• خانه
  • یادداشت
  • لزوم توجه بیشتر به سینماگران مشهدی
کد خبر : 80158
/ 11:34
احسان خزاعی

لزوم توجه بیشتر به سینماگران مشهدی

سینمای قدیمی آفریقا نیز حال و روز بهتری نداشت و دو فیلم «اتاق تاریک» و «امپراطور جهنم»، در حالی در این سینما اکران شدند که استقبال چندانی از آن‌ها به عمل نیامد و سالن نمایش با حداقل ظرفیت خود اقدام به اکران فیلم‌ها کرد.

لزوم توجه بیشتر به سینماگران مشهدی

روز دوم جشنواره فجر مشهد روز تأخیر‌ها بود و استقبال نکردن، در پردیس سینمایی اطلس فیلم مصادره ساخته مهران احمدی که قرار بود ساعت ١٨:٣٠ اکران شود، با بیش از یک ساعت تأخیر پخش شد و تا آنجا پیش رفت که رضا عطاران که برای حضور در بین مردم به سالن آمده بود نیز به این قضیه واکنش نشان داد و ضمن عذرخواهی به خاطر تأخیری که به گفته او حاصل دیر رسیدن و باز نشدن هارد فیلم بوده است، گفت: برگزار کنندگان قول می‌دهند که دیگر تکرار نمی‌شود، ولی من چنین قولی نمی‌دهم. این تأخیر خسته‌کننده که با اعتراض تماشاگران مواجه شد و اگر حضور عطاران برای دقایقی در سالن نبود چه بسا جدی‌تر هم می‌شد، باعث شد که فیلم بعدی نیز با تأخیر نمایش داده شود تا اطلس در نخستین تجربه جدی نمایش عمومی فیلم، نمره قابل قبولی نگیرد.
از سوی دیگر، سینمای قدیمی آفریقا نیز حال و روز بهتری نداشت و دو فیلم «اتاق تاریک» و «امپراطور جهنم»، در حالی در این سینما اکران شدند که استقبال چندانی از آن‌ها به عمل نیامد و سالن نمایش با حداقل ظرفیت خود اقدام به اکران فیلم‌ها کرد. بخش تازه تأسیس سیمرغ خراسان رضوی هم در روز آغازین خود از استقبال چندانی برخوردار نشده است. در حالی که به زعم نگارنده، این بخش می‌تواند مهم‌ترین بخش جشنواره مشهد باشد، چرا که آثار تولید شده توسط هنرمندان شهرمان به نمایش درمی‌آید و فرصتی است برای دیده شدن آن‌هایی که در طول سال، مجال کمتری برای عرضه هنر خود پیدا می‌کنند. از این حیث به نظر می‌رسد مسئولان برگزاری جشنواره باید اهتمام بیشتری به برگزاری هرچه بهتر این بخش از جشنواره داشته باشند و این میسر نمی‌شود مگر اینکه این دوستان کمی از پردیس سینمایی اطلس و کاخ جشنواره دل بکنند و سری هم به سینمای شهید اصغرزاده بزنند که از قضا، تا محل کارشان بیش از چند قدمی فاصله ندارد.
احسان خزاعی 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی