای توسعه همکاری ها با ایران برگزار خواهیم کرد تا زمینه همکاری با ایران بیش از پیش گسترش پیدا کند.

مویکنز تصریح کرد: تبادل تجربیات مثبت، علمی و اثربخش در زمینه مدیریت و ساخت بیمارستان بسیار دارای اهمیت است زیرا ما تجارب بسیار خوبی داریم که می توان با کم کردن تخت های بیمارستانی از بیماران در منزل با استفاده از فناوری های نوین الکترونیک آزمایشگاهی مراقبت کرد و از این طریق، در کاهش هزینه های بخش بهداشت و درمان اقدام کرد.

دبیرکل دپارتمان رفاه و سلامت وزارت بهداشت فلاندر بلژیک بیان داشت: پروژه شرکت بلژیکی آگفا با بیمارستان امام خمینی(ره) در زمینه زیرساخت های الکترونیک بیمارستانی می تواند گشایش خوبی در راه انتقال تجارب به ایران باشد.

دبیرکل وزارت بهداشت بلژیک با اشاره به سفر خود به اصفهان اظهارکرد: ما آماده همکاری با مراکز تحقیقاتی ایران هستیم و در اصفهان توافق کردیم برای اولین بار بلژیک با یک دانشگاه ایران همکاری تحقیقاتی انجام دهد. 

در این نشست همچنین درباره انتقال تجارب استاد و دانشجو و همکاری در پروژه 2020 اتحادیه اروپا در زمینه تحقیقات سلامت با ایران نیز تبادل نظر شد. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی