کد خبر : 80171
/ 15:21

«درخت دزدی» اماراتی‌ها

کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری اعلام کردند امارتی‌ها درخت‌های خاصی به نام «خون اژدها» را از یمن ربوده و به امارات میبرند.

«درخت دزدی» اماراتی‌ها

 به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری اعلام کردند امارتی‌ها درخت‌های خاصی به نام «خون اژدها» را از از جزیره سقطری یمن ربوده و به امارات میبرند. خون اژدها درختی است بومی جزایر سقطری یمن، این نام را به خاطر شیره سرخ‌رنگی که از آن می‌تراود به آن داده‌اند.

«ترکی الشهلوب» خبرنگار و یکی از کاربران منتقد دولت عربستان در صفحه توییتر خود نوشته که این درخت ها از جزیره سقطری یمن ربوده شده و همراه با پرندگان کمیاب و سنگ های قیمتی به امارات منتقل می شود.

وی تأکید کرده است که امارات تحت پوشش بازگرداندن دولت قانونی یمن در حال دزدی از فرهنگ و تمدن و ثروت های ملی یمن و جزایر و بنادر این کشور است.

تصویری از «درخت دزدی» اماراتی‌ها
تصویری که این روزها در فضای مجازی با عنوان «درخت دزدی امارات از یمن» در حال انتشار است

با این حال برخی رسانه های عربی با انتشار بیانیه ای به نقل از بندر صلاله در عمان مدعی شده اند که این درخت ها از کشورهای دیگری آورده شده و به قطر انتقال داده می شود.

این در حالی است که درخت های منحصر به فرد «خون اژدها» درخت های بومی جزیره سقطری به شمار می روند و تنها در این جزیره وجود دارند. این جزیره همچنین توسط یونسکو ثبت شده و میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.

از حدود یک سال پیش پروژه امارات برای تصرف جزیره منحصر به فرد «سقطری» یمن فاش شده و علاوه بر دیگر توطئه های توسعه طلبانه امارات، نگرانی ها نسبت به اشغال دائمی این جزیره به وسیله اماراتی ها افزایش پیدا کرده است.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی