• خانه
  • خراسان رضوی
  • نسل جوان ما نیازمند پاسخ های قانع‌کننده در دفاع از آرمان های انقلاب است
کد خبر : 80141
/ 23:21
حمیدرضا موحدی‌زاده:

نسل جوان ما نیازمند پاسخ های قانع‌کننده در دفاع از آرمان های انقلاب است

جمعی از اعضای شورا و شهردار مشهد با اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب نشستی صمیمی برگزار کردند.

نسل جوان ما نیازمند پاسخ های قانع‌کننده در دفاع از آرمان های انقلاب است

به گزارش شهرآرا آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر، حمیدرضا موحدی‌زاده درنشست صمیمی جمعی از اعضای شورا و شهردار مشهد با اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب با بیان اینکه نسل امروز تشنه شنیدن حقایق و آرمان های انقلاب از زبان گویای حاضران در آن دوران است، اظهارکرد: اکنون در شرایط بسیار حساسی به سر می‌بریم و باید در جهت چگونگی انتقال فرهنگ انقلاب گام های جدی برداریم.

موحدی‌زاده در ادامه صحبت های خود به تشریح آرمانهای انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: استقلال‌طلبی یکی از این اهداف بود؛ استقلال‌طلبی در مقابل وابستگی نظام شاهنشاهی و دستگاه سلطنتی به قدرت های خارجی ایجاد شد و از همین‌رو مردم انگیزه یافتند.

وی افزود: برماست تا از استقلال معنی تازه‌تری ارائه دهیم تا انزواگرایی، ماجراجویی و یا دخالت در امور و زندگی دیگران عجین نشود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد «آزادی» را دومین سرچشمه‌ای دانست که دل های جوانان را در زمان انقلاب به خود جذب میکرد و گفت: این آرمان در برابر استبداد سیاسی رژیم شاهنشاهی و سیستم تک حزبی که در سال های آخر این حکومت شکل گرفته بود، ایجاد شد.

موحدی‌زاده در ادامه به عامل تهدیدکننده «آزادی» در عصر امروز اشاره کرد و گفت: این مهم در قانون اساسی هم پیشبینی شده است؛ باید توجه داشت که آزادی و امنیت مکمل و لازم و ملزوم یکدیگرند؛ آزادی و امنیت نباید پای یکدیگر فدا شوند.

«جمهوری اسلامی» سومین آرمانی بود که عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در این نشست مطرح کرد و گفت: این آرمان در برابر نظامی سربرآورد که به دنبال سلطنت موروثی بود؛ مردم ایران خود را لایق جمهوریت می‌دانند و بزرگترین خدمت امام خمینی(ره) به ملت ایران این بود که تاریخ ما را از دوران سلطنت به دوران جمهوریت وارد کرد.

موحدی‌زاده با اشاره به برگزاری بیش از 38 انتخابات در کشور پس از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: بسیار خرسندیم که مردم در سرنوشت خود حاکم‌اند؛ ممکن است که مشکلاتی نیز در این مسیر وجود داشته باشد که با تعامل و گفتگو می‌توان آنها را برطرف کرد. 

وی افزود: در شرایطی هستیم که نسل جوان ما باید قانع شود که انقلاب، ضرورتی تاریخی بود و باید از آرمان‌های آن دفاع کنیم؛ امیدواریم این نشست فرصتی باشد که بتوانیم فرهنگ مبارزه و تاریخ خود را به نسل امروز منتقل و ادامه دهنده این مسیر باشیم. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی